همه گروه ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

تاریخ انتشار : دوشنبه 30 دی 1398 - ساعت : 11:58

کد مطلب: 238615 چاپ به اشتراگ گذاشتن

همه گروه ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

عضو فراکسیون امید با تاکید بر لزوم تلاش همه گروه ها برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: در این زمینه شخصیت ها و گروه ها باید از بیان هرگونه اظهارنظری که منجر به واگرایی شود پرهیز کنند.

مازندمجلس: علی اکبری با یادآوری رد صلاحیت 90 نفر از نمایندگان فعلی مجلس افزود: به دنبال ردصلاحیت تعدادی از نمایندگان روز دوشنبه هفته گذشته به همراه 12 نفر از نمایندگان مجلس برای اعلام اعتراض به شورای نگهبان مراجعه کردیم، که در پاسخ به اعتراض همه 12 نفر، علت رد صلاحیت بند 1 یا 2 ماده 28 اعلام شد که یک مورد عدم التزام به اسلام و دیگری التزام نداشتن به نظام بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عباراتی همچون عدم التزام به اسلام یا نظام بسیار موسع هستند، ادامه داد: در چنین مواردی وقتی مصادیق روشن نباشد شبهاتی ایجاد می‌کند، معتقدم سخنگوی شورای نگهبان حقوقدان کارکشته‌ای هستند اما اینکه اعلام کردند غالب نمایندگان رد صلاحیت شده فساد مالی داشتند قضاوت زودهنگامی بود که نباید این گونه مطرح می شد زیرا هم بازتاب رسانه‌ای نامطلوبی داشت و اینکه زمینه ساز بهره برداری رسانه های بیگانه را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه هر گونه اقدامی باید با هدف جلب مشارکت حداکثری در انتخابات باشد تاکید کرد: معتقدم میزان مشارکت با میزان انحراف از نتیجه مطلوب رابطه عکس دارد به این معنی که هر میزان مشارکت بیشتر باشد انحراف از نتیجه مطلوب کمتر خواهد بود و برعکس، با این توضیح باید به سمتی حرکت کنیم که مشارکت بالا و انحراف به پایین ترین سطح ممکن برسد.

اکبری با بیان اینکه تریبون داران نباید با ادبیات واگرایانه منجر به بی رغبتی مردم برای حضور در پای صندوق های رای شوند گفت: امروز شاهد بودیم که آقای لاریجانی در نطق پیش از دستور خود از موضعی کاملا درست و منطقی از حیثیت نمایندگان دفاع کردند که امیدواریم در تجدیدنظر شورای نگهبان تاثیرگذار باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی موضع‌گیری امروز رئیس مجلس در دفاع از نمایندگان را به جا و شاخص‌ نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: در پی مراجعات نمایندگان به ایشان و درخواست برای دفاع از مجلس در برابر هجمه های وارده شاهد بودیم که آقای لاریجانی موضع قابل قبولی در پیش گرفتند که امیدواریم تاثیر گذار باشد.


منبع : خانه ملت

برچسب ها : #مشارکت-حداکثری-مردم-در-انتخابات #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همه گروه ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند


X https://sport45.site/