نظارت بر منابع مالی تبلیغات کاندیداها باید مردمی باشد

تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 بهمن 1398 - ساعت : 13:02

کد مطلب: 238628 چاپ به اشتراگ گذاشتن

صباغیان بافقی:

نظارت بر منابع مالی تبلیغات کاندیداها باید مردمی باشد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است دستگاه‌های نظارتی همواره از میزان هزینه‌کرد انتخاباتی کاندیداها مطلع بوده‌اند و قانونی کردن آن اتفاق جدیدی نیست لذا این نظارت باید به صورت شفاف و مردمی باشد.

مازندمجلس: محمدرضا صباغیان بافقی با اشاره به اهمیت طرح شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی گفت: تاکنون این طرح چند نوبت بین صحن و کمیسیون امور داخلی رفت و برگشت داشته که به نظر نمی رسد به انتخابات پیش رو مجلس برسد.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این طرح بخشی از طرح استانی شدن انتخابات است، عنوان کرد: ایراداتی به طرح وارد است که البته بخش زیادی از آن برطرف شده و علیرغم ایرادات باقی مانده به نظر می رسد گامی رو به جلو در حوزه شفافیت مالی انتخاباتی باشد.

وی در ادامه از نوع نظارتی که بر قانون شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی صورت می گیرد انتقاد کرد و اظهار داشت: در یکی از بندهای مواد این قانون آمده است که اطلاعات هزینه‌های مربوط به تبلیغات انتخاباتی باید به دستگاه های نظارتی داده شود که به نظر می رسد این اتفاق خیلی خاصی در شفافیت ایجاد نمی کند.

صباغیان بافقی ادامه داد: نکته مهم این است که منابع مالی، نوع هزینه کرد و میزان آن باید به اطلاع مردم برسد و به نوعی کل جامعه باید بر نظارت این هزینه ها سهیم باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کمک های نقدی به فعالیت های انتخاباتی باید حد نصاب داشته باشد، خاطرنشان کرد: نظارت باید به صورت مردمی بر این هزینه ها صورت گیرد چرا که در حال حاضر نیز دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی بر میزان و نوع هزینه کرد کاندیداها اشراف دارند و این موضوع اتفاق جدیدی نیست.


منبع : خانه ملت

برچسب ها : #منابع-مالی-تبلیغات-کاندیداها #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نظارت بر منابع مالی تبلیغات کاندیداها باید مردمی باشد


نظرات کاربران در مورد : نظارت بر منابع مالی تبلیغات کاندیداها باید مردمی باشد

شرکت آب و فاضلاب

یکشنبه 06 بهمن 1398

نظارت بر منابع مالی و هزینه کرد انتخاباتی باید جدی تر از بررسی صلاحیت باشد.

X https://sport45.site/