مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 235985 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
«پولشویی» به مبادله عوایدی به منظور کتمان کردن منشأ مجرمانه اطلاق می‌شود

بر اساس مصوبه امروز مجلس

«پولشویی» به مبادله عوایدی به منظور کتمان کردن منشأ مجرمانه اطلاق می‌شود

مازندمجلس: طبق مصوبه امروز مجلس، پولشویی به تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از ارتکاب جرائم با علم به منشأ مجرمانه آن و تبدیل، مبادله یا انتقال عوایدی به منظور پنهان یا کتمان کردن منشأ مجرمانه آن، اطلاق می‌شود.
مازندمجلس:، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان، جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را بررسی کردند.

بر این اساس ماده 2 لایحه مذکور به تصویب رسید که به موجب آن، پولشویی به تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از ارتکاب جرائم با علم به منشأ مجرمانه آن و  تبدیل، مبادله یا انتقال عوایدی به منظور پنهان یا کتمان کردن منشأ مجرمانه آن با علم به اینکه به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ارتکاب جرم به دست آمده با کمک به مرتکب جرم منشأ به نحوی که وی مشمول آثار و تبعات قانونی ارتکاب آن جرم نگردد، اطلاق می شود.

همچنین پنهان یا کتمان کردن یا تغییر دادن اطلاعات مربوط به ماهیت واقعی، منشأ، منبع، محل، نقل و انتقال، جابه جایی یا مالکیت عوایدی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه جرم تحصیل شده باشد، نیز از مواردی است که پولشویی محسوب می شود.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پولشویی - ارتکاب - مستقیم - کتمان - مجرمانه - عوایدی - انتقال - مبادله - پنهان - تحصیل - امروز - اطلاق - لایحه - منظور -

مطالب مرتبط با : «پولشویی» به مبادله عوایدی به منظور کتمان کردن منشأ مجرمانه اطلاق می‌شود
نظر شما در مورد : «پولشویی» به مبادله عوایدی به منظور کتمان کردن منشأ مجرمانه اطلاق می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها