مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 236023 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 -ساعت : 17:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هاشمی

بیانیه سه کشور اروپایی نشان داد نمی‌توان از اروپا توقعی بیش از آمریکا داشت

مازندمجلس: نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه ۳ کشور اروپایی درباره خروج آمریکا از برجام گفت: اروپایی‌ها هیچگاه منافع مشترکشان با آمریکا را به خاطر ایران به خطر نمی‌اندازند و ما نباید از اروپا توقعی بیش از آنچه که از آمریکا داریم را داشته باشیم.
مازندمجلس:سید مهدی هاشمی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: ما در بحث برجام تجربه تلخی را تکرار کردیم و علیرغم اینکه پیش از این نیز از این قبیل موضوعات تجربه شده بود اما مجدد این تجربه به صورت تلخی تکرار شد و ما فرصت‌های زیادی را از دست دادیم.

وی افزود : آمریکا و ایادی این کشور در اروپا به دنبال این بوده و هستند که اگر نتوانند ما را به عقب برگردانند حداقل ما را متوقف و یا سرعت پیشرفت ما را کند کنند و در طول زمان اجرای برجام توانستند در بسیاری از موارد ما را متوقف و در بعضی موارد نیز سرعت ما را به حداقل برسانند.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه 3 کشور اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام، اظهارداشت: منافع مشترک کشور اروپایی به مراتب بیشتر از منافع مشترک آنها با ما است و کشورهای اروپایی هیچ زمانی منافع بیشترشان با آمریکا را فدای اصول و مبانی و ارزش‌های انسانی نمی‌کنند. طبیعتاً سگ زرد برادر شغال است و ما از اروپا نمی‌توانیم توقعی بیش از آمریکا داشته باشیم و اروپایی‌ها نیز همانند آمریکا به دنبال این هستند که فرصت‌های ما را از بین ببرند و جلوی انعقاد قراردادهای ما را با دیگر کشورها بگیرند.

هاشمی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی نگاه‌ها در میان مسئولین اجرایی کشور اعم از اروپا و آمریکا به سمت غرب است و به واسطه این نگاه‌ها ما فرصت‌های زیادی را در ارتباط با کشورهای منطقه از دست داده‌ایم و فرصت‌هایی که ما می‌توانستیم در کشورهایی همچون چین و غیره داشته باشیم مورد استفاده واقع نشد.

وی افزود: چهارچوبی که توسط مقام معظم رهبری در بحث اتکا به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی مشخص شده می‌تواند راه نجات ما باشد و ما اگر به نیروهای جوان و توانمند داخلی خودمان متکی باشیم طبیعتاً می‌توانیم بسیاری از ظرفیت‌های بالقوه را نیز بالفعل کنیم.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم این تجربه تلخی که در بحث برجام به قیمت گزافی به دست آوردیم به راحتی نادیده گرفته نشود و بتوانیم در فرصت کوتاهی بخش قابل توجهی از آن را جبران کنیم.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - برجام - تجربه - اروپا - اروپایی - منافع - هاشمی - باشیم - فرصت‌های - اسلامی - مجلس - نماینده - شورای - مشترک - تهران - کشورهای - نگاه‌ها - طبیعتاً - موارد - داخلی - زیادی - اشاره - توقعی - بیانیه - گفت‌وگو - تکرار - افزود - متوقف - حداقل - دنبال - بسیاری -

مطالب مرتبط با : بیانیه سه کشور اروپایی نشان داد نمی‌توان از اروپا توقعی بیش از آمریکا داشت
نظر شما در مورد : بیانیه سه کشور اروپایی نشان داد نمی‌توان از اروپا توقعی بیش از آمریکا داشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها