مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 2121 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 تیر 1394 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اسامی نامزدهای احتمالی حوزه انتخابیه بابلسر

اسامی نامزدهای احتمالی حوزه انتخابیه بابلسر

اختصاصی مازند مجلس: اگرچه صاحب‌نظران، فضای غالب حوزه انتخابیه را فضایی اصولگرایی‌ می‌دانند، اما نمی‌توان از فعالیت‌های اصلاح‌طلبان این حوزه غافل شد که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر، از اتحاد و انسجام بیشتری برخوردار شدند. رای حدود 70 درصدی مردم این حوزه به حسن روحانی نشان از گرایش مردم به فضای اعتدالی است. با این وجود هنوز از تفکرات و تغییرات دولت تدبیر در این شهرستان نشانی نیست و به نوعی این امر موجب دلسردی مردم این حوزه شده است

اختصاصی مازند مجلس: حوزه انتخابیه بابلسر، هادی‌شهر، بهنمیر و فریدونکنار اگرچه کوچک‌ترین حوزه انتخابیه مازندران از لحاظ وسعت محسوب می‌شود، اما می‌توان گفت فضای این حوزه انتخابیه هم در ساختار و هم در محتوا با سایر حوزه‌های انتخابیه در استان متفاوت است. دلیل عمده این امر جغرافیای کوچک منطقه‌ای و سرعت دسترسی به مردم در بخش‌ها و روستاهای مختلف است.

 

از همین رو گروهی از صاحبنظران معتقدند که این حوزه در 20 سال اخیر بدلیل موضوعات بوجود آمده، درگیر مسایل هیجانی و اختلافات منطقه‌ای بوده که تا حدودی مانع نشاط، پویایی، رونق قابل انتظار این حوزه انتخابیه شده است.

 

اگرچه صاحب‌نظران، فضای غالب حوزه انتخابیه را فضایی اصولگرایی‌ می‌دانند، اما نمی‌توان از فعالیت‌های اصلاح‌طلبان این حوزه غافل شد که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر، از اتحاد و انسجام بیشتری برخوردار شدند. رای حدود 70 درصدی مردم این حوزه به حسن روحانی نشان از گرایش مردم به فضای اعتدالی است. با این وجود برخی فعالان سیاسی این حوزه معتقدند هنوز از تفکرات و تغییرات دولت تدبیر در این شهرستان نشانی نیست و به نوعی این امر موجب دلسردی مردم این حوزه شده است. از این‌رو برخی صاحب‌نظران فضای انتخاباتی این حوزه را، فضای بیم و امید می‌دانند و امیدوارند چنین فضایی، نقطه عطفی باشد در ایجاد اتحاد و یکپارچگی این حوزه.

 

با این تفاسیر وظیفه نخبگان سیاسی و اهالی رسانه این حوزه این است که فضای انتخابات را طوری طراحی کنند و نامزدهای احتمالی را به گونه‌ای معرفی کنند که از ایجاد تنش‌ها جلوگیری و در انتخاب نامزدهای شایسته و اصلح، موثر باشد.

 

علاوه بر مقداد نجف‌نژاد نماینده فعلی این حوزه، نام داوطلبان زیر به چشم می‌خورد.

 

اسامی‌ نامزدهای احتمالی به ترتیب حروف الفبا:

 

اکبر زاده - داوود

 

انتظار مهدی – ابوالقاسم

 

تقی‌زاده - محمدتقی

 

روحی – حجت‌ا...

 

علیزاده دوغیکلائی – رجبعلی

 

علوی‌نژاد – سید حامد

 

عمویی

 

غلامیان – سیدعلی‌اکبر

 

نانواکناری – ولی‌ا...

 

یزدانی چراتی - حسین

تحلیل مازند مجلس از فضای انتخاباتی در حوزه بابلسر و فریدونکنار:
ردای نمایندگی بر قامت چه کسی می‌نشیند؟/ نگاهی به تاریخچه مجلس در این حوزه

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوزه انتخابیه بابلسر - انتخابات مجلس در ماز -

نظر شما در مورد : اسامی نامزدهای احتمالی حوزه انتخابیه بابلسر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها