مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 145 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 فروردین 1394 -ساعت : 15:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بیانیه مجمع نمایندگان مازندران به مناسبت درگذشت نماینده اسبق ساری

بیانیه مجمع نمایندگان مازندران به مناسبت درگذشت نماینده اسبق ساری

در پی درگذشت آیت‌الله سیدحسن شجاعی کیاسری، نماینده فقید مردم در مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان مازندران پیام تسلیتی را صادر کرد.

مازند پارلمان: متن پیام به شرح ذیل است:


بسم الله االرحمن الرحیم

اذا مات العالم الفقیه ، ثلم فی الاسلام ، ثلمه لایسدها شی ء

با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت عالم جلیل القدر، مفسر قرآن کریم و روحانی اندیشمند آیت الله سید حسن شجاعی کیاسری این مجاهد خستگی ناپذیر و وارسته را به محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه های علمیه و به ویژه مردم قدرشناس استان مازندران و شهرستان ساری و بیت مکرم آن مرحوم تسلیت عرض می نماییم.

آیت الله شجاعی، فقیهی متعهد روشنفکر و انقلابی با فضایل و ویژگی‌های فراوان از جمله‌ی نخستین پیشتازان و مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار بود و در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش ارزنده‌ای ایفا کرد و در دوران جمهوری اسلامی نیز در شمار مجاهدان واقعی و معلم اخلاص و پرهیزگاری و پارسائی محسوب می گشت و در مناصب و مسئولیت های مهمی ایفای نقش نمودند که از جمله ی آنها چهار دوره نمایندگی مردم شریف ساری در مجلس شورای اسلامی و از قضات با سابقه دیوان عدالت اداری بوده است که همواره منشأ خیر و برکت فراوان شدند.

خانواده ی ایشان نسل در نسل روحانی و از ذریه پاک خاندان عصمت و طهارت بوده و از آغاز نهضت امام خمینی با لقب شجاعی مازندران در کنار مردان و زنان شجاع و انقلابی در عرصه مبارزه با طاغوت رنج های فر اوان تحمل کردند و شجاعانه و با صراحت تمام نقش آفرینی کردند.

در گذشت آن عالم جلیل القدر استان مازندران، بی شک ثلمه ای بزرگ و جبران ناپذیر می باشد. ولی فقدان این عالم فرزانه هرگز نمی تواند خدمات ایشان را در عرصه های مختلف از یادها محو نماید.

مجمع نمایندگان استان مازندران درگذشت مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله سید حسن شجاعی کیاسری را به نمایندگان محترم مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و مردم ولایتمدار و شریف استان مازندران و شهرستان ساری تسلیت عرض نموده و علو درجات را از خداوند منان برای آن روحانی فداکار و عالم وارسته مسئلت می نماید.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیانیه - مجمع نمایندگان - مازندران - درگذشت - نماینده اسبق ساری - ایت الله شجاعی کیاسر -

نظر شما در مورد : بیانیه مجمع نمایندگان مازندران به مناسبت درگذشت نماینده اسبق ساری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها