مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 27066 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 اردیبهشت 1395 -ساعت : 11:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشکیک در مدرک تحصیلی نامزد حوزه انتخابیه بابل/ توضیح دانشگاه تهران/ هشدار شورای نگهبان

مدرک دکترایی که تایید نشد؛

تشکیک در مدرک تحصیلی نامزد حوزه انتخابیه بابل/ توضیح دانشگاه تهران/ هشدار شورای نگهبان

اختصاصی مازندمجلس: فارغ از عمدی یا سهوی بودن این تخلف انتخاباتی و اثرات آن بر نتیجه انتخابات دور اول حوزه انتخابیه بابل، پایگاه خبری مازندمجلس طی پیگیری از دانشگاه تهران، شورای نگهبان و مجریان انتخابات استان مازندران، نسبت به شفاف سازی مدرک تحصیلی این نامزد اقدام نموده است

مازندمجلس: از چندی پیش در محافل سیاسی زمزمه‌هایی نسبت به صحت مدرک تحصیلی یکی از نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات در حوزه بابل بوجود آمد.

در حالی که این نامزد انتخابات در دور نخست از عنوان (دکتر) در پوسترهای تبلیغاتی خود استفاده کرده است و در زندگینامه خود که در سایت شخصی ایشان منتشر شده است، آمده (این مدرس توانمند که دکترای مدیریت خود را از دانشگاه تهران اخذ نموده است هم اکنون در حال تدوین رساله دکترا در رشته حقوق جزاء و جرم شناسی می‌باشد.) اما طبق اخبار رسیده به خبرنگار مازندمجلس، با برخورد فرمانداری شهرستان، این نامزد انتخابات در دور دوم برخلاف دور اول انتخابات، امکان استفاده از عنوان (دکتر) در پوسترها و بنرهای تبلیغاتی خود نخواهد داشت.

این نامزد انتخاباتی که عنوان دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران را بر خود نهاده اما طبق شواهد موجود، این دوره‌ها از طرف موسسه‌ای برگزار می‌شود که در همکاری با دانشگاه تهران است اما گواهینامه‌هایی که صادر می‌کند به عنوان مدرک دانشگاه تهران نیست.

فارغ از عمدی یا سهوی بودن این تخلف انتخاباتی و اثرات آن بر نتیجه انتخابات دور اول حوزه انتخابیه بابل، پایگاه خبری مازندمجلس طی پیگیری از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، شورای نگهبان و مجریان انتخابات استان مازندران، نسبت به شفاف سازی مدرک تحصیلی این نامزد اقدام نموده است.گواهی‌نامه‌ها جایگزین مدرک دانشگاهی نیست

مجتبی مزیدی مدیر روابط عمومی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در گفت‌وگو با مازندمجلس عنوان کرد: دوره‌های آموزشی که توسط موسسه‌ دیگری برگزار می‌شود با همکاری دانشگاه تهران است و در پایان دوره‌های آموزشی گواهینامه معتبر ارائه می‌شود اما این گواهینامه‌ها به هیچ وجه معادل مدارک دانشگاهی نیست.

وی افزود: دوره‌ بعضی رشته‌ها در ساعات مشخص - مثلا 360 ساعت- برگزار می‌شود که در پایان دوره گواهینامه‌های معتبر به شرکت کنندگان داده می‌شود اما این گواهینامه‌ها به هیچ عنوان معادل مدارک کارشناسی، ارشد و یا دکتری اطلاق نمی‌شود.

با توجه به توضیحات مدیر روابط عمومی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، کسانی که در ازای شهریه‌های مشخص (3 تا 5 میلیون تومان) در دوره‌های این موسسه شرکت می‌کنند و در نهایت گواهینامه پایان دوره دریافت می‌کنند کاملا بر این مسئله واقف هستند که این گواهی پایان دوره به معنای دریافت مدرک دکتری نیست حال چرا با این مدرک از عنوان (دکتر) در پیشوند نام خود در مسائل تبلیغاتی استفاده می‌کنند، سوالی است که جای تامل بیشتر دارد.قانون در این باره چه می‌گوید؟

سید جعفر حسینی نیا رئیس شورای نگهبان استان مازندران در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری مازندمجلس گفت: اگر کسی که مدرک دکتری نداشته باشد ولی فوق لیسانس داشته باشد می‌تواند در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده و پس از تایید صلاحیت در انتخابات شرکت کند اما نمی‌تواند در تبلیغات از عنوان دکتری استفاده کند.

وی افزود: همچنین کسانی که دانشجوی مقطع دکتری هستند طبق قانون نمی‌توانند از عنوان دکتر در تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کنند.

حسینی‌نیا ضمن هشدار به برخی عنوان سازی‌ها پیرامون استفاده از عنوان دکتر در تبلیغات انتخاباتی بیان داشت: چنانچه کسی مدرک دکتری نداشته باشد اما از عنوان دکتری استفاده کند خلاف قانون است و فرماندار موظف است جلوی او را بگیرد.

رئیس شورای نگهبان استان مازندران همچنین تصریح کرد: ممکن است مجریان در مرحله اول انتخابات به علت تعدد کاندیداها متوجه تخلف برخی از نامزدهای انتخاباتی نشده باشند اما هر زمان که متوجه شدند موظف هستند حتی در میانه زمان تبلیغاتی، فرماندار و هیات اجرایی وارد شوند و جلوی این تخلف گرفته شود.


مدرک دکترایی که تایید نشد

طبق شنیده‌ها، متولیان انتخابات در بابل وارد ماجرا شده‌اند و پس از اثبات اینکه این نامزد انتخاباتی دارای مدرک دکتری نیست، اجازه استفاده از عنوان (دکتر) را به در مرحله دوم انتخابات به وی ندادند.

اما این سوال همچنان پابرجا می‌ماند که تکلیف مردم با نامزدی که برای اعتباربخشی به خود، از غفلت متولیان استفاده می‌کند چیست؟ آیا شایستگی وکالت مردم را دارد و مردم می‌توانند به همچین شخصی اعتماد کنند؟!

شایان ذکر است پایگاه خبری مازندمجلس در روزهای آینده ضمن آنکه زوایای بیشتری از این مسئله را روشن خواهد ساخت از طریق معاونت سیاسی وزارت کشور نیز پاسخ شفاف و مستدلی را دریافت خواهد نمود و به مخاطبان خویش ارائه خواهد کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تشکیک در مدرک تحصیلی - بابل -

نظر شما در مورد : تشکیک در مدرک تحصیلی نامزد حوزه انتخابیه بابل/ توضیح دانشگاه تهران/ هشدار شورای نگهبان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها