مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 27986 -تاریخ انتشار : شنبه 04 اردیبهشت 1395 -ساعت : 18:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
70 درصد کارخانجات مازندران تعطیل است/ فعالیت 30 درصد با ظرفیت کم!

آخرین وضعیت کارخانجات مازندران از زبان دریابیگی؛

70 درصد کارخانجات مازندران تعطیل است/ فعالیت 30 درصد با ظرفیت کم!

مازندمجلس: دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: بیش از 70 درصد کارخانجات استان تعطیل شد و 30 درصد دیگر با ظرفیت کم در حال فعالیت هستند

مازندمجلس: نصرالله دریا‌بیگی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به‌دور از جناح‌‌بندی سیاسی اعلام می‌کنم، دستمزد جامعه کارگری پایین است و جوابگوی زندگی آنان نیست.

وی افزود: آیا با این رکود اقتصادی جامعه کارگری می‌تواند با حداقل حقوق 700 هزار تومان زندگی کند؟ امروزه در کشور بیش از 95 درصد کارگران تحصیل‌کرده در بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌های خدماتی و مراکز دولتی کار می‌کنند که امنیت شغلی ندارند و دستمزد آنان نیز پایین است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ادامه داد: خانه کارگر مازندران دارای 70 هزار عضو است که 100 هزار نفر بازنشسته تأمین اجتماعی به خانه کارگر استان وصل هستند.

دریابیگی با بیان اینکه عدالت بدون توسعه و توسعه بدون عدالت امکان‌پذیر نیست، گفت: در مرکز استان بسیاری از واحدهای ما تعطیل است، همچنین طبق گفته مسئولان مشکل چیت‌سازی بهشهر حل شده، در حالی‌که به آنجا تیر خلاص زده شد و تولید این واحد مخدوش شده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد کارخانجات استان تعطیل شد و 30 درصد دیگر با ظرفیت کم در حال فعالیت هستند.

دریابیگی اظهار کرد: خصوصی‌سازی در استان منتج به تعطیلی واحدهای تولیدی شده است.

وی بیان کرد: کارگران ضمن اینکه با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند با مشکل پرداخت هزینه درمان هم مواجه هستند و هزینه درمان برای قشر کارگر رایگان نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ادامه داد: پنج بیمارستان دولتی در استان داریم که دو بیمارستان در شهرستان‌های آمل و بهشهر به وزارت بهداشت هبه شده است.

دریابیگی افزود: براساس قانون درمان رایگان است، در‌حالی‌که جامعه کارگری برای درمان هزینه پرداخت می‌کنند.

وی تصریح کرد: حمایت از تولید ملی به منظور خط بطلان کشیدن به کارگران خارجی و اشتغال جوانان کشورمان است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران اظهار کرد: امیدواریم کارخانجات استان احیا شود و مشکلات اشتغال جوانان حل شود و شاهد رونق اقتصادی و رفع مشکلات مردم باشیم.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارخانجات مازندران - تعطیل - دریابیگی -

نظر شما در مورد : 70 درصد کارخانجات مازندران تعطیل است/ فعالیت 30 درصد با ظرفیت کم!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها