مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 2367 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مرداد 1394 -ساعت : 12:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی/ نظر یوسف‌نژاد درباره مسئولان، از ظریف تا ربیع‌فلاح

در گفتگوی اختصاصی یوسف‌نژاد با مازندمجلس مطرح شد:

راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی/ نظر یوسف‌نژاد درباره مسئولان، از ظریف تا ربیع‌فلاح

اختصاصی مازندمجلس: در عزل و نصب‌ها دخالت نداشتم، اگر مدیری خوب بود راهنمایی می‌کردم و پیشنهاد می‌دادم از داخل بدنه باشد، سابقه مدیریتی داشته باشد، با سیاست‌های سازمانی وزارتخانه همخوانی داشته باشد. در حالت کلی رابطه‌ام با مدیران استان گرم و صمیمانه بوده است.

اختصاصی مازند مجلس علی‌اصغر یوسف‌نژاد یکی از نمایندگان موفق و با تجربه مازندران است که حضوری فعال در دوره‌های پنجم و هشتم مجلس شورای اسلامی داشته است به همین دلیل پس از حضور وی در دفتر مازندمجلس، ضمن بررسی اجمالی از وضعیت استان مازندران، در این قسمت از مصاحبه به راههای برون‌رفت استان از وضعیت نامناسب فعلی و دیگر مسائل پرداختیم. یوسف‌نژاد در این باره به بیان دیدگاه‌های خود بر اساس تجربه و دانشی که در این حوزه داشته، پرداخته و پیشنهاداتی مطرح کرده که از نظرتان می‌گذرد:

 

 

مازند مجلس: باتوجه با سابقه حضور در دوره‌های مختلف مجلس و خدمت در دیگر عرصه‌های استان و کشور، بفرمایید راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی چیست؟

یوسف نژاد: نیاز بود از قبل، مدیریت استان در کنار مجمع نمایندگان و دیگر ظرفیت‌های استان، با اتحاد همه مسئولان استان، سندی برای توسعه تنظیم و تصویب می‌شد به گونه‌ای که همه به آن معتقد باشند و آن را تایید وعملی کنند که متاسفانه الان یا نداریم یا اگرداریم در اجرایی کردن آن مشکل داریم و به نوعی نزد مسئولین (از مدیران استانی گرفته تا مجمع نمایندگان) مهم تلقی نمی‌شود.

اگر تفکر مدیران استان با مدیران ملی، همسو باشد و نگرش‌ آنها در استان در یک مسیر قرار بگیرند، مطمئنا وضعیت استان بهتر می‌شود چون مازندران هم قابلیت توسعه دارد و هم توان آن را.

ولی در اجرا مشکلات خاص خود را داریم. یکی از مسائلی که باید روی آن کار شود، این است که مازندران جزو یکی از استانهای شمالی‌ست که شرایط خاصی برای توسعه دارد اگر مطالبات استان از برنامه ملی، شامل ویژگی‌های منطقه شمال باشد اینها می‌تواند آینده استان را به واقعیت نزدیک‌تر کند و در استان در مسیر توسعه قرار گیرد.

دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان شمال کشور را طراحی کردیم 33 نماینده داشتیم و در برنامه ششم توسعه، مفاد خوبی برای توسعه شمال کشور به تصویب رسید حتی در صحن علنی مجوز گرفتیم، باید دید چقدر در اجرا عملی شد!

به نظر من برای توسعه استان موارد زیر را باید در نظر گرفت:

1- سند توسعه که همه به آن متعهد باشند و با تغییر مدیران تغییر نکند.

2- اتحاد بین اثرگذاران توسعه استان، احزاب، مطبوعات همواره حفظ شود. اختلافات اگر در مسائل فرعی باشد، مانعی ندارد و تا حدودی طبیعی‌ست. اما در اصول نیاز است همصدا باشیم وگرنه از مسیر اصلی دور می‌شویم.

برای توسعه حوزه ساری و میاندورود نیز دیدگاه ها و نقطه‌نظرات مهمی برای توسعه پایدار داریم که در زمان معین اعلام می‌کنیم.

 

 

مازند مجلس: بفرمایید زمانیکه نماینده بودید، همکاریتان با مدیران مختلف استان چگونه بوده است؟ و اینکه آیا اتفاق افتاد قبل رای دادن به طرحی، نظر مدیر مربوطه استان را جویا شوید؟

یوسف نژاد: ارتباط متقابل نمایندگان و مدیران به طور حتم می‌تواند در توسعه استان موثر باشد. در تمام مدتی که در مجلس بودم در سخنرانی و اظهارنظرهایم در اغلب موارد از مدیران استانی مشورت می‌گرفتم. در فصل بودجه، محتوای پیش‌نویس بودجه را به تمام مدیران استانی می‌دادم در طرح‌ها و لوایح، نظر آنها را جویا می‌شدیم و ضمن اینکه مشاوران خوبی هم داشتم.

اما در عزل و نصب‌ها دخالت نداشتم، اگر مدیری خوب بود راهنمایی می‌کردم و پیشنهاد می‌دادم از داخل بدنه باشد، سابقه مدیریتی داشته باشد، با سیاست‌های سازمانی وزارتخانه همخوانی داشته باشد. در حالت کلی رابطه‌ام با مدیران استان گرم و صمیمانه بوده است.

 

 

مازند مجلس:  با توجه به اوضاع فعلی جامعه نام 5 تن از مسئولان کشور را ذکر می‌کنم اولین جمله یا ویژگی ‌که از این شخص به ذهن شما می‌آید را بیان کنید؟

محمد‌جواد ظریف: شجاع و امین

حسن روحانی: واقع بین

احمدی‌نژاد: (کمی فکر) ..... هیچ . چیزی به خاطرم نمیرسد بنویس همان هیچ!

علی مطهری: مدرس زنده

مهدی کوچک‌زاده: عصبانی

ربیع‌فلاح: متخصص کشاورزی

 

مازند مجلس: نظرتان را درباره سایت مازندمجلس هم بفرمایید؟

یوسف نژاد:  مازندمجلس، سایتی امیدوارکننده و رو به آینده است، رسانه‌ای که مسیری پر فراز و نشیب خواهد داشت اما در نهایت می‌تواند مفید و موثر واقع شود.

تنظیم: مجید ساجدی فر

اختصاصی مازندمجلس/ بوسه یوسف‌نژاد بر بازوی ظریف - دو خاطره ناگفته یوسف‌نژاد از محمدجواد ظریف

یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با مازندمجلس مطرح کرد؛ عزل و نصب، تفرقه‌افکنی، زیر سوال بردن مسئولان از وظایف نمایندگان نیست

دکتر یوسف‌نژاد با حضور در دفتر مازندمجلس: قطعا از حوزه انتخابیه ساری نامزد خواهم شد

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی‌اصغر یوسف‌نژاد - ربیع فلاح - محمد جواد ظریف - ندیران استان مازندرا - حوزه انتخابیه ساری و -

نظرات کاربران در مورد : راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی/ نظر یوسف‌نژاد درباره مسئولان، از ظریف تا ربیع‌فلاح
 • توفیق نوروزیپاسخ2یکشنبه 11 مرداد 1394

  مهندس یوسف نژاد یکی رجال مطلع مازندران است وا انشا الله در انتخاباات بعدی مجلس یکی از منتخبیناز مرکز استان خواهد و انتظار می رود با رای بالای که ممیاورد پشتوانه خوبی برای اراز نایب رئیسی مجلس بعدی باشد

 • محمدپاسخ1چهار شنبه 14 مرداد 1394

  تا وقتی که یوسف نزاد و زارعی و شجاعی و ابراهیمی مسله فرودگاه رو برای ساروی ها حل نکنند امید به رای نداشته باشند. این رو جدی میگم..حالا شما شوخی بگیرید.. باید اولا شجاعانه اشتباه خودشون رو قبول کنن و طلب بخشش کن و دوما راهکار حل این مشکل که برگردوندن فرودگاه به قلمرو جغرافیایی ساری هست رو اعلام کنن.. زر غیر اینصورت باید با نمایندگی خداحافظی کنند..

 • محمدپاسخ1شنبه 24 مرداد 1394

  آقاي يوسف نژاد دو دوره نماينده بودند چه گلي بر سر ساري و مياندرود زدند ؟

 • فرخپاسخ0یکشنبه 26 مهر 1394

  اقایون فرودگاه به نام ساری هست وخواهد بود.انقدر روی این قضیه مانور ندین.ما به امثال اقای یوسف نژاد نیاز داریم برای همسو شدن با این دولت.لطفا احساساتی برخورد نکنید.این قضیه جدایی میاندرود به هیچ منطقه ایی صدمه نزد.از بودجه ساری کم نشد بلکه یک بودجه ی جدا به میاندرود طعلق گرفت که باعث ابادانی بیشتر میشود.این یک تخریب و بازی سیاسی هست که رقیبای انتخاباتی دکتر یوسف نژاد طراحی کردند.نردم ساده نباشید

نظر شما در مورد : راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی/ نظر یوسف‌نژاد درباره مسئولان، از ظریف تا ربیع‌فلاح

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها