مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 2500 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 مرداد 1394 -ساعت : 15:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم

امیری، مدیرکل سابق آموزش وپرورش مازندران با حضور در دفتر مازندمجلس عنوان کرد؛

حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم

اختصاصی مازند مجلس: نیاز است جامعه شناسان و متخصصان این امر پاسخ بدهند که چرا داوطلبان ورود به مجلس زیادند چرا همه احساس مسئولیت‌شان گل کرده و می‌خواهند وارد میدان شوند؟/ چون مدیر دولت گذشته بودم به عنوان یک اصولگرا شناخته شده هستم اما خودم و همه کسانی که مرا می‌شناسند به خوبی می‌دانند که جزو معتدل‌ترین اصولگرایان بودم و این برای من یک ارزش است.

اختصاصی مازند مجلس: محمدعلی امیری مدیرکل سابق آموزش وپرورش مازندران و مشاور فعلی معاون وزیر آموزش و پرورش با حضور در دفتر مازندمجلس به بیان دیدگاه‌های خود در مسائل مختلف استان پرداخت که بخش اول گفتگوی یکساعته‌ی ما با وی از نظرتان می‌گذرد:
 
در ابتدا خود را برای مخاطبان مازندمجلس معرفی کنید و از مهمترین فعالیت‌ها و سوابق خدمتی خود بگویید:

محمدعلی امیری هستم متولد 1343 صادره از ساری، فرهنگی هستم با سوابق دبیری، مدیریت مدرسه، کار و مسئولیت درحوزه‌‌های مختلف کارشناسی و مدیریتی آموزش و پرورش. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی است و سوابق کاری من ازمدرسه شروع شده  تا آموزش و پرورش منطقه، شهرستان، اداره کل آموزش و پرورش استان و پس از آن به عنوان مشاور در یکی از معاونت‌های وزارتخانه آموزش ‌و پرورش مشغول بکارم و فعلا محل خدمت من تهران است.

بفرمایید انگیزه و هدف شما از اعلام نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی چه بوده است:

عرض کنم مدتی که در مازندران کار کردم و مسئولیت داشتم در روزهای پایان مسئولیتم به چگونگی ایفای نقش و تاثیرگذاری در جامعه و استانم مازندران به ویژه ساری و میاندورود که دراین حوزه رشد کردم و تربیت یافتم، فکر می‌کردم. هرچند این فکر کردن تاثیری در ادای مسئولیتم در زمان خدمت نداشت و امروز من در میان طرفداران خود، حتی متهم هستم به اینکه در زمان مسئولیتم در ساری و مازندران، چرا با نگاه انتخاباتی مدیریت نکردم و چرا به مردم و کارکنانم نگفتم که قصد کاندیداتوری دارم! ولی فکر می‌کردم نیاز است به مردم شهرستان‌های ساری و میاندورود به گونه‌ای کمک کنم که بتوانند از فرزندانشان و همچنین مشکلاتی که در حوزه وجود دارد، در جهت پیشبرد مسائل استفاده کنند. ضمن اینکه ضروری‌است در اجرای برنامه‌های توسعه محور، پاسخگویی به نیازهای مردم، فرصت‌هایی که بتوان برای جوان‌ها، خانواده‌ها و مردم ایجاد کرد تا بتوانند زندگی بهتر و شرایط بهتری از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی در جامعه داشته باشند. علاوه بر اینکه در کنار آن احساس می‌کردم که نیاز است در مرکز استان و میاندورود رشد بیشتری را شاهد باشیم.

در مقایسه‌ای که بین شهر ساری (به عنوان مرکز استان مازندران) با سایر مراکزاستان‌های کشور داشتم - با توجه به مسافرتم به همه استان‌ها و مراکز استان‌ها کشوربه جهت مسئولیتی که در سطح ملی داشتم- به وضوح قابل مشاهده است که سایر مراکز استان‌ها، واقعا رشد و توسعه چشمگیری (از لحاظ مبلمان شهری ومعماری و زیباسازی شهری‌شان، خیابان‌ها، پارک‌ها اماکن عمومی، هتل‌ها و ...) در سال‌های اخیر داشتند. با توجه به اینکه هیچ استانی شرایط مستعد استان مازندران را نداشته است اما زمینه‌های رشد و توسعه آنها به وضوح قابل مشاهده است.

وقتی ساری را با سایر مراکز استان‌ها مقایسه می‌کنیم، می‌بینم که هنوز از ترافیک خیابان‌ها رنج می‌برد وهنوز کمربندی آن افتتاح نشده و...! البته باید قدردان کسانی که کار می‌کنند و زحمت می‌کشند نیز باشیم. مسئولان ما به اندازه توان‌شان در حال خدمت و تلاش هستند اما کافی نیست و نیاز بود بیشتر مورد توجه قرار گیرد.  من به عنوان فرزند این شهر احساس کردم، زمان آن فرا رسیده است که بنده نیز وارد میدان شوم و به همشهریان خود کمک کنم و تجارب 30 ساله خود را به میدان بیاروم و توان و دانش و کار کارشناسی‌ای که در طول سال‌های  مسیولیتم داشتم، را به کمک مردم شهر بیاورم.

بنده اکنون در سنین میانسالی هستم و نیازی به این ندارم که به دنبال پست و مقام باشم و به انگیزه‌ها و نیازهای شخصی خود دست یابم. در طول سال‌های خدمتم به اندازه کافی به انگیزه‌های درونی خود پاسخ دادم، سلسله مراتب مدیریتی را طی کردم و به جایی رسیدم که دیگر نیازی به پست و مقام ندارم. امروز فقط دغدغه‌ام را مردم می‌دانم مردمی که احساس می‌کنم نیاز به کمک و خدمت بیشتر دارند. شهرستانی که من در آن بزرگ شدم و مردم منطقه و نواحی مرتبط این حوزه نیاز به بهره‌ مندی از تجارب (حوزه‌های مختلف شهرستانی، استانی و ملی) بنده دارند.

من فکر می‌کنم که این دوره خیلی‌ها مثل بنده انگیزه پیدا کردند که بیایند و در صحنه جضور یابند. البته نیاز است جامعه شناسان و متخصصان این امر پاسخ بدهند که چرا داوطلبان ورود به مجلس زیادند چرا همه احساس مسئولیت‌شان گل کرده و می‌خواهند وارد میدان شوند؟ یکی از مهمترین دلایلش این است که احساس می‌کنند این منطقه، این حوزه نیاز به خانه تکانی دارد، و این خانه تکانی باید از اساس به ضعف‌ها و آسیب‌هایی که در این حوزه وجود دارد، بپردازد. من معتقدم هر نامزدی در معرفی خود و اهدافش، حرفی برای گفتن دارد نقدی دارد، مساله‌ و طرحی دارد اینها همه جمع و تجمیع می‌شود تبدیل به تئوری می‌شود، امروز بسیاری خود را دراین قامت دیدند که بیایند و بگویند ما این بار می‌خواهیم دراین نقش، ایفای مسئولیت کنیم و این مشکلات را برطرف کنیم و توسعه همه جانبه این حوزه را موجب شویم که از نظر من به عنوان کارشناس فرهنگی، اولویت توسعه من در زمینه فرهنگی است که زمینه ساز همه توسعه‌هاست و بعد توسعه‌های عمرانی، اقتصادی که تبعاتی مثل ایجاد اشتغال، ساختن و زیباسازی شهر نشاط و شادابی به دنبال می‌آورد مثلا در حوزه جنوب روخانه تجن (پارک ملل) تفریحگاه و محلی برای نشاط و تغییر روحیه خانواده‌ها است. کار عمرانی، آثار فرهنگی دارد یکی از آثار خوب فرهنگی همین مکان است که امنیت خانواده‌ها و نشاط آنها را موجب می‌شود. من ریشه این کار را فرهنگی می‌دانم و بعد عمرانی، بنابراین حوزه‌ی ما در زمینه فرهنگ عمومی خیلی جای کار دارد. مازندرانی‌ها مثال‌های خوبی برای نقد رفتارهای نامطلوب اجتماعی خود دارند، من معتقدم که ما نباید به آن درجه از نقد برسیم بلکه باید کار فرهنگی کنیم، آنقدر کار کنیم که دیگر فضا برای نقد باقی نماند. نیاز نیست حرف‌ها و مسائل استان را به گوش همه برسانیم بلکه باید مسائل خود را در درون حل بکنیم. ابتدا با رفتارمان، بنده وقتی می‌گویم رفاقت خوب است، باید در رفتارم نشان دهم. وقتی می‌گویم وحدت خوب است، وحدت با زبان انجام نمی‌شود بلکه با عمل ایجاد می‌شود. بنابراین فردی که می‌خواهد میدان‌دار باشد و ایفای مسئولیت کند، ابتدا خود وی باید عامل به همه چیزهایی که می‌‌گوید، باشد.

یکی از مشکلاتی که در استان داریم این است که کمتر دوستی می‌کنیم دوستی‌هامان ظاهری و فقط در حد حرف است دوستی عملی نداریم و اینها مواردی است که وجود دارد. بنده احساس کردم به عنوان معلمی که کار مدیریتی انجام داده، امروز نیاز حوزه ما این است که معلمی با این یژگی‌ها، با این تجارب، با خدمت مدیریتی از پایین به بالا  و با این نگاه وارد جامعه شود، تا بتواند با یاری مردم و سایر نخبگان استان مشکلات مطرح ‌شده را برطرف کند.

خواهش من از مردم این است که همه نامزدها را مورد بررسی قرار دهند وسپس انتخاب کنند. همه نامزدها خوب و قابل احترامند. اینان نخبگان حوزه هستند و برای من قابل افتخار است که چنین نخبگانی داریم که مواقع نیاز، وارد میدان عمل می‌شوند و این فرصت خوبی است برای مردم که خوب مطالعه کنند و بهترین‌ها را انتخاب کنند.  چون کسی که به عنوان نماینده انتخاب می‌‌شود، معدل شخصیتی برای همه است و دیگر نمایندگان، این فرد را میانگین علمی، فکری، شخصیتی و ... این حوزه می‌بینند و همه باید کمک کنیم تا بهترین افراد انتخاب شوند تا آنها بتوانند جایگاه مردم را حفظ کنند و از حقوق آنها به خوبی دفاع و مطالبه نمایند.
 
بفرمایید از لحاظ سیاسی، عضو یا  متمایل به کدام جریان هستید؟

من تاثیر جریان‌های سیاسی را در شهرستان‌ها زیاد نمی‌بینم، بلکه بیشتر در شهرهای بزرگ، به ویژه  در پایتخت چنین امری اتفاق می‌افتد. چون تجربه ما در سال‌های اخیر نشان داده که مردم خیلی سیاسی انتخاب نکردند، بلکه بیشتر توانمندی، کارایی، شخصیت، فکر وعلم افراد را در نظر گرفتند بنابراین بهتر است بیشتر، مردمی باشیم و زیاد در وادی سیاست وارد نشویم. البته من بعنوان فرزند این شهرستان، انتظار دارم همه گروه‌ها از من حمایت کنند، چون قرار است در صورت نماینده شدن، هم درحوزه تصویب قانون کمک کنیم، هم اینکه اجرای قانون مصوب شده را را نظارت کنیم. از آنجا که جریانات با نگاه و شاخص‌های خود به نامزدها نگاه می‌کنند، هرگروه که مرا تایید کند ما سپاسگزار آنها خواهم بود.

آیا تاکنون با جریان خاصی وارد مذاکره شدید؟

من تاکنون هیچ رایزنی با جریانات سیاسی انجام ندادم. اما خطم مشخص است شخصیتی هستم کاملا متعدل، بدون شعارهای انتخاباتی و با نگاه کاملاعملگرایی وارد عرصه انتخابات شدم. و در طول خدمتم نیز، در همه زمینه‌ها (قبل از اینکه این شعار به گفتمان سیاسی تبدیل شود) سعی کردم این شعار(اعتدال) رعایت کنم. در شخصیت خود، نیز اینگونه بودم الان و آینده نیز چنین خواهم بود. البته گروه‌های مختلف با من صحبت کردند، من گفتم که درنظام جمهوری اسلامی وظایف مختلفی داشتم که متاثر از نگاه معتدلانه‌ام بوده است و خیلی دنبال جریانات نیستم و اگر گروه‌ها و جریانات بخواهند از من حمایت کنند استقبال می‌کنم. گفته‌ام که من از لحاظ شخصیتی، معتدل و از لحاظ طیف سیاسی، مستقل هستم. البته چون مدیر دولت گذشته بودم به عنوان یک اصولگرا شناخته شده هستم اما خودم و همه کسانی که مرا می‌شناسند به خوبی می‌دانند که جزو معتدل‌ترین اصولگرایان بودم و این برای من یک ارزش است.

آیا احتمال دارد در لیست اصولگرایان قرار بگیرید؟

ممکن است. احتمال قوی وجود دارد که بیایند و با ما صحبت کنند، ولی هنوز کسی برای مذاکره به سراغم نیامده است.  


حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمدعلی امیری - ساری و میاندورود - مجلس دهم - انتخابات - توسعه فرهنگی - اصولگرایان -

مطالب مرتبط با : حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم
نظرات کاربران در مورد : حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم
 • استاد دانشكاهپاسخ1چهار شنبه 21 مرداد 1394

  با عرض سلام و احترام. با توجه به شناختي كه از جناب اقاي اميري دارم مديري بسيار توانمند و لايقي براي مركز استان خواهند بود.

 • معلمپاسخ0پنج شنبه 22 مرداد 1394

  انتخاب اصلح

 • همشهریپاسخ0پنج شنبه 22 مرداد 1394

  اقای امیری در دوران تصدی خود در استان بخوبی نشان داد که دارای قدرت تعامل بالا و جامع نگر و با دانش مدیریتی عالی هستند از شایستگان میباشد الحق .

 • فرهنگی پاسخ0پنج شنبه 22 مرداد 1394

  بهترین گزینه نمایندگی اقای امیری هستند .

 • همشهریپاسخ0پنج شنبه 22 مرداد 1394

  آقای امیری در دوران تصدی خود در استان بعنوان مدیرکل نشان داد که دانش مدیریتی بالا و قدرت تعامل عالی و روابط عمومی بسیار قوی و سخنور بسیار قهاری هستند که بشایستگی مدیریت کرد و بسیار موفق هم بود ، اینجانب بعنوان یک دبیر با مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی ایشان را اصلح میدانم .

 • سارويپاسخ0شنبه 24 مرداد 1394

  آقاي اميري بهترين فرد براي انتخاب شهرستان ساري و مياندرود مي باشند.

 • كارشناس مشاورهپاسخ0شنبه 24 مرداد 1394

  با شناختي كه از آقاي اميري دارم و روابط عمومي بالايي كه دارند انشاءاله راي اول ساري و مياندرود خواهند بود

 • حسينيپاسخ0شنبه 24 مرداد 1394

  اميري ادعايي ندارد اما خود ساخته و انديشمند است ازجمله شخصيت هايي است كه در صورت انتخاب براي مردم ساري و مياندرود افتخار ميافريند.

 • فرهنگیپاسخ0شنبه 24 مرداد 1394

  سلام بر مردان بزرگ شهر خصوصا آقای امیری که حقیقتا مایه افتخار است که ایشان قبول زحمت فرمودند و احساس تکلیف نمودند که به عنوان کاندیدای نماینده مجلس برای کمک و یاری مردم این شهر اعلام آمادگی نمودند.لذا به عنوان شهروند ساروی به ایشان تبریک عرض مینمایم .به قطع و یقین آقای امیری به دلیل شخصیت متعادل و کلام گرم و پر نفوذش در این دوره از انتخابات مجلس طرفداران زیادی را به خود اختصاص خواهد داد از طرفی حسب شرایط زمانی وطبق حافظه تاریخ و همچنین شخصیت علمی و متین ومردمی آقای امیری قطعا معادلات رای آوری را به نفع خود تغییر خواهد داد از طرفی ظهور نماینده ای از بخش کلیجان رستاق ساری در این دوره از انتخابات مجلس طبق تجربه تاریخی متناسب با گذر زمان میباشد پس مطالبه زمانه و شرایط فعلی و همچنین عاقلاته فکر کردن است که شخصیتی چون آقای امیری که پله های مدیریت را به ترتیب طی کرده است به عنوان نماینده وارد مجلس شود که از هر لحاظ برازنده شهر ما ساری میباشد

 • مدزس دانشگاه قرهنگیان پاسخ0شنبه 24 مرداد 1394

  اقای امیری یک فرصت برای شهروندان ساروی است خصوصا فرهنگیان عزیز. این بار فرهنگیان باید همت کنند. یاعلی فرهنگیان

 • فرهنگی پاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  به نظر بنده بهترین گزینه برای شهرستان بزرگ ساری و میاندرود جناب آقای امیری می باشند چون دارای تجربه مدیریتی عالی در سطوح ملی و استانی می باشند و نیز از قدرت تعامل خوبی برای نزدیک کردن مسئولین شهرستانی و استانی برای نزدیک کردن دیدگاه مسئولان برای پیشرفت سهرستان و استان برخوردار می باشند .

 • تهرانیپاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  آقای محمدعلی امیری فردی خوش رو خوش سخن خوش برخورد و مدیری شایسته در زمینه ملی هستند.ایشان با دید باز و فکری پویا در زمینه ی فرهنگی کارهای بزرگ و درخور شایسته ای انجام داده اند.از افتخارات مازندران هستند پس چه بزرگ سعادتیست مردمان ساری و میاندرود را که نماینده اش ایشان باشند.

 • محمديپاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  انتخاب شايسته و عقلايي = اقاي محمد علي اميري

 • علیپاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  حضور فرهنگی ولایی جناب امیری رو به فال نیک میگیریم و توقع همدلی فرهنگیان ساری و میاندورد را برای انتخاب نماینده از جامعه عظیم و شریف فرهنگیان را دارم.بیایید باری یک بار هم که شده ما فرهنگیان از قشر خودمون نماینده انتخاب کنیم و نردبان غیر فرهنگیان نشویم.امید به پیروزی فرهنگیان در انتخاب یک فرهنگی به نام جناب امیری.

 • اكبريپاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  انچه كه لازمه يك نماينده خوب و موفق است در استاد اميري وجود دارد كافي است اين بار مردم ساري و مياندرود دقت بيشتري نمايند.

 • حسينيپاسخ0یکشنبه 25 مرداد 1394

  درود بر اميري لايق و شايسته

 • سارويپاسخ0دوشنبه 26 مرداد 1394

  بنظر اصلح ترين فرد براي نمايندگي حوزه ساري و مياندرود آقاي اميري مي باشند.

 • فرهنكي مياندرودپاسخ0سه شنبه 27 مرداد 1394

  راي اين دوره فرهنكيان مياندرودي فقط اميري

 • اسرميپاسخ0سه شنبه 27 مرداد 1394

  بنظر من اصلح ترين فرد در اين دوره آقاي اميري مي باشند.

 • محمدپاسخ0پنج شنبه 29 مرداد 1394

  انتخاب اصلح

 • صابرپاسخ0پنج شنبه 29 مرداد 1394

  مدیری توانمند وبا اخلاق اگر به مردم معرفی شود اولین انتخاب هر شهروند ساروی است

 • تامین اجتماعیپاسخ0شنبه 14 شهریور 1394

  آقای امیری انسان اخلاق مدار و شایسته ایست. به عنوان یک شهروند رای من او خواهد بود و دیگران را نیز در این باره راهنمایی خواهم کرد.

نظر شما در مورد : حوزه انتخابیه ساری و میاندورود نیاز به خانه تکانی دارد/ اولویت برنامه‌های من، توسعه فرهنگی است/ هموراه معتدل‌ترین اصولگرایان بودم

*

*