مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 2604 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مرداد 1394 -ساعت : 12:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نظر یوسف‌نژاد درباره عملکرد اصلاح‌طلبان استان، مدیران ارشد و نمایندگان مازندران

در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس عنوان شد؛

نظر یوسف‌نژاد درباره عملکرد اصلاح‌طلبان استان، مدیران ارشد و نمایندگان مازندران

اختصاصی مازندمجلس: یک عده امروز می‌گویند ما اصلاح‌طلبیم ولی نه سابقه دارند، نه شناسنامه و هویتی/ بنده ترجیح می‌دهم بیشتر به وظایفم درمجلس و بررسی طرح‌ها و ارائه نظرات کارشناسی بپردازم چون هم با طبع و سلیقه من سازگارتر است هم اینکه به اندازه کافی در مجلس در حوزه تقنین ضعف وجود دارد/ مجمع توسعه مازندران در حال گرفتن مجوز از وزارت کشور است/ نیاز است تعریفی که از جریان اصلاح‌طلبی داریم مقداری در ذهن دوستان فنی‌تر، سیاسی‌تر و تخصصی‌تر باشد

اختصاصی مازند مجلس: علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده 2 دوره مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، با حضور در دفتر مازندمجلس به بیان دیدگاه‌های خود درباره عملکرد اصلاح‌طلبان استان، مدیران ارشد و نمایندگان مازندران پرداخت که مشروح این مصاحبه از نظرتان می‌گذرد:

 

 

مازند مجلس: برخی معتقدند در دوره قبلی انتخابات مجلس، با عنوان مستقل وارد عرضه انتخابات شدید در این باره توضیح دهید؟

یوسف نژاد: راجع به دور گذشته باید عرض کنم بنده مستقل وارد نشدم، سابقه و گذشته من نشان می‌دهد که از طیف سیاسی اصلاح‌طلبان بودم. ولی چون اصلاح‌طلبان در دور گذشته لیستی ارائه نکرده بودند، این گمان پیش آمد مستقل وارد شدم. در حالی که همه افتخار من این است که در تمام ادوار مختلف انتخابات با برند اصلاح‌طلبی وارد شدم. دور گذشته انتخابات نیز با عنوان اصلاح‌طلبی وارد عرصه انتخابات شدم و اعلام هم کردم. حتی در مجلس و تصمیم‌گیری‌های سیاسی این موضوع را بارها به اثبات رساندم.

 

 

مازند مجلس: بفرمائید در طول سال‌های اخیر، اصلاح‌طلبان حوزه ساری و میاندورود، چقدر در انجام کار تشکیلاتی موفق بوده‌اند؟ و نقش شما درتحقق این امر چه بوده است؟

یوسف نژاد: نمی‌خواهم بگویم کار تشکیلاتی درحیطه وظایفم نبوده، ولی بنده به عنوان نماینده، ترجیح می‌دادم بیشتر به کارهای فکری و انجام وظایفم در مجلس (تقنین و نظارت) بپردازم. بقیه دوستان ما، شاید در مجلس کم‌کارتر بودند یا به کارهای تشکیلاتی علاقمندتر بودند که بیشتر به این موضوع پرداختند و ما نیز حمایت کردیم و سعی کردیم بین خود نیروهای اصلاح‌طلب در ساری و استان، اتحاد و اتفاق داشته باشیم ومعمولا در تصمیم‌گیری‌های مختلف، جریان‌های اصلاح‌طلبی منطقه و استان را حمایت و پشتیبانی می‌کردیم.

 

مازند مجلس: پس قبول دارید خلا کار تشکیلاتی احساس می‌شود؟

یوسف نژاد: بله موافقم. کاملا این خلا احساس می‌شود و این نقیصه وجود دارد. شرایط آینده نیز نیازمند اتحاد و انسجام است و نیاز است که نظرات - چه در استان چه شهرستان- همسو شود.

 

مازند مجلس: آیا می‌توان گفت این‌دوره اگرنماینده شدید رویکردتان به کارهای تشکیلاتی تغییر خواهد کرد؟

یوسف نژاد:  ببینید من تشکیلات و کارهای تشکیلاتی را قبول دارم، اما انجام کار تشکیلاتی به تنهایی امکان‌پذیر نیست و نیاز به حضور خیلی ازافراد با سابقه در انجام کارهای تشکیلاتی است و من نیز حمایت می‌کنم.

بنده ترجیح می‌دهم بیشتر به وظایفم درمجلس و بررسی طرح‌ها و ارائه نظرات کارشناسی بپردازم چون هم با طبع و سلیقه من سازگارتر است هم اینکه به اندازه کافی در مجلس در حوزه تقنین ضعف وجود دارد و پرداختن به این حوزه ضرورت بیشتری دارد. بیشتر می‌پسندم در عرصه ملی ابراز وجود کنم و نماینده خوبی برای مردم مازندران و حوزه ساری باشم همانطور که در دور قبل حضورم در مجلس چنین ادعایی را ثابت کردم.

 

مازند مجلس: بفرمایید تفرقه بین جریان اصلاح‌طلبی و اختلاف‌نظرهای بین این جریان بعداز انتخابات 92 در مازندران، ریشه در کجا دارد؟

یوسف نژاد:  به نظر من، جریان اصیل انقلابی اصلاحات، تعریف و مسیر و دیدگاه و دورنمای خاصی در جریان سیاسی دارد. یک عده هم بهرحال امروز می‌گویند ما اصلاح‌طلبیم ولی نه سابقه دارند، نه شناسنامه و هویتی دارند و معمولا هم این چندگونگی دراجتماعات - چه در تصمیم‌گیری‌های استانی و چه شهرستانی- ضربه وارد کرده است و باعث شده حق جریان اصلاح‌طلبی آنگونه که باید ادا نشود. من خودم از جمله معدود افرادی هستم که ایده‌ها، تجارب و سابقه خوبی از جریان اصلاح‌طلبی، جریان دانشجویی، برای استفاده و بهرمندی جوانان دارم.

 

 

مازند مجلس: در رابطه با عملکرد اصلاح‌طلبان مازندران، اگر روزی به گذشته برگردیم، بعنوان یک اصلاح‌طلب بفرمایید آیا همین مسیر را می‌پیمودید؟

یوسف نژاد: طبیعتا نه، یکسری اشتباهاتی داشتیم و در مواردی می‌توانستیم بهترعمل کنیم و می‌توانیم بهتر عمل کنیم. امروز یک مقدار تشخیص سره از ناسره (اصلاح‌طلبی اصیل ازغیر اصیل) دشوار شده است که این در حال رسیدگی‌ست که امیدواریم این جریان در مسیر اصلی خود قرار بگیرد.

 

 

مازند مجلس: نظرتان درباره شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران که سال گذشته در تهران تشکیل شد، چیست؟

یوسف نژاد: این شورا جریانی بود برای مدیرانی که در تهران بودند و سابقه سیاسی داشتند تا دور هم جمع شویم و جلساتی داشته باشیم. تلاش ما این بوده که در امور استان کمتر دخالت کنیم و حالا با تشکیل شورای اصلاح‌طلبان استان و شهرستان‌ها ما به عنوان بازو در کنار آنها هستیم اگر نیاز به طرح یا ایده‌ای خاص باشد همکاری می‌کنیم. غالب این طرح را به مجمع توسعه مازندران که در حال گرفتن مجوز از وزارت کشور است، دادیم تا جدی‌تر به موضوع بپردازیم طبیعتا با تعداد افرادی که خود داریم نمی‌توانیم کارهای بزرگی که در اساسنامه است را انجام دهیم. حتما شاخه‌ها و قسمت‌ها و گروه‌های مختلف از نظر تخصصی و سنی (جوانان و...) می‌توانند موثرباشند. ما در حال انجام چنین کارهایی هستیم اما خودتان می‌دانید که کار سیاسی و تشکیلاتی در جامعه ما کند و سخت پیش میرود و کارکرد آنها نیز مقطعی است مثل الان که با نزدیک شدن به انتخابات، تشکیلات و جریان‌ها شکل می‌گیرند. ولی این اینکه اختلاف در جریان اصلاح‌طلبی وجود دارد را قبول دارم. بودند و هستند افرادی که با تفکرغیراصلاحاتی با استفاده از عنوان این جریان، خود را بالا کشیدند و این یک موضوع اجتناب ناپذیر است، وقتی که به شکل اصولی، کار سیاسی نکرده باشیم و تجربه تشکیلات سیاسی نداشته باشیم و احزاب و برنامه‌ای مدون وجود نداشته باشد، این‌گونه مسائل رخ می‌دهد. بنابراین طبیعی‌است که در موضوع اجرایی وعملیاتی کردن اهداف جریان، اختلافاتی بوجود می‌آید.

 

مازند مجلس: فکر می‌کنید ساز وکاری برای ائتلاف اصلاح‌طلبان در مازندران وجود دارد؟

یوسف نژاد: من فکر می‌کنم ساختار شورای اصلاح‌طلبان به گونه‌ای‌است که بتواند اصلاح‌طلبان را در مازندران ساماندهی کند. ولی نیاز است تعریفی که از جریان اصلاح‌طلبی داریم مقداری در ذهن دوستان فنی‌تر، سیاسی‌تر و تخصصی‌تر باشد و صرف ادعای اصلاح‌طلبی بدون عقبه و سابقه، کافی نیست. خودم که در جلسات مختلف جوانان حضور می‌یابم، هم امیدوار شدم هم عملکرد و اقدامات فکری و تدوین و موشکافی‌شان قابل قبول است و دارند جدی‌تر، موضوعی‌تر و انقلابی‌تر به موضوع می‌پردازند.

 

مازند مجلس: اگر بخواهیم نظرتان را درباره مدیران ارشد استان جویا شویم، عملکرد مدیران استانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

یوسف نژاد:  بنده چون اطلاع دقیقی ندارم نمی‌توانم نظر کارشناسی بدهم چون اعلام‌نظردرباره عملکرد یک مدیر نیاز به شاخص‌ها، آمار، میزان عملکرد و مقایسه آن با مدیران گذشته است به همین دلیل حقیقتا ارزیابی درستی ندارم. ولی افکار عمومی با توجه اتفاقات اخیر ملی، هنوز به دولت تدبیر و مدیرانش امیدوار است اگر نمره بالایی ندهند فکر نکنم نمره منفی بدهند.

 

مازند مجلس: جایگاه روحانی را در افکار عمومی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

یوسف نژاد:  جایگاه آقای روحانی را واقعا در حال تضعیف شدن نمی بینم. مردم منتظر اتفاقات خوب هستند و هنوز به دولت تدبیر امیدوارند و هنوز استارت اولیه برای شروع کار توسعه‌ای در استان نشده این کارهایی که (توافق هسته‌ای) انجام شده مقدمه‌ای موثربرای اقدامات بزرگ بعدی بوده است.

 

مازند مجلس: نظرتان را درباره عملکرد نمایندگان مجلس مازندران بویژه حوزه ساری بفرمایید؟

یوسف نژاد: (کمی مکث .... با لبخند:) بنده معمولا سعی می‌کنم در مصادیق ورود نکنم و نمی‌پسندم بر روی مصادیق عملکرد نمایندگان، اینگونه وارد شوم و اظهارنظر کنم ولی وقتی منافع جریان اصیل اصلاح‌طلبی با ریشه‌های انقلابی را در خطر ببینم، بدون توجه به منافع فردی وارد صحنه می‌شوم، اظهارنظر می‌کنم و برخی مسائل و موانع را عنوان می‌کنم.

بنابراین نیاز است عرض کنم در طول مدتی که در مجلس حضور داشتم بین نمایندگان مازندران اتحاد کمتری وجود داشته است ولی فعلا ترجیح می‌دهم بر روی مصادیق عملکرد نمایندگان، نظری ندهم و شاید یکی از اشکالاتی که برخی در سال‌های حضورم در مجلس می‌گرفتند این بود که سعی می‌کردم در چارچوب عملکرد و تفکرات خودم صحبت کنم و در مسائل دیگر از قبیل دخالت در انتصابات و.... بپرهیزم.

تنظیم: مجید ساجدی فر

در گفتگوی اختصاصی یوسف‌نژاد با مازندمجلس مطرح شد: راه برون‌رفت استان از وضعیت نابسامان فعلی

اختصاصی مازندمجلس/ بوسه یوسف‌نژاد بر بازوی ظریف - دو خاطره ناگفته یوسف‌نژاد از محمدجواد ظریف

یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با مازندمجلس مطرح کرد؛ عزل و نصب، تفرقه‌افکنی، زیر سوال بردن مسئولان از وظایف نمایندگان نیست

دکتر یوسف‌نژاد با حضور در دفتر مازندمجلس: قطعا از حوزه انتخابیه ساری نامزد خواهم شد

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی اصغر یوسف نژاد - اصلاح طلبان استان - حوزه انتخابیه ساری و -

نظرات کاربران در مورد : نظر یوسف‌نژاد درباره عملکرد اصلاح‌طلبان استان، مدیران ارشد و نمایندگان مازندران
  • از ديار ساري و مياندرودپاسخ2سه شنبه 27 مرداد 1394

    ديكر افرادي همجون يوسف نزاد بدرد شهر بزرك ساري و مياندرود نميخورند. اين دوره مردم به افراد خالص و صادق راي خواهند داد.

  • سارويپاسخ1شنبه 21 شهریور 1394

    مردم ساري به تجزيه كنندگان ساري راي نخواهند داد.

نظر شما در مورد : نظر یوسف‌نژاد درباره عملکرد اصلاح‌طلبان استان، مدیران ارشد و نمایندگان مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها