مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 2655 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 مرداد 1394 -ساعت : 12:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پادگان ساری همچنان محل جنگ است

اختصاصی مازندمجلس/ دعوت طرفین به مناظره

پادگان ساری همچنان محل جنگ است

اختصاصی مازند مجلس: از یک طرف شهردار و شورای شهر ساری آزادسازی پادگان را ششدانگ به نام خود سند زده‌اند و از طرفی دیگر یکی از نماینده‌های ساری از نقش تاثیرگذار خود در گرفتن دستور انتقال پادگان می‌گوید/ شهروندان نه با عبوری عهد اخوت بسته‌اند و نه با دامادی. بنابراین شهردار جوان و نماینده جوان ساری آگاه باشند چنانچه بخواهند با لج و لجبازی امور را پیش ببرند و با پیغام و پسغام به یکدیگر اعلان جنگ بدهند، قطعا هر دو به زودی از عرصه سیاست کنار گذاشته خواهند شد /قطعا مناظره‌ای عادلانه و در شرایط برابر مورد رضایت هر دو طرف و همچنین مردم شهر خواهد بود و فضای مسموم بوجود آمده را از بین خواهد برد

اختصاصی مازند مجلس: در روزهای گذشته اتفاق خوبی در حوزه شهری ساری رخ داد. آزاد سازی زمین پادگان 9 هکتاری شهید فرامرزی که سالهای سال به عنوان وصله‌ای ناجور در مرکز شهر خودنمایی می‌کرد و تملک بخش عظیم این زمین توسط شهرداری ساری، باعث خوشحالی هر شهروند ساروی است.
آبادانی این زمین بزرگ در اطراف میدان امام حسین (ع) ساری (میدان شهرداری) و تبدیل آن به فضای رفاهی، تفریحی، ورزشی و حتی مرکز خرید باعث رونق شهر و رضایت شهروندان خواهد بود و همچنین می‌تواند نقش اثرگذاری در جذب گردشگر و در نتیجه آبادانی شهر ساری داشته باشد.
اما در این چند روز اخیر به جای آنکه این اتفاق خجسته مایه مباهات و افتخار مسئولین شهری باشد، بیشتر به اختلافات دامن زده و جنگ را از درون پادگان، به فضای شهری کشانده است. از یک طرف شهردار و شورای شهر ساری آزادسازی پادگان را ششدانگ به نام خود سند زده‌اند و از طرفی دیگر یکی از نماینده‌های ساری از نقش تاثیرگذار خود در گرفتن دستور انتقال پادگان می‌گوید.داستان چه بود؟
مجلس شورای اسلامی در سال 1388 قانونی تصویب کرد که براساس ماده یک آن، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح مكلف است با درخواست ستاد كل نيروهاي مسلح، دولت يا شهرداري‌ها (از طريق وزارت كشور) و درصورت موافقت فرماندهي كل قوا نسبت به فروش (از طريق مزايده يا توافق) و انتقال پادگان‌ها و ساير اماكن تحت تملك با توافق وزارت يا شهرداری‌ها يا ساير دستگاه‌های اجرايي اقدام كند.
طبق این قانون به شهرداری‌ها اجازه داده می‌شد که پس از صدور دستورات لازم از طرف نهادهای ذی‌ربط به منظور انتقال پادگان‌های درون شهر، براساس قوانین مشخص نسبت به تملک زمین و ایجاد فضاهای ورزشی، فضای سبز، تفریحی، فرهنگی و ... اقدام کنند.پادگان را چه کسی آزاد کرد؟
متاسفانه از مدت‌های پیش تاکنون، دو استوانه قدرت شهر یعنی شهرداری و نماینده مجلس که با همکاری و همگرایی می‌توانند به شهروندان خدمت کنند، روبه‌روی هم قرار گرفته‌اند. شائبه رقابت غیرسالم برای حذف دیگری از عرصه قدرت دیگر از حالت حدس و گمان بیرون آمده و رنگ کاملا جدی به خود گرفته است.
مسئله آزاد سازی زمین پادگان ساری نقطه انفجاری بود که این آتش زیر خاکستر سر باز کند و طرفین مستقیم و غیرمستقیم به هم بتازند تا افتخار آزاد سازی زمین پادگان را از آن خود کنند.
محمد دامادی در ویدئویی که به همین مناسبت منتشر کرده بود از نقش اساسی خود در گرفتن دستور انتقال پادگان سخن گفت و در انتها از شهرداری و شورای شهر ساری به خاطر همکاری تشکر کرد. در آنطرف نیز چندین ویدئو و خبر از طرف شهرداری و شورای شهر ساری منتشر شد که اساسا نقش دامادی را در آزادسازی زمین پادگان نفی کرده و حتی در یکی از مصاحبه‌ها وی را به همکاری نکردن هم متهم کرده‌اند.
در این میان همهمه‌ای در فضای خبری شهر و شبکه‌های اجتماعی بوجود آمد که طرفداران هر دو جریان برای اثبات حقانیت خود، متوسل به بهتان و اخبار کذب شده‌اند و بیش از آنکه اصل مسئله مورد توجه قرار گیرد، تخریب جایگزین تعقل شده است و نقد منصفانه و تصمیم‌گیری درست جای خود را به جانبداری یکطرفه داده است. این فضای کدر قطعا به نفع هیچکدام از طرفین این قضیه نیست.
محمد دامادی فراموش نکند که اینگونه مناقشات برای حفظ آرای 94 هزارتایی گذشته‌اش به شدت مضر خواهد بود و از طرفی مهدی عبوری نیز فراموش نکند با تحت شعاع قرار دادن خدماتش در جریان اتفاقات اینچنینی قطعا از محبوبیتش خواهد کاست. بنابراین نیاز است به دور از جنگ فرسایشی و با شفاف‌سازی به همکاری‌ و همگرایی بی‌افزایند.
شهروندان نه با عبوری عهد اخوت بسته‌اند و نه با دامادی. بنابراین شهردار جوان و نماینده جوان ساری آگاه باشند چنانچه بخواهند با لج و لجبازی امور را پیش ببرند و با پیغام و پسغام به یکدیگر اعلان جنگ بدهند، قطعا هر دو به زودی از عرصه سیاست کنار گذاشته خواهند شد.

دعوت به مناظره
در همین راستا و به منظور روشن‌سازی افکار عمومی و پایان دادن به این مناقشات بی‌حاصل، پایگاه خبری تحلیلی مازند مجلس آمادگی برگزاری یک مناظره با حضور یک نماینده از شهرداری یا شورای شهر ساری و  یک نماینده از طرف نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی دارد تا هر دو طرف ادعاهای خود را در مورد آزادسازی زمین پادگان مطرح و مستندات خود را ارائه کنند و تصمیم‌گیری را بر عهده مردم بگذارند.
قطعا مناظره‌ای عادلانه و در شرایط برابر مورد رضایت هر دو طرف و همچنین مردم شهر خواهد بود و فضای مسموم بوجود آمده را از بین خواهد برد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد دامادی - مهدی عبوری - آزادسازی پادگان ساری - مناظره -

مطالب مرتبط با : پادگان ساری همچنان محل جنگ است
نظرات کاربران در مورد : پادگان ساری همچنان محل جنگ است
  • دامادی میترسه از مناظره با آقامیری میلرزهپاسخ2جمعه 30 مرداد 1394

    شما که تکلیفت روشنه مازند شورا و مجلس جان. رمضان شجاعی فرامرز نقیبی محمد آقامیری همه میگن شورای شهر و شهرداری یه نفر داره دروغ میگه . اونم اگه ادعا داره راست میگه درخواست مناظره سید محمد آقامیری) که وقتی اسناد علیه شورا بیرون می داد خیلی بهش علاقه داشتی ) رو بپذیرد تا سیه روی شود هرچه در او غش باشد. آقامیری سه دوره از مردم رای گرفته و چهره با سابقه اصلاح طلبان هست. مناظره دو کاندیدای مجلس حقایق رو روشن میکنه و این مناظره باید در حضور مردم باشه نه شما که طرفدار دامادی هستین

نظر شما در مورد : پادگان ساری همچنان محل جنگ است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها