مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 34953 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 -ساعت : 13:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)

تنها نماینده متعهد مازندران به میثاق نامه لیست امید؛

یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)

اختصاصی مازندمجلس: یوسف نژاد که از اصلاح طلبان شناسنامه‌دار و طراز اول کشور است، به عنوان تنها نماینده مازندران در این جلسه در صف اول نمایندگان لیست امید نشست تا ثابت قدمی خود در عقاید و آرمان‌های اصلاح طلبی نشان دهد/ با توجه به اینکه علی اصغر یوسف‌نژاد به عنوان یکی از طراحان و مدیران لیست امید از ماه‌ها پیش از انتخابات جلسات هفتگی با محمدرضا عارف و سیاستگذاران لیست امید داشته، حضور موثر وی در صدر این همایش قابل پیش بینی بود و به نظر می آید حضور در هیات رئیسه مجلس و یا ریاست یکی از کمیسیون‌ها دور از ذهن نباشد

اختصاصی مازندمجلس: روز گذشته دو جلسه مهم در تهران برگزار شد که تکلیف دو فراکسیون اصلی مجلس دهم را مشخص کرد. دو فراکسیون قدرتمند مجلس دهم با عنوان (فراکسیون امید) متعلق به جناح اصلاح طلبان - دولت و (فراکسیون فراگیر) که جریان راست با همراه کردن مستقلین خواهان تشکیل آن هستند، شکل گرفت. لیست اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم که نتوانست چندان پرفروغ ظاهر شود، سعی در ایجاد ائتلاف با مستقلین برای کسب اکثریت مجلس را دارند.

طبق اخبار منتشر شده، 158 نفر در جلسه (فراکسیون امید) شرکت کردند و با توجه به 290 کرسی مجلس شورای اسلامی، فراکسیون امید توانست اکثریت را تشکیل دهد. البته صبح دیروز منتخب مردم مراغه در حادثه‌ای جان خود را از دست داد و مجلس دهم کار خود را با 289 نماینده آغاز خواهد کرد.

از طرفی طبق گفته یوسفیان ملا، 154 نفر از منتخبان در نشست فراکسیون فراگیر شرکت کردند و البته چندین نفر هم به صورت تلفنی آمادگی خود را اعلام کردند.

البته باید توجه داشت که جلسه فراکسیون فراگیر در عصر روز اول همایش دو روزه (فرایند قانونگذاری – الزامات و راهکارها) تشکیل شد. این همایش دو روزه با هدف آشنایی نمایندگان جدید با امر قانونگذاری در محل مجلس قدیم برگزار شده است و طبیعی است که اکثر نمایندگان مجلس دهم که از صبح دیروز به علت شرکت در این همایش در این محل حضور داشتند، از ساعت 14:30 (پس از زمان نماز و استراحت) در جلسه فراکسیون فراگیر شرکت کنند.

اما در این میان، حضور علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید) قابل توجه است. یوسف نژاد که از اصلاح طلبان شناسنامه‌دار و طراز اول کشور است، به عنوان تنها نماینده مازندران در این جلسه در صف اول نمایندگان لیست امید نشست تا ثابت قدمی خود در عقاید و آرمان‌های اصلاح طلبی نشان دهد.

یوسف‌نژاد تنها نامزد لیست امید بود که پس از رای اعتماد مردم، به میثاق نامه اصلاح طلبان پایبند ماند و با شرکت در همایش فراکسیون لیست امید، بار غیبت سایرین را نیز تنهایی به دوش کشید.

با توجه به اینکه علی اصغر یوسف‌نژاد به عنوان یکی از طراحان و مدیران لیست امید از ماه‌ها پیش از انتخابات جلسات هفتگی با محمدرضا عارف و سیاستگذاران لیست امید داشته، حضور موثر وی در صدر این همایش قابل پیش بینی بود و به نظر می آید حضور در هیات رئیسه مجلس و یا ریاست یکی از کمیسیون‌ها دور از ذهن نباشد.

قابل ذکر است علاوه بر علی‌اصغر یوسف‌نژاد، محمد دامادی، عبدالله رضیان، علی نجفی و شمس اله شریعت نژاد کسانی بودند که به طور مستقیم از لیست امید در مازندران وارد مجلس شورای اسلامی شدند اما به غیر از علی اصغر یوسف‌نژاد هیچکدام از نمایندگان مازندران در جلسه فراکسیون امید شرکت نکردند.


یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی اصغر یوسف نژاد - لیست امید - فراکسیون لیست امید -

مطالب مرتبط با : یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)
نظرات کاربران در مورد : یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)
  • علی اصغر قاسمی پاسخ0دوشنبه 20 اردیبهشت 1395

    با سلام .باتوجه به تجارب ارزنده مهندس یوسف نژاد این نماینده فراستانی انشاءاله با اتحاد سایر نمایندگان استان در آینده شاهد شکوفایی استان عزیزمان باشیم ..سربلندی و کسب کرسی وزارت برای مهندس یوسف نژاد را درآینده نزدیک آرزو مندیم .

نظر شما در مورد : یوسف‌نژاد در صدر مجلس/ حضور نماینده اول مردم ساری در جلسه (فراکسیون امید)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها