مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 14 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 اسفند 1393 -ساعت : 14:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 در فهرست انتخابات مجلس دهم از جوانان استفاده می کنیم

در فهرست انتخابات مجلس دهم از جوانان استفاده می کنیم

مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به برنامه حزب متبوعش برای انتخابات مجلس دهم، ابراز کرد: برنامه حزب مردم سالاری در راستای برنامه شورای هماهنگی اصلاح طلبان تنظیم خواهد شد .
مازند پارلمان: مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم سالاری  با اشاره به برنامه حزب متبوعش برای انتخابات مجلس دهم، ابراز کرد: برنامه حزب مردم سالاری در راستای برنامه شورای هماهنگی اصلاح طلبان تنظیم خواهد شد .
وی افزود: در این جلسه طرح شناسایی دوستان فعال اصلاح طلب در استانها و دارای شرایط برای انتخابات مجلس دهم بررسی می شود.

وی با بیان اینکه حزب مردم سالاری در همه شهرها و حوزه های انتخاباتی از نامزدهای اصلاح طلبان حمایت می کند، ابراز کرد: اگر ببینیم نامزد مردم سالاری در شهری قویتر از دیگر نامزدها نیست و نامزدهای دیگر از اصلاح طلبان قویتر هستند آز دیگر نامزدها حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: برنامه ما این است که برای همه 290 کرسی مجلس نامزد معرفی کنیم؛ اما اگر افراد دارایکی شرایط برای 290 در بین اصلاح طلبان نبود مجبور هستیم از اصولگرایان معتدل برای کرسی های باقی مانده استفاده کنیم  حزب مردم سالاری همه تلاش خود را انجام می دهد که تا نمایندگان افراطی وارد مجلس شوند.

وی و با اشاره به برنامه حزب مردم سالاری برای انتخاب نامزدهای انتخابات مجلس دهم گفت: شرط انتخاب نامزده که قرار است در فهرست مردم سالاری قرار بگیرد؛ نخست این نامزد باید مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد و شرایط قانونی داشته باشد.

وی شرط دیگر برای انتخاب نامزدهای مجلس دهم را دارای تفکر اصلاح طلبی و همسو با مطالبات مردم دانست و گفت: این افراد باید از مقبولیت و محبوبیت میان افکار عمومی برخوردار باشند.

وی افزود: هدف گذاری کردیم که در فهرست ما یک چهارم از جوانان 30 تا 40 ساله انتخاب شوند؛ چرا که معتقد هستیم جوانان باید فضای مجلس را در نظر بگیرند همچنین حداقل 10 درصد از کرسی ها پارلمان به زنان اختصاص داده شود در حال حاضر این موضوع 3 درصد است در حالیکه در برخی از کشورهای منطقه 4 یا 5 نفر از نمایندگان  زن عضو پارلمان زن هستند برای نمونه می توان به کشورهای افغانستان، عراق و ترکیه اشاره کرد.

وی افزود: بنابراین برای انتخاب نازمزدها این جهت گیری ها لحاظ می شود و با هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد مقرر مشخص می شود اگر اصلاح طلبان انسجام داشته باشند اکثریت مجلس دهم را به دست خواهند آورد.

وی در باره تشکیل حزب ندا( دومین نسل اصلاح طلبان) ابراز کرد: من از نخستین افرادی بودم که از تشکیل ندا صحبت کردم و هر حزب اصلاح طلب دیگری که بتواند مجوز قانونی کسب کند اسقتبال می کنیم ما نگرانی نداریم که دوستان جدید افکار عموم را جذب کنند؛ چرا که این موضوع به نفع اصلاحات است.

وی در باره خط مشی این حزب تازه تاسیس ابراز کرد: ندا بارها اعلام کرده که درچارچوب کلان با اصلاح طلبان حرکت می کنند که ما از آن استقبال می کنیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود در باره وزیر علوم پیشنهادی گفت که نامزد معرفی شده را باید بررسی کرد نه اینکه بگوییم وی در چه زمانی در کدام تشکل و در کجا حضور داشته است.

وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان افراطی در مجلس عنوان کرد: اما برخی از دوستان افراطی که در مجلس حا خوش کرده اند فقط هدفشان مخالفت با دولت است. البته دولت باید مشورت های بیشتری به نمایندگان مجلس به عمل آورد از برخی از نمایندگان طرفدار دولت شنیدم که مورد مشورت دولت قرار نمی گیرند همین مجلس با همین ترکیب

وی افزود: برای مصلحت کشور مهم نیست که از مهمترین وزارتخانه ها با سرپرست اداره شود مجلس باید مقتضیات دانشگاه ها خواهان ارامش هستند و معتقدند که فرجی دانا ارامش خوبی را به وجود آورده بود مجلس اشتباه کرد که رای عدم اعتماد به وی داد اگر از سوی برخی معاونان مخالفت وجود داشت میشد با گفتگو مشکلات را رفع کرد امیدوارم که اشتیانی رای اعتماد بگیرم.

در حزب مردم سالاری رویکرد این است که که حزب به ائتلاف برسد و فهرستی ارائه کند باید این امکان وجود داشته باشد قانون انتخابات را تغییر دهیم تا مردم بتوانند علاوه بر فهرست احزاب به افراد رای دهند. اما حزب را باید تقویت کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از ماه محرم سفر تاریخ 11 دی همایش سراسر اصلاح طلبان از طرف شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تشکیل تا برای هماهنگی فعالیت ها انتخاباتی راهکارهایی ارائه شود

نویسنده :
منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مصطفی کواکبیان - انتخابات 94 - مجلس دهم -

نظر شما در مورد : در فهرست انتخابات مجلس دهم از جوانان استفاده می کنیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها