مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 36675 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 -ساعت : 12:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نهادگرایی و همگرایی نمایندگان مازندران/اگر موفقیت می خواهیم چاره ای جز رسانه ها نداریم!

تشکیل مجمع نمایندگان باید به یک خواست عمومی تبدیل شود؛

نهادگرایی و همگرایی نمایندگان مازندران/اگر موفقیت می خواهیم چاره ای جز رسانه ها نداریم!

مازندمجلس: به عنوان فردی که در دفتر شهرستانی و استانی نمایندگان فعالیت داشتم تاکید می کنم که اگر مجمع نمایندگان فعال و پویا می خواهیم باید آنرا در رسانه ها و بیانه ها مطالبه کنیم و اراده خود را بر آنها تحمیل کنیم و تشکیل مجمع نمایندگان منسجم و قوی باید به یک خواست عمومی تبدیل شود

مازندمجلس: مجمع نمایندگان مازندران در دورنهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادی تازه تاسیس آغازی خوب اما فرجامی ناموفق داشت. اتحاد و همگرایی نمایندگان استان مطالبه حداکثری مردم مازندران است که تحقق آن الزامات خاصی می طلبد چراکه اساسا تفکرگروهی پاشنه آشیل فرهنگی مازندران است و از سویی دیگرنمایندگان ما با نگاه ملی و استانی انتخاب نمی شوندکه انتظار نگاه کلان از آنها داشته باشیم. تداخل در منافع و تضاد سیاسی مهمترین عامل واگرایی هر پدیده ای هست که مجمع نمایندگان مازندران ازآن مستثنی نیست.وقتی برای یک نماینده حضور در یک روستا مطلوبیت سیاسی و اجتماعی بیشتری دارد دیگر ضرورتی احساس نمیکند در برنامه های استانی وقت صرف کند.


به نظر نگارنده تا کارکرد استانی نمایندگان در قالب آیینامه داخلی مجلس شورای اسلامی مصوب نگردد امکان استواری مجامع نمایندگان محقق نخواهد شد. و این نهاد چه در استان ما یا استان های دیگر براحتی پا نمی گیرد. حتی اگرآیین نامه داخلی مجلس نباشد نظم و نسق بهارستان هم شکل نمی گیردچه رسد به مجامع استانی چرا که نظم حاکم در جامعه بیش از اینکه اخلاقی باشد برمدارتکالیف قانونی استواراست.


خوشبختانه هم اکنون یک اساسنامه برای انسجام نمایندگان مازندران وجود دارد که اجرای آن می تواند تجربه خوبی برای نهادسازی و همگرایی نهادمنداستانی باشد.
نمایندگان مازندران اگر قصد کمک به حوزه انتخابیه خودشان را دارند به باید به همکارهای استانی و منطقه ای اهتمام ویژه ای داشته باشند و یقین بدانندباتکروی و تک دستی نمی توانند همه مشکلات شهرشان را مرتفع نمایند.


به عنوان فردی که در دفتر شهرستانی و استانی نمایندگان فعالیت داشتم تاکید می کنم که اگر مجمع نمایندگان فعال و پویا می خواهیم باید آنرا در رسانه ها و بیانه ها مطالبه کنیم و اراده خود را بر آنها تحمیل کنیم و تشکیل مجمع نمایندگان منسجم و قوی باید به یک خواست عمومی تبدیل شود.


تجربه اندک اینجانب در دفتر مجمع نمایندگان دورنهم گواه صادقی برای نوشته های پیشین است و هرزمان 12نماینده مازندران مکاتبه مشترکی داشته اند اثربخشی بیشتری داشت تا پیگیری های موردی و بی شک هم افزایی نمایندگان در توسعه پایدار استان موثرتر است.
مازندران یک کلانشهر است و ملی سازی مشکلات استان و مسائلی از قبیل ضریب اعتباری استان، کشاورزی ، بخش بهداشت و سلامت ،مهارآب، تامین انرژی ، گردشگری ، شبکه حمل و نقل،حفظ محیط زیست و مدیریت پسماند ، صادرات ، توسعه صنعتی و مشکلا صنعت بیمه از اولویت های مشترک و اساسی استان هست که بدون همگرایی نمایندگان به سرانجام نخواهد رسید.


با توجه به اینکه 85درصد بودجه کشوربه طرح های ملی اختصاص دارد وانبوه پروژه های نیمه تمام ملی و استانی، نقش آفرینی مجمع در سطح ملی کمک شایانی به توسعه استان می نماید.


مجمع نمایندگان مازندران در دورگذشته اما یک حامی باتجربه داشت و آن فرد مهندس طاهایی استاندار کهنه کار مازندران بود که بیش از برخی نمایندگان برای تشکیل مجمع گام برداشت ودر تجهیز دفتر مجمع سنگ تمام گذاشت.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایندگان مجلس - رسانه ها - مازندران - همگرایی و واگرایی -

نظر شما در مورد : نهادگرایی و همگرایی نمایندگان مازندران/اگر موفقیت می خواهیم چاره ای جز رسانه ها نداریم!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها