مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 3270 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 شهریور 1394 -ساعت : 12:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لیست 26 نفره نامزدهای احتمالی بابل/ گزینه‌های مطرح مجلس خبرگان

تحلیل مازندمجلس از فضای انتخاباتی حوزه بابل؛

لیست 26 نفره نامزدهای احتمالی بابل/ گزینه‌های مطرح مجلس خبرگان

اختصاصی مازند مجلس: با نگاهی به لیست نامزدهای احتمالی این حوزه می‌بینیم که بر اساس سوابق آنها، افرادی چون کریمی فیروزجایی، حجت‌الاسلام ناصری، مومنی، نیازآذری، قاسم زاده، موسوی و سعادتی از نامزدهای احتمالی اصولگرای بابل هستند و علی نیا، طاهری، طاهرنژاد، فغان‌پور، قلی‌زاده، گرجی، هادی‌زاده معلم و سردار بیژنی از نامزدهای مستقل این حوزه و نامزدهایی چون شهابی، فاطمی، ابوالحسنی، صفاریان، علمی، رحمانی، سلیمانی، ابراهیمیان، سرخپر و مجدآرا از نامزدهای احتمالی جریان اصلاحات هستند

اختصاصی مازند مجلس: با منسجم‌تر شدن سازوکارها و شاخص‌های مهم جریانات و گروه‌های تاثیرگذار سیاسی (اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و اعتدالیون) جریانات سیاسی شهرهای مختلف مازندران، به گونه‌ای جدی‌تردر برخی حوزه‌ها در حال مذاکره با نامزدهای مختلف هستند تا با آگاهی از برنامه‌ها و ایده‌های آنان، گزینه‌های انتخابی جریان خود را برای معرفی نامزد نهایی خود، انتخاب کنند. در برخی حوزه‌ها پا را از این مرحله فراتر گذاشتند و پس از انتخاب گزینه‌های مطرح، در حال بررسی شاخص‌های آنها برای انتخاب نامزدهای نهایی جریان خود هستند. در برخی حوزه‌ها نیز به نامزد نهایی خود رسیدند و ترجیح می‌دهند در زمان مناسب و همگام با لیست نهایی جریان خود، اسامی را اعلام کنند.  

 

در سلسله گزارش‌های مازندمجلس از نامزدهای احتمالی حوزه‌های مختلف مازندران، نوبت به حوزه انتخابیه بابل رسید که به اعتقاد برخی صاحبنظران، نسبت به سایر حوزه‌های مازندران، فضای انتخاباتی پیچیده‌تری دارد، گروهی معتقدند فضای عمومی حوزه بابل، اصولگرایی‌ست و در حالت کلی، تفکر اصولگرایی را گفتمان غالب بابل، مازندران و حتی کشور می‌دانند و استدلال‌شان این است که حتی اصلاح‌طلبان نیز به اصول معتقدند.

 

گروهی بر این باورند که از لحاظ تاکتیکی و استفاده از روش‌ها و رویه‌های انتخاباتی، اصلاح‌طلبان بابل جلوترند و وجود شکاف و دودستگی بین اصولگرایان این حوزه را مهمترین سند ادعای خود عنوان می‌کنند که با اینکه کمتر از اصلاح‌طلبان دغدغه تاییدیه شورای نگهبان دارند و با آرامش بیشتری مشغول برنامه ریزی برای تعیین لیست نهایی هستند، هنوز دراین حوزه بین 4 گزینه جدی و مطرح بعنوان نامزد نهایی اصولگرایان، اختلاف‌نظر هست.

 

در این میان گروه سومی نیز هستند که معتقدند مردم از شعارهای مسئولین و جریان‌های سیاسی خسته شدند و جامعه امروز نیازمند فضای تازه‌تر و گفتمان سیاسی عمیق‌تری هست. از این رو اقبال نامزدهای مستقل را بیشتر می‌دانند.

 

با نگاهی به لیست نامزدهای احتمالی این حوزه می‌بینیم که بر اساس سوابق آنها، افرادی چون کریمی فیروزجایی، حجت‌الاسلام ناصری، مومنی، نیازآذری، قاسم زاده، موسوی و سعادتی از نامزدهای احتمالی اصولگرای بابل هستند و علی نیا، طاهری، طاهرنژاد، فغان‌پور، قلی‌زاده، گرجی، هادی‌زاده معلم و سردار بیژنی از نامزدهای مستقل این حوزه و نامزدهایی چون شهابی، فاطمی، ابوالحسنی، صفاریان، علمی، رحمانی، سلیمانی، ابراهیمیان، سرخپر و مجدآرا از نامزدهای احتمالی جریان اصلاحات هستند.

 

آخرین خبرها از رایزنی اصلاح‌طلبان بابل با خانم مجدآرا به عنوان گزینه نهایی اصلاح‌طلبان بابل حکایت دارد و اصولگرایان بابل نیزدر حال بررسی و رایزنی با کریمی، سعادتی، مومنی و ، حجت‌الاسلام ناصری هستند تا به نتیجه نهایی برسند. شنیده‌ها حاکی از آن است که احتمال اجماع (کریمی و سعادتی) و (حجت‌الاسلام ناصری و مومنی) در قالب دو گروه اصولگرایی است و با شرایط فعلی باید صبوری کرد و دید چه وقت اصولگرایان این حوزه، به اجماع و گزینه نهایی می‌رسند.

 

 

نامزدهای احتمالی حوزه بابل به ترتیب حروف الفبا:  

 

 

1.ابراهیمیان – عبدا....

 

2.ابوالحسنی - رحیم

 

3.بیژنی (سردار)

 

4.رحمانی

 

5.سرخپر- احمد

 

6.سعادتی – محمدمهدی

 

7.سلیمانی – غلامرضا

 

8.شهابی - سیف الرضا

 

9.صفاریان – علیرضا

 

10.طاهرنژاد – همت‌ا...

 

11.طاهری - مجید

 

12.علمی – زهرا

 

13.علی نیا - سیف ا...

 

14.فاطمی - احمد

 

15.فغان‌پورعزیزی - صفی‌ا...

 

16.قاسم زاده – حسین‌علی

 

17.قلی‌زاده - علیرضا

 

18.کریمی فیروزجایی – علی

 

19.گرجی - هرمز

 

20.مجدآرا – زهرا

 

21.موسوی - سید صادق

 

22.مومنی – عابدین

 

23.ناصری – علی‌اکبر

 

24.نبی‌ا...زاده - علی

 

25.نیازآذری – حسین

 

26.هادی زاده معلم - شمسعلی

 

 

از نامزدهای مطرح مجلس خبرگان در بابل، حجج‌الاسلام (روحانی و توکل) از طیف اصولگرا و حجج‌الاسلام (حسنی و مهدوی) ازطیف اصلاح طلب مطرح هستند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوزه انتخابیه بابل - کاندیداهای احتمالی ب - انتخابات مجلس در باب - نامزدهای انتخابات خب - اصلاح طلبان بابل - اصولگرایان بابل -

نظرات کاربران در مورد : لیست 26 نفره نامزدهای احتمالی بابل/ گزینه‌های مطرح مجلس خبرگان
 • به توپاسخ3یکشنبه 15 شهریور 1394

  فقط مولایی فرماندار سابق

  • جواب4سه شنبه 14 مهر 1394

   ملایی (نه مولایی) که نمی تواند کاندید شود. هر چند به نظر من نیز رای اول بابل را دارد.

 • علی ملکپاسخ3پنج شنبه 14 آبان 1394

  آقای دکترسعیدمشایی کاندیدای شهرستان بابل میباشندلطفا درسایت درج گردد

 • رضاپاسخ1چهار شنبه 20 آبان 1394

  علی کریمی

 • علیپورپاسخ2دوشنبه 23 آذر 1394

  رای اول این دوره به لف خدا دکتر کریمی فیروزجایی خواهد بود.

 • فائقهپاسخ0دوشنبه 03 اسفند 1394

  اسم اقای دکتر مشائی که واقعا مردم دوست و خاکیه و واقعا صلاحیت داره نذاشتین.

نظر شما در مورد : لیست 26 نفره نامزدهای احتمالی بابل/ گزینه‌های مطرح مجلس خبرگان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها