مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 39238 -تاریخ انتشار : شنبه 25 اردیبهشت 1395 -ساعت : 14:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخاباتی با 5 نامزد و 4 برگزیده/ بی‌خبری یکی از نامزدها از حضور در انتخابات!/ دلیل رد صلاحیت کیادهی چه بود؟

سیاسی‌کاری به نهاد بشردوستانه هم رسید؛

انتخاباتی با 5 نامزد و 4 برگزیده/ بی‌خبری یکی از نامزدها از حضور در انتخابات!/ دلیل رد صلاحیت کیادهی چه بود؟

اختصاصی مازندمجلس: انتخاباتی با 4 نامزد و 4 برگزیده، هر چند که انتخابات با 5 نامزد برگزار شد اما طبق گفته کمال آقامیری، علی اصغر رضایی همراه با دیگران استعفا داده بود و حتی از اینکه اسمش در روز انتخابات بین کاندیداهای انتخابات هلال احمر مرکز استان قرار داشت، مطلع نبود

مازندمجلس: برخی می‌گویند پس از انتخابات دور چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا، این نهاد غیر دولتی بیش از اندازه سیاسی شده است و باید فکری به حال این موضوع کرد. اما غافل از این موضوع که شورای شهر که سهل است، این روزها حتی انتخابات هلال احمر هم سیاسی شده است!

انتخاباتی با 4 نامزد و 4 برگزیده، هر چند که انتخابات با 5 نامزد برگزار شد اما طبق گفته کمال آقامیری، علی اصغر رضایی همراه با دیگران استعفا داده بود و حتی از اینکه اسمش در روز انتخابات بین کاندیداهای انتخابات هلال احمر مرکز استان قرار داشت، مطلع نبود.

در سومین دوره هیات اجرایی هلال احمر مرکز استان، کمال آقامیری و محمدحسن محمدی کیادهی از اعضای هیات شورای اجرایی هلال احمر مرکز استان را تشکیل می‌دادند اما در این دوره با استعفای آقامیری و رد صلاحیت محمدی کیادهی، انتخابات شکل دیگری به خود گرفت.

همچنین با استعفای دست جمعی 5 نامزد، به نظر می‌آمد انتخابات مرکز استان از حیز انتفاع خارج شود اما دیروز مدیر جمعیت هلال احمر مازندران عنوان کرده بود لغو برگزاری انتخابات هلال احمر در ساری صحت ندارد و این یک بداخلاقی انتخاباتی از سوی برخی از افراد برای کمرنگ کردن مشارکت مردم در این موسسه مردمی است.

همچنین طبق گفته مجتبی اکبری، در ساری 761 نفر واجد شرایط رای دادن بودند اما طبق شنیده‌های خبرنگار مازندمجلس، چیزی حدود 300 نفر در انتخابات روز گذشته شرکت کردند.جنجال‌ها و استعفای دسته جمعی از کجا شروع شد؟

حدود یک هفته پیش از انتخابات در مرکز استان، بنرهای تبلیغاتی از ائتلاف نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شورای اجرایی هلال احمر شهرستان ساری در سطح شهر نصب شد اما جالب آنجا بود که محمدی کیادهی جزو کاندیدای این انتخابات نبود. به بیان صریح‌تر برای شرکت در این انتخابات تایید صلاحیت نشد.

پس از آن شایعه‌ها پیرامون دلیل رد صلاحیت کیادهی بوجود آمد اما کمال آقامیری در مصاحبه با خبرنگار مازندمجلس، عنوان کرد که هیات اجرایی شهرستان و استان صلاحیت محمدی کیادهی را تایید کردند اما دو روز مانده به انتخابات، از تهران گفتند که رد هستی.

وی دلیل تهران برای رد صلاحیت را مدرک تحصیلی عنوان کرد. طبق قانون انتخابات هلال احمر، نامزدها باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند اما مدرک محمدی کیادهی کاردانی است. شایان ذکر است که برای شرکت در انتخابات شورای شهر نیز مدرک لیسانس نیاز است اما هر دوره حضور در شورای شهر معادل یک مقطع تحصیلی است و کیادهی برای حضور در انتخابات شورای شهر مشکلی ندارد. البته این قانون فقط برای شرکت در انتخابات شورای شهر یا مجلس معتبر است و در جای دیگر اعتباری ندارد.

از طرفی جانبازی هم به عنوان یک مقطع تحصیلی پذیرفته می‌شود که البته بستگی به درصد جانبازی دارد.

آقامیری در گفت‌وگو با مازندمجلس از سیاسی بازی در انتخابات هلال احمر گله کرد و گفت: هلال احمر محل نان نیست بلکه محل خدمت است. در ابتدا از مجموع 3 هزار داوطلب در شهرستان ساری، سهمیه ساری را 700 نفر کردند و کسانی که ده سال سابقه حضور در هلال احمر را داشتند و جوانان امدادگر را حذف کردند.

در نهایت با استعفای دسته جمعی، انتخاباتی یک طرفه برگزار شد.

اکبری –مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران- دیروز در جواب خبرنگار مازندنومه که پیرامون تکلیف عضو دوم علی البدل با عنایت به اینکه تنها ۵نفر نامزد انتخابات شده‌اند، چه می‌شود گفت: عضو علی البدل برای شرایط اضطرار است و اگر عضوی از اعضای اصلی خدای نکره فوت کند یا استعفا دهد، اگر علی البدل داشته باشد جایگزین خواهد شد و اگر نداشته باشد دوباره انتخابات برگزار می شود.

اما انتخابات هلال احمر ساری دیروز با تمام حاشیه‌هایش برگزار شد و از بین 5 نامزد کاندید اجرایی 4 نفر انتخاب شدند و یک نفر علی‌البدل شد  و به علت نبود کاندیدا، کسی به عنوان علی‌البدل دوم انتخاب نشد. همچنین در بخش بازرسی، از بین دو نامزد، یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی‌البدل انتخاب شد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات هلال احمر - هلال احمر شهرستان سا -

نظر شما در مورد : انتخاباتی با 5 نامزد و 4 برگزیده/ بی‌خبری یکی از نامزدها از حضور در انتخابات!/ دلیل رد صلاحیت کیادهی چه بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها