مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 40092 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 -ساعت : 18:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندمجلس یکساله شد

43 هزار عنوان مطلب در خروجی؛

مازندمجلس یکساله شد

مازندمجلس: یک سال پیش در چنین روزی در آغازین روز هفته ارتباطات، پایگاه خبری مازندمجلس رسما آغاز به کار کرد که در این فرصت، نگاهی می‌اندازیم بر عملکرد یک ساله این پایگاه خبری- تحلیلی

مازندمجلس: یک سال پیش در چنین روزی در آغازین روز هفته ارتباطات، پایگاه خبری مازندمجلس رسما آغاز به کار کرد.

پایگاه خبری مازندمجلس پس از یک سال فعالیت مداوم  و شبانه‌روزی در عرصه اطلاع رسانی در سطح استان مازندران و به خصوص پوشش اخبار انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، افتخار جلب اعتماد قشر عظیمی از فرهیختگان و نخبگان استان مازندران را داشته است و در این فرصت اعلام می‌دارد پایگاه خبری مازندشورا که سال‌ها تجربه در عرصه اخبار شوراهای اسلامی شهر، شهرداری‌ها و مدیریت شهری دارد به زودی در قالبی جدید با تیمی مجرب و حرفه‌ای شروع به کار خواهد کرد.

در این فرصت، نگاهی می‌اندازیم بر عملکرد یک ساله پایگاه خبری مازندمجلس:

پایگاه خبری مازندمجلس به عنوان یکی از رسانه‌های مجازی گروه رسانه‌ای موثق (مازندمجلس، مازندشورا، دوهفته نامه موثق و روزنامه وقایع اتفاقیه) که از بهمن 93 تا 27 اردیبهشت 94 دوره آزمایشی خود را می‌گذراند، رسما در اردیبهشت 94 و در هفته ارتباطات آغاز به کار کرد و در 25 آبان 94 با اخذ مجوز رسمی در زمینه اجتماعی – سیاسی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جمع رسانه‌های رسمی و قانونی مازندران پیوست.

مازندمجلس با بهرمندی از کادری مجرب و حرفه‌ای، فارغ از هرگونه نگاه‌های سیاسی سعی نموده است بستری برای بیان اقوال مختلف، تضارب آرا، بیان نقد و راهکارها، و عرصه‌ای برابر در طرح دیدگاه‌ها و معرفی نامزدها ایجاد نماید.

این پایگاه خبری با هدف برطرف نمودن خلاء رسانه‌ای تخصصی که به رصد فعالیت نمایندگان منتخب مردم در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی بپردازد و با انعکاس عملکرد آنان، سبب ارتباط دو سویه میان وکلا و موکلین این استان گردد گام به عرصه فضای رسانه‌ای نهاده است.

مازندمجلس مفتخر است میزبانی بسیاری از نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری از غرب تا شرق  استان بوده است.

این پایگاه خبری در مجموع یک سال فعالیت خود بیش از 43 هزار عنوان مطلب را منتشر نموده است که به استناد آرشیو این رسانه بسیاری از مطالب این پایگاه خبری تولیدی بوده است و منبع بسیاری از رسانه‌های مکتوب و مجازی استان قرار گرفته است.

فعالیت گسترده در بیش از 300 گروه تلگرامی از سراسر استان، راه اندازی کانال اختصاصی این پایگاه خبری به آدرس @movassagh ، تبلیغات گسترده محیطی، ارسال پیامک‌های انبوه و انتشار مستمر اخبار انتخابات سبب شده است امروزه مازندمجلس در رده‌های برتر سایت‌های پربازدید استان قرار گیرد.

از ویژگی دیگر این پایگاه خبری را شاید باید در مخاطب شناسی آن جستجو کرد، به نحوی که غالب مخاطبین این پایگاه خبری نخبگان، افراد مرجع و اثرگذار در اجتماع می‌باشند.

انعکاس اخبار لحظه به لحظه از تایید صلاحیت نامزدها که نه بر اساس شنیده‌ها بلکه براساس اخبار دریافتی از مراجع رسمی بوده است سبب شده است اعتماد مخاطبان به این پایگاه خبری به حداکثر برسد به نحوی که انتشار اخبار در کانال تلگرامی مازندمجلس به شکل شبانه روزی بوده و تا بامداد هر روز ادامه می یافت.

این پایگاه خبری توانسته است با انعکاس درست دیدگاه‌های مختلف سیاسی در استان، از بند جناح و حزب بیرون بیاید و میزبان تمامی تشکل‌های سیاسی استان چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باشد و مورد وثوق تمامی نیروهای سیاسی استان قرار بگیرد.

انعکاس دیدگاه ‌های نخبگان و فعالان حوزه بانوان بخشی دیگر از فعالیت رسانه‌ای این پایگاه خبری بوده است.

در حوزه انتخابات خبرگان رهبری علاوه بر آنکه میزبان بسیاری از نامزدهای این رقابت بوده است با حمایت مشخص از حضرت آیت الله طبرسی نسبت به انعکاس دیدگاه‌ها و نظرات سایر نامزدها نیز اهتمام ورزیده است.

در حوزه مالکیت رسانه نیز باید بیان داشت مازندمجلس نه رسانه دولتی و نه یک رسانه عمومی می‌باشد بلکه رسانه خصوصی بوده و بر اساس سیاست‌های مدیر مسئول و شورای سیاست گذاری آن مدیریت شده و می‌شود.

اینک نیز از حسن نظر نامزدهای منتخب سپاسگزار بوده و امیدوار است در رسالت جدید خود که همانا انعکاس عملکرد نمایندگان منتخب از یک سو و انتقال نظرات و خواسته‌های شهروندان به آنان می‌باشد سربلند گردد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندمجلس - یکسالگی مازندمجلس -

نظر شما در مورد : مازندمجلس یکساله شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها