مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 3448 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 شهریور 1394 -ساعت : 13:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با پایداری‌ها به ائتلاف رسیدیم/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و ضعف مشایی را پرداخت کنند؟

حسینی دبیرجامعه اسلامی کارمندان استان با حضور در دفتر مازندمجلس عنوان کرد:

با پایداری‌ها به ائتلاف رسیدیم/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و ضعف مشایی را پرداخت کنند؟

اختصاصی مازندمجلس: مدیران ما شایستگی‌های لازم را برای مدیریت مازندران ندارند/ درصد اندکی از اصلاح‌طلبان به هیچ‌چیز مقید نیستند یعنی نه مقید به نظام‌اند نه رهبری، و نه به ایرانیت اعتقاد دارند/ فرقی نمی‌کند نامزد اصولگرایان از کدام طیف باشد مهم این است که مجلس اصولگرا باشد/ احمدی‌نژاد ادعای اصولگرایی دارد ولی عملکردش، گفتارش را تایید نمی‌کند/ بعضی فرصت‌طلبان در اصولگرایی نفوذ پیدا کردند

اختصاصی مازند مجلس: سیدهاشم حسینی دبیرجامعه اسلامی کارمندان استان مازندران با حضور در دفتر مازندمجلس به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره آخرین فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان و سایر مسائل استان پرداخت که مهمترین موضوعات گفتگو، مسائل زیر بودند: در دولت آقای احمدی‌نژاد حتی منافقین نفوذ کرده بودند/ چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و هزینه‌ی ضعف مشایی را پرداخت کنند/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/ اگر همه اصلاح‌طلبان پایند به اصول انقلاب و دین باشند دو دستی مجلس را تقدیم آنها می‌کنیم/ برای اینکه مجلس دست اصلاح‌طلبان نیفتد مجبور به ائتلاف با پایداری‌ها شدیم/ انتخاب رهبری هدایت‌های پشت‌پرده داشت و فقط کار خبرگان نبود/ 70 درصد نمایندگان فعلی تغییر می‌کنند، بعید می‌دانم از نمایندگان فعلی، کسی نامزد جبهه متحد اصولگرایی شوند/ استاندار پیشنهادی ما با شیطنت و مخالفت برخی نمایندگان مواجه شد/ در عقب‌ماندگی مازندران ائمه جمعه مازندران هم مقصرند/ نمایندگانی که  از رحیمی پول گرفته نباید تایید صلاحیت شوند
 
   
مازند مجلس: در ابتدا خود را معرفی کیند و ار سوابق سیاسی‌تان بگویید:
حسینی: سیدهاشم حسینی هستم دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک. اهل نور و در حال حاضر ساکن آمل هستم. سابقه فعالیت سیاسی‌ام به دوران مدرسه مربوط می‌شود. به دلیل اینکه در خانواده روحانی رشد یافتم از همان دوران در جریان مسائل انقلاب بودم، مخصوصا در سال‌های 56 به اوج خود رسید و به عنوان چند نیروی فعال سطح استان، فعالیت انقلابی می‌کردیم. در حال حاضر، علاوه بر اینکه دبیرجامعه اسلامی کارمندان استان مازندران هستم، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی کارمندان کشور و عضو شورای مرکزی جبهه اصولگرایان استان هستم.مازند مجلس: از آخرین وضعیت اصولگرایان بگویید:
حسینی: به احتمال زیاد اصولگرایان ائتلاف بزرگی را انجام می‌دهند و با این ائتلاف بزرگ به استقبال دو انتخابات آینده (مجلس و خبرگان) می‌روند که برای ما انتخابات خبرگان از اهمیت بیشتری برخوردار است و برنامه‌های منسجم و دقیقی در این رابطه داریم احتمال اینکه با پایداری‌ها به ائتلاف برسیم بسیار زیاد است و می‌‌توان گفت به ائتلاف رسیدیم اما درمورد نامزدهای ساری هنوز به اجماع نرسیدیم. نکته مهم این است که فرقی نمی‌کند نامزد اصولگرایان از کدام طیف (جامعه کارمندان، موتلفه یا پایداری و...) باشد مهم این است که مجلس اصولگرا باشد، یعنی ما اصل دغدغه ما، اصولگرایی بودن مجلس است.مازند مجلس: با این حساب، مجلس نهم که مجلس اصولگرایی بود را چطور ارزیابی می‌کنید؟
حسینی: بد نیست، دیگر باید به آن حداقل‌ها اکتفا کرد.


 
مازند مجلس: نظرتان درباره عملکرد نمایندگان مازندران چیست؟
حسینی: عملکرد نمایندگان مطلوب نیست، یکی از انتقادات ما به نمایندگان عملکرد ضعیف‌شان بخصوص در حمل و نقل و ترافیک است و من فکر می‌کنم که 70 درصد نمایندگان فعلی تغییر می‌کنند. حتی بنده بعید می‌دانم از نمایندگان فعلی نامزد جبهه متحد اصولگرایی شوند. چون دغدغه ما مطالبات مردم است و نگرانیم که خدای نکرده جوری نشود که با پول، مطالبات مردم را به یک سمت‌وسوهای خاصی گرایش دهند.مازند مجلس: برخی گروه‌های اصولگرایی از عدم مشورت با آنها در انتخابات قبلی (ریاست‌جمهوری) گلایه داشتند:
حسینی:  این دفعه از حضورهمه گروه‌های اصولگرایی برای انتخابات استفاده می‌کنیم.


 
مازند مجلس: آیا به نامزد خاصی هم رسیدید؟
حسینی: نه، هنوز روی نامزدها خیلی بحث نکردیم و به نتیجه قطعی نرسیدیم. فعلا نمی‌شود نظر داد ولی می‌خواهیم به این مطلب برسیم که از توقعات گروه‌ها بکاهیم و اصل اصولگرایی را مورد توجه قرار دهیم.مازند مجلس: فکر می‌کنید اقبال مردم به سمت کدام جریان باشد؟
حسینی: اگرواقعیت اصولگرایی برای مردم تشریح شود قطعا اقبال آنها به سمت اصولگرایی خواهد بود، مخصوصا مردم مازندران که ولایت مدارند. البته در نقطه مقابل برای اصلاح‌طلبان احترام قائلم در درون‌آنها نیز انسانهای متدین و ولایتمدار هستند ولی درصد اندکی از آنها به هیچ‌چیز مقید نیستند یعنی نه مقید به نظام‌اند نه رهبری، و نه به ایرانیت اعتقاد دارند و آنها به نظر من پادوهای استعمارند و بیشتر برای آمریکا وانگلیس فرش قرمز پهن می‌کنند!مازند مجلس: عملکرد مدیران دولت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
حسینی: خیلی صریح عرض کنم که مدیران ما شایستگی‌های لازم را برای مدیریت مازندران ندارند. من بنا به دلایلی به گیلان مسافرت‌هایی دارم و اگر بخواهیم مقایسه کنیم ما از لحاظ مدیریت خیلی عقبیم. ما در مازندران مشکل مدیریت کلان استان داریم این مشکل بزرگ ما در مازندران است که در ادوار مختلف داشتیم این دوره نیز باقی‌ست. البته ما در انتخاب استاندار هم گزینه‌ی پیشنهادی داشتیم که با شیطنت و مخالفت برخی نمایندگان مواجه شد. شخص مورد نظر ما مدیری بود که نزد همه مردم مازندران به خوبی و نیکی شناخته شده است، مدیری توانا با مدرک دکترا از یک خانواده‌ی بزرگ مازندران، که استاد دانشگاه بود مازندران را خوب می‌شناخت و به نظر من خیلی موفق‌تر بود و اینها کوتاهی کردند حتی یکی از نمایندگان زیاد شیطنت می‌کرد.مازند مجلس: آیا استاندار با جریان‌ها بویژه جریان اصولگرایی شور و هم‌اندیشی می‌کند؟
حسینی: متاسفانه نه، با اینکه خودش اهل مازندران‌است این کار را انجام نداد و مشاورانش خیلی اهل مدیریت و مشورت نیستند. به همین دلیل ما نتوانستیم معضل زباله و تخریب موانع طبیعی‌مان، معضل بیکاری، حتی مساله کوچک برنج را در مازندران حل کنیم و در این امر حتی استانداران سابق هم دخیل‌اند. ما در استان مشکل داریم و این معضل ریشه‌ای استان ماست. من اعتقادم این است حتی ائمه‌جمعه مازندران هم مقصرند چون خیلی حرف نمی‌زنند و بعضی جاها کوتاه می‌آیند مثلا در حوزه‌های مدیریت ما در بخش فرهنگی در مازندران خیلی مشکل داریم در مدارس ما اوضاع تربیتی نابسامان است و این جای بسیار تاسف دارد.مازند مجلس: از لیست حامیان دولت استقبال می‌کنید:
حسینی: عرض کنم خدمت شما در سرجمع می‌توانم عرض کنم که دولت آقای روحانی را رهبری تایید می‌کنند در بعضی از زمینه‌ها اگرچه آنگونه که باید موفق نبوده اما نیاز است از دولت حمایت بکنیم.مازند مجلس: نقش نمایندگان در عملکرد استاندار را چگونه ارزیابی می‌کنید:
حسینی: هرگاه نمایندگان دولتی شوند نمایندگانی وامدارند و چون وامدارند نمی‌توانند از مدیریت استان در راستای رفاه عمومی مطالبات داشته باشند وچون نمی‌توانند از مدیریت مطالبات داشته باشند به تبع آن مدیریت ضعیف می‌شود و این یک اصل است که نمایندگان باید مستقل باشند تا بتوانند مطالبات مردمی را از مدیران استان بخواهند.مازند مجلس: پیش‌بینی شما از ترکیب مجلس دهم چیست:
حسینی: مجلس دهم یک مجلسی بینابین است بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان.مازند مجلس: احتمال ائتلاف اصولگرایان با حامیان دولت هست:
حسینی: برخی از اصولگرایان چنین اعتقادی دارند اما بنده نه. من به شرطی تایید می‌کنم که آن طیف بی‌اعتقاد به نظام و ولایت از دولت و حامیانش حذف شوند در این صورت من حاضرم حتی برای حمایت از دولت دعوا بکنم!
متاسفانه آن طیف چون جزو فتنه هستند و فتنه نیز خط قرمز ولایت مداران است و آنها هم به نظر می‌رسد اهل توبه نیستند و اگر سکوت می‌کنند مصلحتی‌است که این افراد حتی در مازندران و سایر شهرها هستند. بنابراین با این شرایط نه.مازند مجلس: نظرتان درباره نمایندگانی که از آقای رحیمی پول گرفتند؟
حسینی: اگر مشخص شود نماینده‌ای از رحیمی پول گرفته نباید تایید صلاحیت شود و شورای نگهبان باید در مقابل آنها از هر طیفی(اصولگرا، اصلاح‌طلب، مستقل، پایداری) بایستد. هرکسی از بودجه بیت‌المال، از منابع مالی عمومی، خود را به قدرت برساند باید پایین کشیده شود.مازند مجلس: آقای احمدی نژاد همچنان خود را اصولگرا می‌داند...
حسینی: احمدی‌نژاد ادعای اصولگرایی دارد ولی عملکردش، گفتارش را تایید نمی‌کند به دلیل اینکه اصولگرا کسی است که پایبند خط قرمزهای نظام و رهبری است. اولین شاخصه اصولگرا و مهمترین شاخصه اصولگرا این است که پایبند به اصول انقلاب و رهبری باشد چون رهبری منافع شخصی ندارد بلکه منافع ملی نظام را در نظر می‌گیرد که به نفع همه است و کسی که در مقابل رهبری قرار می‌گیرد در مقابل منافع ملی نیز قرار می‌گیرد. در مصاحبه قبلی‌ام نیز عرض کردم در دولت آقای احمدی‌نژاد حتی منافین نیز نفوذ کرده بودند درهمان زمان نیز اعلام کرده بودیم اما به مذاق برخی دوستان اصولگرا خوش نیامد.مازند مجلس: با این اوصاف، آیا ارائه لیست مشترک با این مجموعه، موجب تضعیف اصولگرایان نمی‌شود؟
حسینی: ما (اصولگرایان) که مسئول عملکرد یک مدیر نیستیم. حتی خود احمدی‌نژاد نیز به مرحوم عسگراولادی می‌گفت که از سوی طیف اصولگرایان نیامدم که به آنها پایبند باشم البته همچنان خود را اصولگرا می‌داند و من امیدوارم این دیدگاهش را به اثبات برساند. وی یک قهر 11 روزه داشت که این کارش خیلی بد بود، بعد قضیه وزیر اطلاعات که با این حرکات به خودشم لطمه زد. ضمن اینکه چند تا از عناصرش که در دولتش تاثیرگذار بودند چون مشایی و رحیمی و بقایی، سابقه انقلابی چندانی نداشتند و دلشان نیز برای انقلاب نمی‌سوخت درحالی که بسیاری از افراد که قلبا انقلاب را دوست دارند و دلسوزند جایگاهی ندارند. بنده اعتقادم این است هرکس درمقابل رهبری و انقلاب بایستد هلاک می‌شود. اصولگرای واقعی کسی‌است که قلبا انقلاب و آرمان‌هایش را دوست دارد. اصولگرای واقعی کسی‌است که در مقابل کژرفتاری‌های اجتماعی غصه‌دار شود،  درمقابل کم‌کاری‌های ادار‌ه‌اش، همکارانش، ... غصه بخورد، دل بسوزاند. اصولگرای واقعی کسی است که از حق مردم در ادارات و... دفاع کند. من اهل تعارف نیستم ما در میان اصولگرایان خیلی مشکل داریم و مدعی معصوم بودن آنها نیستم و گاهی به جای پیروی از اصول و شاخص‌ها از فرد یا افراد خاصی حمایت می‌شود و این برمی‌گردد به فرصت‌طلبی بعضی افراد که در اصولگرایی نفوذ پیدا می‌کنند. خدا رحمت کند مرحوم دکتر بهشتی را که می‌گفت: ما باید بگردیم مدیران را پیدا بکنیم نه اینکه افراد بیایند خودشان را عرضه کنند و بگویند ما مدیریم اینهایی که خود را عرضه می‌کنند فرصت‌طلبند.مازند مجلس: بلاخره آیا جریان اصولگرایی پاسخگوی رفتار احمدی‌نژاد باید باشد یا نه؟ چون برخی می‌گویند معیار اصولگرایی واقعی انتخابات سال 84 بود:
حسینی: ببینید این واقعیت است که در دولت احمدی‌نژاد بین اصولگرایان اختلاف افتاد حتی در برخی از جلسات بحث‌های حاد و تندی پیش آمد. عده‌ی قلیلی از اصولگرایان به دلیل منافعی که داشتند (از کسی ابایی ندارم) از احمدی‌نژاد دفاع می‌کردند. بعد وقتی رسیدند به سرگردنه و قهر یازده روزه و برخورد با برخی وزرا و ... تازه دوزاری‌شان جا افتاد که اشتباه کردند.  نه ما این را قبول ندارم که معیار اصولگرایی واقعی انتخابات سال 84 بود متاسفانه می‌شود گفت اینها خیلی زود آمدند و عجله دارند و در واقع خطاهای اینها به انقلاب لطمه زد. چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی را پرداخت کنند! چرا باید اصولگرایان هزینه ضعف مشایی را پرداخت کنند چرا باید اصولگرایان مشکل بقایی و حتی احمدی‌نژاد را تحمل کنند اصلا ربطی به اصولگرایی ندارد.مازند مجلس: الان با این مطالبی که گفتید آیا ارائه لیست مشترک با پایداری‌ها برای اصولگرایان مشکل ایجاد نمی‌کند؟
حسینی: ببینید ما به این نتیجه رسیدیم بنا به دلایلی که عرض کردم و اینکه نمی‌توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که اگر آن درصدی که در جمع اصلاح‌طلبان پایند به رهبری و انقلاب و دین بودند ما دو دستی مجلس دولت را تقدیم اصلاح‌طلبان می‌کنیم اما در درون آنها حداقل 30 درصد هستند که اهل فتنه‌اند و چون در فتنه‌ی گذشته اینها متنبه نشدند مورد اعتماد نیستند. اعتقاد شخصی من این است که در مجموعه‌ی اصلاح‌طلبان افرادی هستند که حتی به اسلام هم اعتقاد ندارند و سکولارند. برای این انقلاب که برخاسته از دین و حکومت اسلامی‌است حداقلش این است که مسئولانش‌پایبند به دین باشند و اصل دین را قبول داشته باشند وما برای اینکه مجلس به دست اصلاح‌طلبان نیفتد با پایداری‌ها ائتلاف کردیم . ما با پایداری‌ها مشکل خاصی نداشتیم مشکلات پیش‌آمده به دلیل حمایت بی‌حساب و کتابی بود که از آقای احمدی‌نژاد کردند در این زمینه‌ها بحث داریم. اکنون خودشان به این نتیجه رسیدند که از برخی اشتباهاتشان دست بکشند. برای ما خبرگان مهمتر از مجلس است چون اگر آقا و حمایت‌های آقا نبود مشخص نبود نتیجه مذاکرات چی می‌شد. البته ما که صد در صد مذاکرات را قبول نداریم حالا تا درصدی قبولش داریم خود آقای ظریف اشاره کرد پایداری مردم و هدایت‌های رهبری در مذاکرات کارساز شد. البته ما یک دیدگاه دیگر داریم که انتخاب رهبری هدایت‌های پشت‌پرده داشت و فقط کار خبرگان نبود،  وآن هدایت‌های حجت خدا بر روی زمین بود.


مازند مجلس: نقش مجمع نمایندگان در توسعه مازندران چگونه ارزیابی‌ می‌کنید:
حسینی: مجمع اگر یک‌دست و قوی باشد مدیر قوی انتخاب کنند، قطعا درتوسعه استان تاثیرگذارند.مازند مجلس: حرف پایانی:
حسینی: آرزوی انتخاباتی پرشور و گسترده دارم  

تنظیم: ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیدهاشم حسینی - جامعه اسلامی کارمندا - اصولگرایان مازندران -

مطالب مرتبط با : با پایداری‌ها به ائتلاف رسیدیم/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و ضعف مشایی را پرداخت کنند؟
نظرات کاربران در مورد : با پایداری‌ها به ائتلاف رسیدیم/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و ضعف مشایی را پرداخت کنند؟
  • سید سارویپاسخ2دوشنبه 16 شهریور 1394

    با سلام در جواب این اقا که برای مطرح کردن خودشون دیگران رو نبردبان قرار میدهند و تخریب میکنند بگم ک هیچ وقت احمدی نژاد نگفت اصولگراست..فقط همین جواب رو میتونم به شما بدم بقیه حرفاتون هم چیزی نبود ک بشه خوند

نظر شما در مورد : با پایداری‌ها به ائتلاف رسیدیم/ 30 درصد اصلاح‌طلبان فتنه‌گر و سکولارند/چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی و ضعف مشایی را پرداخت کنند؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها