مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 41994 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 اردیبهشت 1395 -ساعت : 14:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخابات در یک حوزه انتخابیه باطل شد/ تکلیف 4 سهمیه تبریز در ابهام

وضعیت لیست امید پس از اعلام نظر شورای نگهبان؛

انتخابات در یک حوزه انتخابیه باطل شد/ تکلیف 4 سهمیه تبریز در ابهام

اختصاصی مازندمجلس: با این حساب پس از فوت نماینده حوزه سقز و وضعیت مبهم مینو خالقی نفر سوم حوزه اصفهان، اینک با ابطال یک حوزه و مشخص نبودن وضعیت 4 نماینده تبریز، تعداد نمایندگانی که با قطعیت به مجلس دهم راه یافته اند، به 283 نفر رسیده است

اختصاصی مازندمجلس:طبق گفته سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در حوزه انتخابیه بندرلنگه تخلفاتی صورت گرفته است که موجب شد صحت انتخابات در این حوزه تایید نشود.

همچنین در حوزه انتخابیه تبریز آرای این حوزه در حال بازشماری است.

به گزارش مازندمجلس، در دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک و پارسیان آقای خالد زمزم نژاد با کسب 60759 رأی از مجموع 99536 آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .

حوزه بندرلنگه، بستک و پارسیان در استان هرمزگان قرار دارد که در دور دوم انتخابات خالد زمزم نژاد (اصلاح طلب) و احمد جباری (اصولگرا) به مرحله دوم راه یافته بودند.

احمد جباری نماینده این حوزه در مجلس نهم بود.

همچنین حوزه انتخابیه تبریز دارای چهار کرسی نمایندگی است که در مرحله اول تکلیف هیچکدام از نمایندگانش روشن نشد و هشت نامزد به دور دوم انتخابات راه یافتند.

محمد حسین فرهنگی- زهرا ساعی - علیرضا منادی- محمد اسماعیل سعیدی- میرعلی اصغر موسوی- محمدرضا میرتاج‌الدینی- شهاب‌الدین بی‌مقدار - عباس عباس‌زاده هشت کاندیدایی بودند که به دور دوم راه یافته بودند که ساعی - موسوی - بیمقدار و  عباس زاده در لیست امید قرار داشتند.

 در دور دوم انتخابات درحوزه انتخابیه تبریز و آذر شهر و اسکو خانم زهرا ساعی با کسب 134131 رأی و آقایان محمد حسین فرهنگی با کسب 116738 رای و شهاب الدین بیمقدار با کسب 112345 رای و علیرضا منادی سفیدان با کسب 109149 رای از مجموع 313643 آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافتنه بودند که البته هنوز شورای نگهبان صحت انتخابات این حوزه را تایید نکرده است.

با این حساب پس از فوت نماینده حوزه سقز و وضعیت مبهم مینو خالقی نفر سوم حوزه اصفهان، اینک با ابطال یک حوزه و مشخص نبودن وضعیت 4 نماینده تبریز، تعداد نمایندگانی که با قطعیت به مجلس دهم راه یافته اند، به 283 نفر رسیده است.

گفتنی است صحت حوزه های انتخابیه بابل و قائمشهر که در مازندران به دور دوم کشیده شده بودند، امروز تایید شد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابیه - انتخابات - بندرلنگه - تخلفات - بررسی - پارسیان -

مطالب مرتبط با : انتخابات در یک حوزه انتخابیه باطل شد/ تکلیف 4 سهمیه تبریز در ابهام
نظر شما در مورد : انتخابات در یک حوزه انتخابیه باطل شد/ تکلیف 4 سهمیه تبریز در ابهام

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها