مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 3802 -تاریخ انتشار : شنبه 21 شهریور 1394 -ساعت : 11:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سفر هیات دولت، هدف یا وسیله؟!

اختصاصی مازندمجلس/

سفر هیات دولت، هدف یا وسیله؟!

اختصاصی مازند مجلس: اگر سفر هیات دولت هدف تلقی شود، نتیجه‌اش همان چیزی می‌شود که در دولت پیشین شاهد آن بودیم که بزرگ‌ترین خروجی آن نمایش دویدن مردم پشت سر ماشین رئیس جمهور و رساندن نامه به همراهان وی بود/ با آنکه منش و رفتار و گفتمان دولت 24 خرداد تفاوت عمده‌ای با گفتمان دولت 3 تیر دارد، اما این وظیفه مسئولین استانی است که برنامه‌ها و موضوعات را به نحوی دسته‌بنده و ارائه نمایند که دستاورد این سفر منشا خیر و برکت باشد

اختصاصی مازند مجلس : پس از دو سال انتظار و در حالی که عمر دولت حسن روحانی از نیمه گذشته است، اخباری مبنی بر حضور هیات دولت به استان مازندران شنیده می‌شود. هرچند که تاکنون از طرف سخنگوی دولت یا یک منبع رسمی حرفی در این مورد زده نشد و حتی خبری که بر روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور و همچنین سایت‌های خبری کشوری قرار گرفت به نقل از پایگاه خبری استانداری مازندران بود، اما استاندار مازندران با قطعیت تاکید کرده که مازندران مقصد بعدی سفر کاروان تدبیر و امید خواهد بود.

اما تنها سفر هیات دولت قطعا نمی‌تواند هدف باشد بلکه مصوبات و تصمیمات و بودجه‌هایی که اختصاص می‌یابد مهم است و باید به آن توجه شود. در واقع سفر هیات دولت وسیله‌ای است که توجه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور را به مشکلات و نیازهای درون استان معطوف نمایند.

اگر سفر هیات دولت هدف تلقی شود، نتیجه‌اش همان چیزی می‌شود که در دولت پیشین شاهد آن بودیم. در دو دوره دولت گذشته مجموعا احمدی‌نژاد و هیات دولتش 4 سفر استانی به مازندران داشته‌اند و بزرگ‌ترین خروجی آن نمایش دویدن مردم پشت سر ماشین رئیس جمهور و رساندن نامه به همراهان وی بود. سفر اول در آذر 85 انجام شد که مردم مازندران در ابتدای شروع به کار احمدی‌نژاد استقبال گرمی از او به عمل آوردند. سفر دوم در آبان 87. سفر سوم در آذر 89 و آخرین سفر احمدی‌نژاد که مشایی نیز او را همراهی می‌کرد و خبر استقبال سرد مردم مرکز استان تا مدت‌ها در صدر اخبار خبرگزاری‌های کشوری قرار داشت در اردیبهشت 92 رخ داد.

البته دور چهارم سفرهای استانی احمدی‌نژاد که بدون استثنا با همراهی رحیم مشایی و با نماد تکان دادن پرچم ایران همراه بوده به سفرهای تبلیغاتی مشهور است که عموما با صرف هزینه‌های کلان و استفاده از امکانات دولتی، بدون نتیجه باقی می‌ماند.

با آنکه دولت احمدی‌نژاد هر 24 ماه یک بار به مازندران سفر کرده بود و مصوبات بسیاری را بر روی کاغذ تصویب کرده بود، اما در عمل بسیاری از این مصوبات ابتر مانده و هیچگاه به سرانجام نرسید. مصوبات احساسی و بدون پایه و فاقد انسجام لازم نه تنها در مازندران بلکه در استان‌های دیگر کشور هم اکثرا بی‌سرانجام می‌ماند و در واقع محور سفرهای 4 سال دوم تنها پیگیری مصوبات سفرهای 4 سال اول بود!

به طوری ‌که محمدآقامیری عضو سومین دوره شورای اسلامی شهر ساری در گفت‌وگو با پایگاه خبری مازندمجلس در این ارتباط ادعا کرده بود که (85 درصد مصوبات دولت قبل فقط روی کاغذ تصویب شده بود!)

دیروز هم شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر حسن روحانی به مازندران گفت: امیدوارم سفر آتی روحانی به مازندران متفاوت از سفرهای دولت گذشته باشد و وعده‌های داده شده در این سفر عملیاتی شود. متاسفانه در سفرهای دولت گذشته اقدام خاصی انجام نشده و مصادیق بسیاری مبنی بر ابتر ماندن  وعده‌های عنوان شده وجود دارد.

با آنکه منش و رفتار و گفتمان دولت 24 خرداد تفاوت عمده‌ای با گفتمان دولت 3 تیر دارد، اما این وظیفه مسئولین استانی است که برنامه‌ها و موضوعات را به نحوی دسته‌بنده و ارائه نمایند که دستاورد این سفر منشا خیر و برکت باشد.

تاکنون تنها خبری که از استانداری مازندران منتشر شده خبر تشکیل ستاد استقبال مردمی از هیات دولت است که این مورد شاید بی‌اهمیت‌ترین قسمت سفر رئیس جمهور به مازندران باشد. استقبال پرشکوه مردمی نیازی به تشکیل ستادهای آنچنانی ندارد چرا که مردم مازندران علاقه خود به دولت تدبیر و امید را در روز انتخابات نشان داده‌اند. چیزی که اکنون اهمیت بسیاری دارد و باید مورد بررسی قرار بگیرد درخواست‌ها و اعلام مشکلات موجود است. بررسی پروژه‌های ناتمام، سرمایه‌گذاری‌های جدید، بحث کشاورزی و گردشگری و به سرانجام رساندن منطقه آزاد تجاری و ... است که باید دغدغه مسئولان باشد که بر روی این مسائل توجه شود که امیدواریم برنامه‌ی دقیق و منسجی در این رابطه وجود داشته باشد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سفر هیات دولت به ماز - سفر استانی احمدی نژا - حسن روحانی در مازندر - محمد آقامیری - شمس الله شریعت نژاد - محمد سفری - سفرهای تبلیغاتی احمد -

نظر شما در مورد : سفر هیات دولت، هدف یا وسیله؟!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها