مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 3866 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 شهریور 1394 -ساعت : 12:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آقای علیپور، به عمل کار برآید به سخندانی نیست!

تحلیل مازندمجلس از بایدها و نبایدهای نماینده قائم‌شهر؛

آقای علیپور، به عمل کار برآید به سخندانی نیست!

اختصاصی مازند مجلس: توصیه ما به همه نمایندگان و مسئولان مازندران، این است که باور کنید دیگر زمان شعار و این همان‌گویی‌ها به پایان رسیده و وقت عمل است. امروز عملکرد مسئولان است که مورد قضاوت قرار می‌گیرد نه حرف‌هایشان. وگرنه تا دلتان بخواهد تاریخ این استان، مسئولان زیباسخن بسیاری را دیده است و به فراموشی سپرده است!

اختصاصی مازند مجلس کمال علی‌پور نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی، پس از چندی بخاطر آورد به عنوان نماینده، وظایفی دارد از این رو، در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان حاضر شد و سخنانی اظهار کرد و از باید و نبایدهایی سخن گفت که واقعا تامل‌ناک است!

 

آقای نماینده در این جلسه برای حل همه معضلات این حوزه از دریافت بودجه و بهبود وضعیت جاده‌های این حوزه، گرفته تا احداث پروژه های ملی، ساخت فرهنگسرا و بحث سینما، مشکلات آبرسانی، مکان‌های استیجاری دستگاه‌ها و... سخن‌ها گفت و باید و نبایدهایی مطرح کرد که اگر کسی وی یا دیگر نمایندگان محترم استان را نشناسد گمان می‌برد به زودی همه مشکلات حل شده و استان، گلستان می‌شود. اما از آنجا که استان مجاور ما نامش گلستان است دوستان منتخب ملت، لابد ترجیح می‌دهند دو استان گلستان در کنار نباشد، از اینرو زیاد به فکر رفع جدی مشکلات استان و گلستان کردن مازندران نیستند و به گفتار و باید و نبایدهای همیشگی بسنده می‌کنند!

 

در این مجال، برای در جریان قرار گرفتن مخاطبان، بایدها و نبایدهای نماینده قائم‌شهر سوادکوه را عین خبر منتشر شده از خبرگزاری فارس در تاریخ 19 شهریور، نقل می کنیم:

 

 

علی‌پور رو در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک «باید» برای بودجه سال 95 تصمیمات لازم انجام شود و در این راستا «باید» به پروژه‌های شهرستانی و استانی توجه بیشتری کنیم اما همیشه دیر به شرایط بودجه‌ای کشور توجه می‌کنیم.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تخصیص بودجه مناسب «نباید» زمان را از دست دهیم، بیان کرد: «باید» به پروژه‌های ملی و استانی توجه کرد تا در این زمینه برای دریافت بودجه مورد نیاز اقدامات جدی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه نگرانی‌های بسیاری در جاده جویبار به قائم‌شهر وجود دارد، خاطرنشان کرد: «باید» این پروژه در ردیف بودجه پروژه‌های استانی قرار گیرد تا با استفاده از اعتبارات استانی پیگیری‌های لازم شکل گیرد.

 

علی‌پور با تاکید بر اینکه راه جاده نظامی به شیرگاه نیز «باید» مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: این پروژه نیز در ردیف بودجه استانی قرار گیرد، همچنین با مکاتبات و پیشنهادات بودجه‌ای «باید» پیگیری‌ها مداوم انجام شود.

 

علی‌پور با بیان اینکه امسال حتما «باید» بحث سینما را به شکل جدی پیگیری شود، اظهار کرد: «باید» برای ساخت مجتمع فرهنگی که شامل کتابخانه، سینما، سالن تئاتر و تالار فرهنگی در قائم‌شهر پیگیری‌های جدی انجام شود.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: «باید» برای دستگاه‌های اجرایی که در مکان‌های استیجاری نامناسبی به سر می‌برند اقدامات لازم انجام شود تا آنها نیز در مکان‌هایی که در شان آنها است فعالیت کنند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی «باید» پیشرفت پروژه‌های خود را نظارت جدی کنند، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی با نظارت مداوم خود می‌توانند به سرعت و کیفیت فیزیکی پروژه‌های خود قوت ببخشند.

 

 

در این مجال، فرصت بررسی مشکلات و معضلات حوزه قائمشهر، سوادکوه سیمرغ جویبار نیست و بحث ما صرفا روی بایدها و نبایدهایی‌است که آقای نماینده بارها برزبان آورد، اما طبق معمول برای تحقق این باید و نبایدها، هیچ راهکار و برنامه‌ای ارائه نمی‌شود!

 

پیشنهاد ما به آقای علیپور و سایر نمایندگان مازندران این است که، آیا بهتر نیست بجای کلی‌گویی و تکرار جملات و وعده‌های همیشگی، از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای حل معضلات این حوزه و استان سخن بگویید؟ آیا صرفا بیان جملاتی چون: «راه جاده ...... باید مورد توجه قرار بگیرد» یا « امسال حتما باید بحث سینما را به شکل جدی پیگیری شود» و ... از سوی یک نماینده مجلس برای حل معضلات این حوزه کافی‌است؟

 

آقای علی‌پور لطفا پاسخ دهید، چقدر از معضلات و مشکلات این حوزه از زمانی که شما و آقای حسینی نماینده شدید حل شده یا در دست اقدام است؟ چند بار از وزرای مربوطه برای مشاهده و تسریع رفع معضلات حوزه دعوت بعمل آوردید؟ در راستای حل معضلات حوزه و استان، چندبار در مجلس نطق نمودید و چه پیشنهاداتی مطرح نمودید؟ چندبار و راجع به چه مسائلی به وزرای مربوطه تذکر دادید؟

 

بهرحال این حق طبیعی مردم است که از عملکرد نمایندگان خود مطلع باشند. از این رو پایگاه خبری تحلیلی مازندمجلس این آمادگی را دارد که عملکرد 12 نمایندگان مازندران را با ذکر سند و منبع، برای مردم منتشر کند.

 

در پایان توصیه ما به همه نمایندگان و مسئولان مازندران، این است که باور کنید دیگر زمان شعار و این همان‌گویی‌ها به پایان رسیده و وقت عمل است. امروز عملکرد مسئولان است که مورد قضاوت قرار می‌گیرد نه حرف‌هایشان. وگرنه تا دلتان بخواهد تاریخ این استان، مسئولان زیباسخن بسیاری را دیده است و به فراموشی سپرده است!

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمال علیپور -

نظرات کاربران در مورد : آقای علیپور، به عمل کار برآید به سخندانی نیست!
  • لادنپاسخ0سه شنبه 24 شهریور 1394

    واقعا انتقادات به جا و صحیحی رو مطرح کردید و البته که این معضل تنها برای شهرستان قائمشهر نیست.

نظر شما در مورد : آقای علیپور، به عمل کار برآید به سخندانی نیست!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها