مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 3910 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 شهریور 1394 -ساعت : 21:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری انتخابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهشهر در دستور کار شورای استان

اختصاصی مازندمجلس/

برگزاری انتخابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهشهر در دستور کار شورای استان

اختصاصی مازند مجلس: برگزاری انتخابات شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بهشهر در دستور کار جلسه پنجشنبه 26 شهریور شورای استان قرار گرفت.

اختصاصی مازند مجلس : شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان هر شهرستان که غالبا با انتخابات با حضور فعالین اصلاح‌طلب هر شهرستان برگزار می‌شد، در بهشهر برگزار نشد و شورایی محفلی خود را به عنوان شورای اصلاح‌طلبان معرفی و دو نفر را به شورای هماهنگی استان معرفی کردند.

همزمان با این اتفاق فعالین سیاسی اصلاح‌طلب بهشهر با اعتراض شدید نسبت به این عمل، شورای بهشهر را شورایی محفلی خواندند و آن را برآمده از سلیقه چند نفر و فاقد مشروعیت دانستند.

بی‌اطلاعی کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلب بهشهر در انتخابات مجلس آینده مهر تاییدی بر عدم مشروعیت این شورا بود به طوریکه اکثر نامزدها از معرفی این افراد به شورای استان بی‌خبر بودند. (نظرات کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلب در مورد این شورا را اینجا بخوانید.)

علاوه بر نامزدها، ده‌ها تن از اصلاح‌طلبان شهرستان بهشهر نیز از این روند ناخشنود بودند و این شورا را عامل تفرقه و شکل بارز زیر سوال بردن مش اصلاح‌طلبی و تفکر جمع‌گرایانه دانستند. (اظهار نظر برخی از فعالین سیاسی بهشهر نسبت به این شورا را در اینجا بخوانید.)

در همین راستان ده‌ها تن از فعالین سیاسی شهرستان به همراه سه تن از نامزدهای انتخابات مجلس دهم با نگارش نامه‌ای به شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان به عدم برگزاری انتخابات این شورا اعتراض کردند و خواستار برگزاری انتخابات سالم با حضور ناظران از شورای استان شدند.

 

برگزاری انتخابات در بهشهر امری ضروری است

یکی از اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان در گفت و گو با پایگاه خبری مازندمجلس در این رابطه اظهار داشت: نامه اعتراضی فعالین و نخبگان سیاسی بهشهر که به لحاظ کمی و کیفی بسیار حائز اهمیت است دریافت شد و در اولین جلسه هیات رئیسه که پنج‌شنبه 26 شهریور تشکیل می‌شود بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که ماهیت شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان برای وحدت نظر در فعالین سیاسی اصلاح‌طلب می‌باشد و رویه‌ای از پایین به بالا دارد، لذا برگزاری انتخابات در بهشهر امری ضروری است.

 

پیش از این احمد سرخپر دبیر و سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان مازندران در این رابطه به پایگاه خبری مازندمجلس گفته بود: چنانچه طوماری اعتراضی از فعالین اصلاح‌طلب بهشهر و همچنین نامزدهای احتمالی این شهرستان به دست ما برسد و کسی مدعی باشد، با بررسی بیشتر احتمال ورود هیات رئیسه به این موضوع وجود دارد. (اصل خبر را اینجا بخوانید)

در بخشی از این نامه آمده است: در شهرستان بهشهر نیز مکانیزم تشکیل مجمع اصلاح‌طلبان بر اساس پراکندگی جمعیت مناطق تدوین و جهت تهیه لیست افراد واجد شرایط حضور در مجمع انتخابات و مورادی از مکانیزم مذبور، طیف‌ها و حامیان‌ کاندیداهای احتمالی در حال رایزنی و توافق بوده‌اند، اما متاسفانه بدون برگزاری انتخابات و توجه به توافقات صورت پذیرفته، افرادی که البته از چهره‌های شاخص و فعالین سیاسی این شهرستان بوده و مشارکت اساسی جهت برگزاری انتخابات شهرستان دارند بدلیل ضرب‌العجل تعیین شده از سوی استان، راسا خود را بعنوان اعضای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان معرفی نموده‌اند.

این اقدام هرچند با حسن نیت این بزرگواران صورت گرفته، بواسطه روند انتصابی و عدم وفاق کلیه طیف‌ها و حامیان کاندیداهای مجلس، موجب نارضایتی کثیری از فعالین سیاسی گردیده است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای اصلاح طلبان اس - شورای هماهنگی بهشهر -

نظرات کاربران در مورد : برگزاری انتخابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهشهر در دستور کار شورای استان
  • میثم مپاسخ3سه شنبه 24 شهریور 1394

    این شورا باید برکنار بشن.فاجعه است

نظر شما در مورد : برگزاری انتخابات شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهشهر در دستور کار شورای استان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها