مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 46733 -تاریخ انتشار : شنبه 08 خرداد 1395 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعتبارنامه‌های نمایندگان مازندران به شعب ارجاع شد

در نخستین روز مجلس دهم؛

اعتبارنامه‌های نمایندگان مازندران به شعب ارجاع شد

اختصاصی مازندمجلس: به گزارش خبرنگار مازندمجلس از مراسم افتتاحیه مجلس دهم، بر اساس ایین‌نامه داخلی و با اقدامات انجام شده اعتبار‌نامه‌های نمایندگان مازندران به شعب ارجاع شد. این اعتبار نامه مجموعه مدارکی است که در ارتباط با سوابق کاری و نحوه انتخاب هر نماینده در پرونده وی قرار می گیرد

اختصاصی مازندمجلس: به گزارش خبرنگار مازندمجلس از مراسم افتتاحیه مجلس دهم، بر اساس ایین‌نامه داخلی و با اقدامات انجام شده اعتبار‌نامه‌های نمایندگان مازندران به شعب ارجاع شد.

بنابر آیین نامه داخلی مجلس، هر نامزد پیروز در انتخابات، یک اعتبارنامه نمایندگی دارد که باید از سوی همه نمایندگان پذیرفته شود. این اعتبار نامه مجموعه مدارکی است که در ارتباط با سوابق کاری و نحوه انتخاب هر نماینده در پرونده وی قرار می گیرد و بعد از شروع به کار مجلس و تعیین شعب مجلس، اعتبار نامه های نمایندگان در شعب مورد بررسی و نهایتا مورد تایید یا رد شعبه های بررسی کننده قرار می گیرد.

پس از تایید اعتبارنامه نماینده منتخب ، عملا نماینده مجلس شورای اسلامی به شمار می رود و دوره نمایندگی خود را به مدت چهار سال آغاز می کند. بنابر قانون، هر نماینده که به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند، باید اعتبار نامه وی از سوی مجلس شورای اسلامی تایید شود و به تصویب برسد. در صورتی که اعتبار نامه نماینده ای تصویب نشود، اعتبارنامه وی در کمیسیون آیین نامه داخلی بررسی خواهد شد.

بر این اساس، اعتبارنامه علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه به شعبه 4

 علی اصغر یوسف‌نژاد و محمد دامادی، نمایندگان ساری و میاندرود به شعبه 8

عبدا... رضیان و سیدعلی ادیانی نمایندگان مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار به شعبه 11

حسین نیازآذری و علی نجفی خوشرودی نمایندگان مردم بابل به شعبه 3

ولی‌ا... نانواکناری، نماینده مردم بابلسرو فریدونکنار به شعبه 3

عزت ا... یوسفیان ملا نماینده مردم آمل به شعبه 1

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد به شعبه 15

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس به شعبه 15

شمس‌ا... شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر به شعبه 4 ارجاع شد.

پس از برگزاری مراسم تحلیف، از سوی هیات رییسه سنی شعب 15 گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان در همان جلسه نخست تشکیل و همه منتخبان به قید قرعه در میان شعب تقسیم می شوند.

 مطابق ماده 65 آیین نامه داخلی مجلسشعب به موجب جدول حوزه‏‌هاى انتخابى مجلس شوراى اسلامى كه براساس حروف الفبا از طرف اداره كل قوانین مجلس با نظارت هیأت رئیسه تنظیم و توزیع می ‏شود، رسیدگى به اعتبارنامه‏ ها را شروع و نسبت به مداركى كه در شوراى نگهبان مورد رسیدگى قرار نگرفته و یا پس از رسیدگى شوراى نگهبان بدست آمده است اتخاذ تصمیم خواهد نمود و گزارش تصویب یا رد آن را از طریق هیأت رئیسه به مجلس تقدیم می ‏دارند.

بر اساس ماده 66 این آیین نامه، هیأت رئیسه موظف است فهرست اعتبارنامه‏ هاى ارجاعى به شعب را تكثیر و دراختیار نمایندگان قرار دهد. چنانچه نماینده‏ا به هریك از اعتبارنامه‏ ها معترض باشد، حداكثر ظرف مدت سه روز از تاریخ انتشار فهرست فوق‏ الذكر اعتراض خود را كتبا به شعبه مربوطه تقدیم می دارد. شعبه موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از بررسى هر اعتبارنامه از معترضین جهت توضیح اعتراض خود دعوت به عمل آورد.

 

 

 

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعتبارنامه - نمایندگان - ارجاع شد -

نظر شما در مورد : اعتبارنامه‌های نمایندگان مازندران به شعب ارجاع شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها