مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 4107 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 شهریور 1394 -ساعت : 16:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم/ تنها حدود 30 نماینده درمجلس فعال‌اند

دبیرکل مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاداندیش مازندران در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس؛

دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم/ تنها حدود 30 نماینده درمجلس فعال‌اند

اختصاصی مازند مجلس:معمولا نمایندگان کاری با ما ندارند و فقط 6 ماه مانده به انتخابات بیش از 10 بار به ما زنگ می‌زنند وجویای احوال و فعالیت‌های ما می‌شوند و از ما دلجویی می‌کنند و قول‌هایی می‌دهند اما همینکه وارد مجلس شدند برای آنها غریبه‌ می‌شویم تا انتخابات بعدی!/ از مسیری می‌گذشتم روی پارچه‌ای نوشته بودند فلان کوچه آسفالت شد و از فلان نماینده تشکر کردند. نماینده وظیفه‌اش آسفالت کردن کوچه نیست و اقداماتی از این دست موجب اتلاف وقت و پایین آمدن شان نماینده می‌شود

اختصاصی مازند مجلس: بهرام احمدی دبیرکل مجمع دانشجویان و دانش آموختگان آزاداندیش مازندران با حضور در دفتر پایگاه خبری مازندمجلس گفت و گویی با این پایگاه انجام داد که از نظر می گذرد:

مازند مجلس: خود را برای مخاطبان معرفی کنید و ازچگونگی انتخاب نام مجمع بگویید.

 

احمدی: بهرام احمدی دبیرکل مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان آزاد اندیش مازندران هستم. مجمع مدام در سال 84 آغاز بکار کرد که اقدامی دانشجویی بود واز افرادی خوب و خوش فکر در مازندران تشکیل شد. البته شدت و حدت انجمن دانشجویی تهران را نداشت ولی با نیروهای بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان و چند تا از تشکیلات صنفی، ارتباطات خوبی به ویژه در زمان انتخابات برقرار کردیم. هم دانشجویان و هم فارغ‌التحصیلان فعال، جزو مجموعه ما بودند ودر قسمتی نیز طلاب با ما همکاری دارند. مدام هم مخفف مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان آزاد اندیش مازندران هست.

 

مازند مجلس: همکاری شما با دفتر تحکیم چگونه است؟

 

احمدی: الان که نه، در گذشته همکاری داشتیم همکاری نه به این صورت که بخواهیم در لیستی قرار بگیریم و ازشخص خاصی حمایت کنیم که در مازندران احزاب به شکل منسجم وجود نداشت فقط انجمن اسلامی دانشگاه آزاد قائمشهر بود که الان فعالیت چشمگیر ندارند. ما نام انجمن اسلامی داشتیم ولی فعالیت ما خیلی محتاط تر از تحکیم بود.

 

 

مازند مجلس: در حال حاضر فعالیت شما به چه صورت است و آماری از مجمع درصورت امکان ارائه کنید؟

 

احمدی: فعالیت ما به این گونه است که با دانشجویان ارتباط داریم. بنده خودم دانشجو هستم و هر 2 ماه جلساتی داریم برای ثبت مجمع، موافقت اولیه را گرفتیم در شرف ثبت کردن هستیم. اعضای مجمع را تشکل‌های دانشجویی، دانشجویان و طلاب تشکیل می‌دهند و از تعداد نفرات، آمار دقیقی نداریم. ولی سابقه کاری ما بعد از احساس خلا چنین تشکیلاتی بود که مجمع را بوجود آوردیم و درانتخابات و مناسبت‌های مهم و فرهنگی کشوری، سخنرانان برجسته استان و کشور (اصولگرا و اصلاح‌طلب)، دعوت می‌کردیم، مناظرات مختلف را ترتیب می‌دادیم، حتی احمد حمدان نمایندگی حزب سیاسی دفتر حماس از تهران به آمل آوریم و به مناسبت روز قدس سخنرانی کرده بود. کلا مجمع دانشجویان اگرچه با جبهه اصولگریان نزدیکی بیشتری دارد اما چارچوب کاری ما فقط مربوط به یک جریان نیست. ما هرکسی که قانون اساسی را قبول دارد و درچارچوب نظام فعالیت می‌کند، قبول داریم. ما اختلاف سلیقه را می‌پذیریم و اگر در مجموعه‌ای همه با هم توافق دارند و اختلاف نظری نیست بدانید کاسه‌ای زیرنیم کاسه‌ای یا مشکلی هست چون اعتقاد داریم اختلاف نظرها موجب ارتقا و پیشرفت می‌شود فکر جدید بوجود می‌آید و این که بگوییم ما اصولگراییم و هیچ کس را قبول نداریم پسندیده نیست. دوستان صمیمی ما در فرهنگ سیاسی، حالا تحت عنوان اصلاح‌طلب شهرت یافتند با هم کار می‌کنیم، بعضا مشورت می‌گیریم. خیلی از بچه‌هایی که موفق هستند در غالب اصولگرا جای می‌گیرند برخی نیز اصلاح‌طلب‌اند، بنده زیاد معتقد به تقسیم بندی نیستم.

 

 

مازند مجلس: نحوه فعالیت‌ها و رشد مجمع در طول این سال‌ها چگونه بوده است؟

 

احمدی: مجمع دانشجویان در چند سال اول دنبال شکل گیری چارچوب خود بود تا معرفی شود و جایگاهی پیدا کند ما الان در جبهه متحد اصولگرا بعنوان یک تشکل که حق رای و حق نظر دارد شناخته شدیم و این به سادگی بدست نیامد، زحمت کشیده شده، کار شد اعضا و شورای مرکزی ما فعالیت کردند. بعد از مشخص شدن جایگاه توانستیم اثبات کنیم درانتخابات بیشتر فعالیت کنیم و تاثیرگذار باشیم چون قشر دانشجو، پتانسیل خوبی برای کار دارند ولی چون منابع مالی ندارند بخاطر همین زود دلخور و سرخورده می‌شوند ولی حتی پیش آمده برای حمایت از نامزد خودمان از جیب خرج کردیم نه تنها در مازندران بلکه در کل کشور همین است که تشکیلات دانشجویی حمایت نمی‌شوند. آیا بودجه خاصی برای تشکلات دانشجویی وجود دارد؟ ولی ما در مجمع دانشجویان تا الان از احدی یک ریال نگرفتیم و دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم.

 

مازند مجلس: درباره اهم کارهای مجمع توضیحاتی بفرمایید؟

 

احمدی: قبل از جبهه متحد اصولگرایان، شورای هماهنگی نیروی انقلاب بود که تمام تشکیلات اصولگرای آن‌زمان تحت این نام قبل از جبهه متحد فعالیت می‌کردند که آقای لاریجانی بعنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری معرفی شدند و ما در آن زمان، مسئول ستاد دانشجویی لاریجانی بودیم و در دور دوم همان انتخابات بین آقایان احمدی‌‌نژاد و هاشمی، از احمدی‌نژاد حمایت کردیم. بعد از آن در انتخابات مجلس و در حالت کلی درهمه انتخابات فعالیت سیاسی داشتیم و امورات دانشجویان و جوانان را برعهده می‌گرفتیم و در واقع نقش هماهنگ کننده بین تشکلات دانشجویان را داریم.

 

مازند مجلس: برنامه مجمع برای انتخابات مجلس دهم چیست؟

 

احمدی: درباره مجلس دهم در حال بررسی هستیم با نامزدهای مختلف صحبت کردیم و زمانی که لیست نهایی اعلام شود مجمع دانشجویان نیز از آن لیست حمایت می‌کند.

 

مازند مجلس: از مجمع تاکنون نامزدی داشتید؟

 

احمدی: در اعضای شورای شهربله. برخی اعضای ما عضو شورای شهر (آمل، بابل، بابلسر و...) هستند در مجلس نیز آقای فیاضی را مورد حمایت قرار دادیم و نماینده شد.

 

 

مازند مجلس: بفرمایید عملکرد مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید:

 

احمدی: در حال حاضر باید دید آیا مجلس واقعا در راس امور است؟ آیا مجلس‌نشینان به گونه‌ای رفتار می‌کنند که شان مجلس حفظ شود؟ این جای صحبت دارد. کاری به کلیت مجلس نداریم بحث ما نمایندگان مازندران هست. مجلس طبق قانون اساسی جایگاه قانونگذاری دارد. نمایندگان مازندران جزو نمایندگان خوب و باانضباط مجلس‌اند. بنده معتقدم نماینده باید شلوغ و بی‌انضباط باشد. نماینده شلوغ برای مردم خود موفق است. نماینده با انضباط، آرام در جایگاه خود می‌نشیند و فعالیت چندانی ندارد و برای هرکاری اجازه می‌خواهد، نمایندگان بدانند در صورت آرام و مودب بودن به آنها جایزه نخواهند داد! در واقع نمایندگان، مطالبه‌گر نیستند اگرهم باشند در حیطه تخصص خود نیستند. مثلا دیروز از مسیری می‌گذشتم روی پارچه‌ای نوشته بودند فلان کوچه آسفالت شد و از فلان نماینده تشکر کردند. نماینده وظیفه‌اش آسفالت کردن کوچه نیست و اقداماتی از این دست موجب اتلاف وقت و پایین آمدن شان نماینده می‌شود. حتی در انتخاب و انتصاب رئیس فلان مدرسه نماینده مجلس نظر می‌دهد. در قضیه اخیر شیراز بر سر انتخاب استاندار، بر سر گزینه دولت، نمایندگان مخالف بودند و اعلام استعفا کردند. اما آقای فضلی در مقابل آنها ایستاد و تسلیم نظر آنها نشد. در مازندران 12 نماینده داریم و اگر هرکدام بخواهند گزینه پیشنهادی خود را استاندار کنند که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود! در مازندران بعلت نگاه قومی قبیله‌ای، هر نماینده‌ای بدنبال تحقق خواسته‌های خویش است و نگاهش مازندرانی نیست. اما در اصفهان اینگونه نیست. نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخاباتی سر و کله هم می‌زدند اما زمانی که بحث اصفهان پیش می‌آمد همه یک صدا و پارچه می‌شدند و بودجه عظیمی را در اختیار می‌گرفتند و با هم تعامل داشتند.

 

 

مازند مجلس: آیا نمایندگان از مجمع دانشجویان مشورت می‌گیرند یا در جلسات خود دعوتتان می‌کنند؟

 

احمدی: نه! معمولا کاری به ما ندارند و فقط 6 ماه مانده به انتخابات بیش از 10 بار به ما زنگ می‌زنند وجویای احوال و فعالیت‌های ما می‌شوند و از ما دلجویی می‌کنند و قول‌هایی می‌دهند اما همینکه وارد مجلس شدند برای آنها غریبه‌ می‌شویم تا انتخابات بعدی! در انتخابات دور قبل که در فاصله 3 سال خورده‌ای قبل برگزار شد در این مدت برای تحقق وعده‌های تشکیلاتی و ...تماس‌هایی داشتیم و هربارمی‌گویند داریم پیگیری می‌کنیم و هنوز هم دارند پیگیری می‌کنند. نمایندگان مجلس در مازندران نمایندگانی با نمره انضباط بیست هستند و نماینده با انضباط 20 بکار مردم نمی‌آید و در مجلس نیز به نمایندگان آرام و کم فعالیت و منضبط جایزه نمی‌دهند. نماینده باید حرف بزند جسارت داشته باشد و از حقوق مردم دفاع کند اینکه شخصی نماینده شود و در انتصابات دخالت کند که نمی‌شود. مثلا همین کمربندی ساری، در همه انتخابات نامزدها می‌گویند اگر من نماینده شوم بلافاصله این طرح تکمیل می‌شود . در کمربندی جنوبی بابل نیز وضع بهمین منوال است الان هم بیشترین معضل ترافیکی استان را در بابل داریم یعنی اگر نماینده‌های اصفهان بودند می‌گذاشتند این طرح این همه سال طول بکشد؟ آن هم مازندرانی که مسافرخیز است و حتی راه دسترسی حرم امام رضا نیز محسوب می‌شود. انجام اقدامات بزرگ، مدیریت می‌خواهد پس مدیریت وجود ندارد که چنین اقداماتی انجام نمی شود. البته بنده منکر دیگر اقدامات نمایندگان نیستم اما همیشه بین 20 تا 30 نماینده در مجلس فعال و تاثیرگذارند و به عنوان موافق و مخالف نظر می‌دهند (این را از زبان یک نماینده شنیدم) ما حدود 300 نماینده داریم، بقیه کجا هستند و دارند چکار می‌کنند؟! اینها به نوعی لیدرهستند مثلا آقای باهنر موضوعی را مطرح می‌کند مثلا 40 نماینده از وی حمایت می‌کنند آقای احمد توکلی صحبت می‌کند 100 نفر بلند می‌شوند چنین مجلسی نمی‌تواند پویا باشد.

 

مازند مجلس: با این اوصاف، طرح استانی شدن انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 

احمدی: طرح استانی شدن مجلس به نظر من طرح خیلی خوبی بود حداقل بحث‌های منطقه‌ای پایان می‌پذیرفت من فکر می‌کنم مخالفین طرح به فکر رای آوری خود بودند.

 

 

مازند مجلس: نظرتان درباره عملکرد نماینده آمل چیست؟ آیا رقیب همسطح وی در این حوزه وجود دارد؟

 

احمدی: نماینده آمل جزو گروه مبارزه با مفاسد اقتصادی و از نمایندگان نسبتا خوب هست. عملکرد آقای یوسفیان بد نبود ریزش‌هایی داشته رویش هایی هم داشته است! آمل مهد علم و فرهنگ و دانش بوده و همواره انسان‌ها و شخصیت‌های بزرگی تحویل جامعه داده است. رقیب دیرینه وی آقای حاجی‌پور، دیگری پسر مرحوم کاظمی دینان نماینده فقید آمل و دکتر رضوی و ... از رقیبان جدی وی هستند. در رابطه با طوایف و گرو‌ه‌های آمل، شاید در کلیت قضیه بحث طائفه‌ها در آمل همچنان داغ باشد اما به مرور زمان و با تغییر نسل چنین موضوعی کمرنگ‌تر شده است

 

مازند مجلس: گمانه‌هایی مبنی بر پیوستن آقای یوسفیان ملا در جمع نامزدهای اصلاح طلبی و ورود در انتخابات با برند اصلاح‌طلبی‌است نظرتان دراین باره چیست؟

 

احمدی: آقای یوسفیان معمولا خود را وابسته به تشکلات نمی‌کند ودرمسایل آنها وارد نمی‌‍شود با اصلاح‌طلبان و اصوگرایان نشست دارد به نظر من نماینده باید اینگونه باشد و خود را درگیر مسائل این چنینی نکند. یکی از اخلاق‌های خوب یوسفیان ملا این است که در مسائل جزئی و عزل و نصب‌ها مداخله نمی‌کند شاید یکی دلایل موفقیت هاش علی‌‌رغم انتقادهایی که از وی دارم همین است. دربحث جاده آقای یوسفیان موفق بوده، برای جاده هراز مخصوصا پیگیری‌های جدی داشت دربحث کارخانجات نیز قوی عمل کرد وحمایتهای مالی می‌کند. دوره قبل وی در لیست جبهه متحد قرار داشت.

 

مازند مجلس: عملکرد دولت و مدیران استان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

احمدی: دولت طبق تعبیر مجلس نشینان، نباید حالت سکون داشته باشد وقتی صحبت اجرا می‌شود یعنی تحرک و دوندگی همراه با تعقل و تفکر.

البته تحرک مثل دولت احمدی نباشد که هیچ تعقلی در آن نباشد. دولت روحانی تعقل و تفکر دارد اما تحرک و دوندگی خیر! و به نظر می‌رسد وزرای دولت، رغبتی به تحرک به واسطه سن وسال بالایشان ندارند. خب تاثیرگذار است وزیری که هر ماه به 2و یا سه تا استان سر می‌زند. به نظرمن دولت آقای روحانی در بحث بین المللی خوب کار می‌کند اما در زمینه داخلی فرق چندانی نمی‌بینم که نپرداختن جدی به مسکن مهر یکی از آنهاست. بسیاری از خانواده‌ها چشم امیدشان به این طرح است که سقف بالای سرشان باشد اما هیچ مدیریت در آن وجود ندارد.

تنظیم: ساجدی فر


دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم/ تنها حدود 30 نماینده درمجلس فعال‌اند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم/ تنها حدود 30 نماینده درمجلس فعال‌اند
 • آزیتااحمدیپاسخ0شنبه 28 شهریور 1394

  باسلام ودرود وعرض ادب واحترام وافر خدمت دست اندرکاران پرتلاش سایت وزین وفعال مازندمجلس ودرودها به جناب بهرام احمدی بزرگمهر دبیرتوانای مجمع تاثیرگذار وموفق ومردم دوست وقانون مدار /مدام/ ودانشجوی موفق کارشناسی ارشد حقوق ،دست مریزاد وخداقوت.واقعن از مصاحبه پربارومردم مداری واحساس مسئولیت بالا ودلسوزانه ی جناب احمدی گرانقدر لذت وبهره ها بردیم .به امید شنیدن صدایش وتربیت اثر دادن آنها توسط مسئولین محترم وباآرزوی موفقیتهای روزافزون وسربلندی ایران همیشه سرافراز.
  خدایا بفرما که صاحب دلان @هدایت نمایند خلق جهان@که مهر خدا برتر از دولت است@چو مهرش همان منبع رحمت است@
  یاحق.

 • محمدجوادپاسخ0شنبه 28 شهریور 1394

  سلام وخداقوت.دست مریزاد مصاحبه ای مفید وپرباری بود .باآرزوی توفیقات روزافزون.یا حق.

 • حسین احمدیپاسخ0شنبه 28 شهریور 1394

  باسلام وعرض ادب واحترام .مصاحبه ای جامع و درخور بود.باآرزوی توفیقات روزافزون.درپناه حق.

نظر شما در مورد : دستمان را جلوی هیچ حزب و تشکیلاتی دراز نکردیم/ تنها حدود 30 نماینده درمجلس فعال‌اند

*

*