مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 48642 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 خرداد 1395 -ساعت : 07:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مطهری جای خالی باهنر در مجلس را پر می‌کند؟

مطهری جای خالی باهنر در مجلس را پر می‌کند؟

مازندمجلس: به اعتقاد کارشناسان مطهری از جمله نمایندگانی است که در میان دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب مقبولیت دارد و این موضوع می تواند برگ برنده وی در انتخابات نایب رئیسی مجلس باشد

مازندمجلس: علی مطهری فرزند شهید مرتضی مطهری از مجلس نهم به بعد به یکی از نمایندگان محبوب در میان مردم تبدیل شده است، چهره ای که نه به واسطه پدر بلکه بدلیل اظهارات و عملکرد خود توانسته است مورد حمایت و طرفداری هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا قرار بگیرد.

فرزند شهید مطهری شاید جز معدود افرادی باشد که توانسته است هم اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را با خود همراه سازد. او مردی با فرهنگ اصولگرایان و سیاست اصلاح طلبانه است.

مطهری همواره از بی حجابی و وضعیت حجاب بانوان در مجلس به تندی انتقاد کرده است و از سوی دیگر اما انتقاد از وضعیت حصر دو نامزد معترض انتخابات 88 و فعالیت‌های احمدی نژاد را در دستور کار خود قرار داده است.
 
مطهری در سال های اخیر سعی کرد تا بتواند راهی را در پیش بگیرد که دیگر وابسته به نام پدرش نباشد. او را شاید بتوان جز معدود افرادی دانست که پس از حدود 6 سال همواره به روند رسیدگی حصر اعتراض دارد و خواستار برگزاری یک دادگاه عادل برای پیگیری این پرونده است. او مرد اعتراض بود؛ از اعتراض به ادامه رفع حصر تا ابطال رای مینو خالقی نماینده اصفهان!

همین عملکرد وی باعث شد تا مطهری در انتخابات مجلس دهم رای قابل توجهی را به دست آورد و به عنوان یکی از چهره های اصلی لیست امید در تهران به مجلس دهم راه پیدا کند. اما رای بالای وی در انتخابات 7 اسفند موجب شده است تا عملکرد سیاسی وی وارد فاز جدیدی شود.

این روزها فرزند آیت‌الله مرتضی مطهری پا را فراتر از یک نماینده معمولی گذاشته است و با تصمیم فراکسیون امید به عنوان نامزد نائب رئیسی انتخاب شد و در انتخابات هئیت رئیسه موقت تنها با 4 رای نتوانست به این جایگاه برسد. به گفته خود علی مطهری این اتفاق در حالی رخ داده است که هیچ تبلیغی برای انتخابات نایب رئیسی مجلس میان نمایندگان نکرده است.

وی که در انتخابات هیات رئیسه موقت 132 رای کسب کرده است می گوید من مصمم هستم که در انتخابات هیات رئیسه دائم شرکت کنم و ان‌شاءالله تلاش لازم را در این باره خواهم داشت.

به گفته بسیاری از تحلیلگران سیاسی مطهری در روز چهارشنبه و در انتخابات هئیت رئیسه دائم می‌تواند رای خود را افزایش بدهد و جای دهقان را بگیرد و همراه با مسعود پزشکیان در جایگاه نواب رئیس قرار بگیرند.جعفرزاده یکی از نمایندگان عضو فراکسیون امید در این زمینه گفته است به احتمال فراوان ترکیب هیات رئیسه مجلس روز چهارشنبه تا 50 درصد تغییر خواهد کرد.
 
به اعتقاد کارشناسان مطهری از جمله نمایندگانی است که در میان دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب مقبولیت دارد و این موضوع می تواند برگ برنده وی در انتخابات نایب رئیسی مجلس باشد. همین موضوع نیز باعث شده وی امید فراوانی به پیروزی در انتخابات صبح فردا داشته باشد و شاید بتواند با تصاحب کرسی نایب رئیسی مرحمی بر ناکامی عارف باشد.

در این شرایط اما برخی کارشناسان نیز معتقدند جای خالی محمدرضا باهنر که از وی به عنوان مرد لابی های پنهان مجلس یاد می شد در مجلس دهم به خوبی مشاهده می شود و علی مطهری می تواند با ادامه روند سیاسی خود در مجلس و تصاحب کرسی نایب رئیسی این خلا را پر کند.

نویسنده :
منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مطهری - انتخابات - رئیسه - رئیسی - بگیرد - عنوان - هیات رئیسه - اعتراض - سیاسی - نمایندگان - عملکرد - فرزند - نماینده - ادامه - چهارشنبه - تواند - تصاحب - موضوع - کارشناسان - جایگاه - فراکسیون - انتقاد - اصولگرا - معدود - جریان - توانسته - باهنر - مرتضی - افرادی - اصولگرایان - وضعیت - نامزد - همواره - اصلاح - همراه - بتواند -

مطالب مرتبط با : مطهری جای خالی باهنر در مجلس را پر می‌کند؟
نظر شما در مورد : مطهری جای خالی باهنر در مجلس را پر می‌کند؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها