مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 47833 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 خرداد 1395 -ساعت : 19:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یوسفیان‌ملا، دومین نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس

ضرورت اتحاد و هم‌افزایی نمایندگان شمالی؛

یوسفیان‌ملا، دومین نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس

اختصاصی مازندمجلس: از سویی طبق اظهارات برخی نمایندگان، مجلس‌نشینان شمالی (به ویژه مازندرانی‌ها) در حمایت از آقای لاریجانی و انتخاب مجدد وی، سنگ تمام گذاشتند. بنابراین انتظار می‌رود آقای لاریجانی نیز که خود یک نماینده شمالی هست اکنون که بر کرسی ریاست مجلس تکیه زده است متقابلا به حمایت و یاری آن‌ها برخیزد و از قدرت لابی و نفوذ کلام خود استفاده کند تا هم به نمایندگان شمالی و هم به مردم خطه شمال ادای دین کرده باشد.

اختصاصی مازندمجلس: پس از اتنخاب ریاست موقت مجلس و انتخاب مجدد دکتر علی لاریجانی در این سمت با رای قاطع، به نظر می‌رسد در انتخاب ریاست دائم مجلس دهم نیز وی بدون رقیب باشد اما ممکن است هیات رئیسه مجلس دستخوش تغییراتی شود و برخی اعضای آن جای خود را به نمایندگان دیگر دهند.

یکی از این تغییرات ممکن است از سوی نمایندگان شمالی باشد چون در مصاحبه‌هایی که برخی از آن‌ها (آقایان رضیان، ادیانی، یوسفیان‌ملا و ...) داشتیم به اتفاق بر ضرورت حضور یک نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس تاکید کردند و گفتند این امر مورد توجه نمایندگان مازندران است و آن‌ها در حال رایزنی با نمایندگان دیگر استان‌های شمالی (گیلان و گلستان) هستند که در صورت توافق، بتوانند لابی‌ها و رایزنی‌های لازم را در مجلس انجام دهند تا حداقل یک نماینده شمالی عضو هیات رئیسه مجلس شود.

بنابراین، و با توجه به اکوسیستم و شرایط جغرافیایی متفاوت استان‌های شمالی، و عدم توجه کافی به این استان‌ها در طول سال‌های اخیر، داشتن یک نماینده در هیات رئیسه، در کنار رئیس شمالی مجلس می‌تواند در بهبود اوضاع این خطه بسیار با اهمیت و تاثیرگذار باشد. 

از آنجا که شمالی‌ها جمعا 34 نماینده مجلس را در اختیار دارند و قطعا هر کدام از آن‌ها توانایی همسو کردن نماینده یا نمایندگانی از استان‌های مختلف را با خود دارند بنابراین دستیابی به این مهم - اگر اتحاد لازم شکل گیرد-  دور از دسترس نخواهد بود.

از سویی طبق اظهارات برخی نمایندگان، مجلس‌نشینان شمالی (به ویژه مازندرانی‌ها) در حمایت از آقای لاریجانی و انتخاب مجدد وی، سنگ تمام گذاشتند. بنابراین انتظار می‌رود آقای لاریجانی نیز که خود یک نماینده شمالی هست اکنون که بر کرسی ریاست مجلس تکیه زده است متقابلا به حمایت و یاری آن‌ها برخیزد و از قدرت لابی و نفوذ کلام خود استفاده کند تا هم به نمایندگان شمالی و هم به مردم خطه شمال ادای دین کرده باشد.

شنیده‌های رسیده به خبرنگار مازندمجلس، حاکی از آن است که عزت‌ا... یوسفیان‌ملا یکی از گزینه‌های جدی این مهم است که با بیش از 12 سال حضور در مجلس یکی از با تجربه‌ترین و کارآمدترین نمایندگان مجلس است که در کارنامه نمایندگی وی، موارد زیر به چشم می‌خورد:

 نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس

عضو کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس

 نائب رئیس هیئت عالی نظارت مجلس

عضو کمیسیون تلفیق مجلس

نماینده رئیس مجلس شورای اسلامی در ستاد عالی مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات

و... که پیش‌تر از نامزدهای دبیری هيأت‌رئيسه اصولگرایان بود و به نظر می‌رسد مناسب‌ترین گزینه بین نمایندگان مازندران باشد.

بنابراین اگر این اتحاد و توافق بین نمایندگان شمالی شکل گیرد (که تاکنون تجربه عکس چنین جیزی را نشان داده) می‌توان به داشتن یک نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس امیدوار بود. باید دید در ادامه تصمیم نمایندگان مجلس و نوع رفتار آن‌ها چه خواهد بود!

  لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نماینده شمالی - هیات رئیسه مجلس - یوسفیان ملا -

مطالب مرتبط با : یوسفیان‌ملا، دومین نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس
نظر شما در مورد : یوسفیان‌ملا، دومین نماینده شمالی در هیات رئیسه مجلس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها