مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 49756 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 خرداد 1395 -ساعت : 17:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم بالاست/ در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد

محمد دامادی در گفت‌وگو با مازندمجلس:

وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم بالاست/ در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد

اختصاصی مازندمجلس: دامادی با اشاره به اینکه برای عضویت در هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد، گفت: برای ارکان دیگر لیست‌های فراکسیون‌ها تاثیر گذار است و رای گیری راحت‌تر است اما در کمیسیون‌ها اینطور نیست و رای فراکسیونی وجود ندارد. در کمیسیون افراد هستند که باید خودشان را اثبات کنند و نظر دیگر اعضای کمیسیون را جلب کنند

اختصاصی مازندمجلس: محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با مازندمجلس گفت: با توجه بارشته تحصیلی، سابقه و تجربه‌ام قطعا عضو کمیسیون عمران خواهم شد.

نماینده ساری پیرامون زمان تشکیل کمیسیون‌ها گفت: شعب تشکیل شده ولی تشکیل کمیسیون‌ها بستگی به آن کمیسیون دارد. اگر متقاضیان ورود به یک کمیسیون به اندازه تعداد مورد نیاز باشد، اعضایش معلوم می‌شود اما اگر تعداد متقاضی بیشتر از نیاز کمیسیون باشد (مانند کمیسیون عمران که الان تعداد بیشتری تقاضا دادند) روند کار تغییر می کند.

دامادی افزود: در این صورت باید روسای شعب در این مورد تصمیم گیری کنند که ان‌شالله اعضای کمیسیون مشخص شود. پیش بینی این است که در هفته سوم کمیسیون‌ها تشکیل شود.

وی در مورد وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم گفت: در کمیسیون عمران افراد  با سابقه‌ای آمدند. یک معاون وزیر و چند تن از نمایندگان سابق در این کمیسیون و کسانیکه سال‌ها شهردار بودند تقاضای ورود به کمیسیون عمران را دارند و این نوید بخش این مسئله است که کمیسیون راه به کمیسیون فوق العاده تخصصی و جامعی تبدیل شود. افراد غیرمتخصص ان‌شاالله در کمیسیون عمران به حداقل می‌رسند مگر اینکه از گذشته باشند.

دامادی پیرامون تشکیل هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی به خبرنگار مازندمجلس گفت: در ابتدا روسای سنی کمیسیون را اداره می‌کنند و سپس اعضای کمیسیون، رئیس و اعضای هیات رئیسه و ارکان کمیسیون را تعیین میکنند و پس از آن کمیسیون‌ها رسما کارشان را شروع می‌کنند.

نماینده مردم ساری تصریح کرد: هیئت رئیسه کمیسیون از رای اعضای کمیسیون تعیین می‌شوند معمولا اعضای کمیسیون با هم می‌نشینند و رئیس و نائب رئیس و دبیر و سخنگو کاندیدا می‌کنند و اعضای کمیسیون رای می‌دهند.با توجه به اینکه کمیسیون‌ها تخصصی هستند طبیعتا رای گیری آنجا بسیار سخت‌تر است و اعضا کاملا متخصص و گلچین شده در کمیسیون قرار می‌گیرند.

دامادی با اشاره به اینکه برای عضویت در هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد، گفت: برای ارکان دیگر لیست‌های فراکسیون‌ها تاثیر گذار است و رای گیری راحت‌تر است اما در کمیسیون‌ها اینطور نیست و رای فراکسیونی وجود ندارد. در کمیسیون افراد هستند که باید خودشان را اثبات کنند و نظر دیگر اعضای کمیسیون را جلب کنند.

وی در پایان با اظهار خرسندی از ورود دکتر یوسف‌نژاد دیگر نماینده ساری به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: تمام نمایندگان مازندران و استان‌های شمالی با همدلی تمام یکصدا شدند تا نماینده‌ای در هیات رئیسه داشته باشند و این مهم به دست آمد و نوید بخش همکاری نزدیک و صمیمانه نمایندگان مازندران در جهت رفع مشکلات و توسعه استان است.

 

 

گفتنی است دامادی در روز پیش از برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پستی اینستاگرامی حمایت قاطع خود از دکتر یوسف‌نژاد را اعلام کرده بود و همچنین پس از انتخابات هیات رئیسه، با انتشار برگه رای خود به همکار خود در مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

محمد دامادی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران است و در چهار سال گذشته در کمیسیون عمران مجلس حضور پررنگ و تاثیرگذاری داشته است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد دامادی - کمیسیون عمران - نماینده ساری -

مطالب مرتبط با : وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم بالاست/ در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد
نظرات کاربران در مورد : وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم بالاست/ در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد
  • 123پاسخ0یکشنبه 16 خرداد 1395

    وقتی صحبت از عضویت دامادی در کمیسیون عمران مجلس میشود بیاد ویرانی جاده ساری به تاکام می افتیم که هرساله قربانگاه تعداد زیادی از مردم منطقه میشود . گاهی فکر میکنم جاده ساری به تاکام نردبان وسکوی پرش جناب دامادی برای وصل به مجلس بوده وقرار نیست آباد شود !!!!!!

  • مازنیپاسخ0چهار شنبه 19 خرداد 1395

    دامادی افتخار مردم مازندران بخصوص ساری میباشد و همیشه سعی و تلاش ایشان این هست که بتواند به مردم مازندران خدمت بکند

نظر شما در مورد : وزن و تجربه کمیسیون عمران در مجلس دهم بالاست/ در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌ها، رای فراکسیون‌های سیاسی تاثیری ندارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها