امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 11:57:26

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 50147 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 خرداد 1395 -ساعت : 18:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امام، مردم را میزان و معیار می دانست و مردم ، امام را

امام، مردم را میزان و معیار می دانست و مردم ، امام را

اختصاصی مازندمجلس: محسن بیگلربیگی مسئول کمیته تبلیغات روابط عمومی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور پیرامون جایگاه جوانان از نظر امام (ه) اظهار داشت: اینکه امام در سالهای مبارزه با طاغوت اظهار داشتند سربازان من در گهواره‌اند اعتقاد به نیروی جوانان داشت که در خرداد 42 درگهواره خفته بودند و در بهمن 57 در مقابل گلوله ایستاند

اختصاصی مازندمجلس: مسئول کمیته تبلیغات روابط عمومی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور  پیرامون جایگاه جوانان از نظر امام (ه) اظهار داشت: اینکه امام در سالهای مبارزه با طاغوت اظهار داشتند سربازان من در گهواره‌اند اعتقاد به نیروی جوانان داشت که در خرداد 42 درگهواره خفته بودند و در بهمن 57 در مقابل گلوله ایستاند. لذا درحالی که ایشان با تکیه بر نیروی بالقوه جوانان برومند اقدام به شروع نهضت نموده است اما برخی مسئولین نیروی بالفعل جوانان امروز را تهدید قلمداد می‌نمایند.

 بیگلربیگی  بیان داشت: در حالی که عده‌ای از روحانیون در پیش از انقلاب نه تنها هیچ همکاری با امام (ره) نداشتند بلکه ایشان را  به سازش سفارش می نمودند، اما اینک خود را تنها حامل پیام نهضت امام (ره) می‌دانند و در حالی که هیچگاه در جماران حضور نیافتند نام خمینی را سپر دسیسه‌های اغراض شخصی خود قرار داده‌اند و مدیران برآمده از این تفکر که نقشی و حضوری در هشت سال دفاع مقدس نداشته‌اند نیز خود را از فرماندهان جنگ می‌نامند، برای کسب رای تصاویر ساختگی از جبهه‌ها منتشر می‌نمایند و خاطرات جبهه‌های نرفته خود را می‌گویند. لذا طبیعی است کسانی که برای انقلاب حتی یک سیلی هم نخورده‌اند و در هشت سال دفاع مقدس نقشی حتی در پشت جبهه‌ها نیز ایفا ننموده اند. نسبت به سرنوشت کشور، منافع ملی؛ و انقلاب بی‌تفاوت بوده و بر خواسته‌های شخصی خود تاکید نموده و اگر در هر مسندی  نیز حضور داشته‌ باشند، به دلیل عدم همراهی با قاطبه مردم در میدان های سخت نمی توانند منافع ملی را درک کنند و از موضع شخص وارد خواهند شد.لذا کسانی که حضرت امام را در سخترین شرایط یاری ننموده‌اند و نسبت به خاک و ناموس کشور بی‌تفاوت بوده‌اند امروز نیز نسبت به دغدغه‌های رهبری انقلاب بی‌تفاوت بوده و خود را ولایی تر از امام امت قلمداد  می نمایند.

تحجر و سکولاریسم اره‌هایی برای قطع اندیشه امام‌اند

این جوان اصلاح طلب پیرامون هجمه‌هایی که به دیدگاهای اسلامی و سیاسی امام (ره) می شود اظهار داشت: دیروز با عدم تحمل تفسیر عرفانی امام (ره) از سوره حمد توسط عده‌ای متحجرین خشک مذهب که برداشت‌های قشری از احکام دین داشته اند همه دین را در رعایت مناسک آن خلاصه می‌کردند. امروز هم افرادی مدعی پایبندی به ارزش‌های انقلاب، دچار زاویه و انحراف از افکار امام شده‌اند. چراکه تحریف سخنان حضرت امام برای فتح باب نمودن نظامیان در عرصه سیاست و اقتصاد. تعیین شاخص‌های سیاسی با تقطیع دیدگاه‌ها و نظرات ایشان، از سوی رسانه‌ای که باید ملی باشد، فرستادن اندیشه های امام (ره) به موزه از سوی روشنفکران سکولار و مقطعی دانستن دیدگاه‌های فقهی و سیاسی معمار کبیر انقلاب از سوی رئیس دولت قبل دو لبه اره برنده درخت تنومند دیدگاهای‌های ایشان است.
امام خود را در ملت معنا می کرد و همه چیز را به این مهم گره می زد.میزان را مردم می دید و نهادهایی که مردم در انتخابش نقش داشتند  را راس امور می دانست. اما امروز همان غایبین روزهای سخت، ملت را هیچ می دانند .این اصلی ترین تضاد با اندیشه های پیر جماران است. البته نتیجه آن را می توان در انتخابات مجلس خبرگان دید. که نزدیکان امام همچنان در دل مردم عزیز و گرانقدر هستند.

جمهوریت با نام خمینی گره خورده است
این فعال اصلاح طلب بیان داشت: یکی از مهمترین دلایل اقبال عموم مردم به رهبری حضرت امام (ره) خلوص و صداقت ایشان بوده است اما عده‌ای برای به کرسی نشاندن تئوری حکومت دینی اقدام به تخریب چهره حضرت امام نمودند. مرحوم شریعتی می‌گوید«شیعه با یک نه علی (ع) آغاز شد» لذا حضرت امام (ره) نیز با نه گفتن به طاغوت و شاپور بختیار از بازمانگان آن طاغوت نهضت را شروع و ادامه دادند. لذا شخصیتی که حتی حاضر به بیان دروغ مصلحتی نشدچگونه می‌تواند ملتی که برای تحقق آرمان‌های ایشان شهید داده‌اند را بفریبد و به نام جمهوری اسلامی به دنبال حکومت اسلامی باشد؟. مگر جز این است که شعار جمهوری اسلامی محور و اساس شعارهای انقلاب بوده است؟ لذا بهتر است افراد برای به کرسی نشاندن نظرات ناصواب خود چهره امام (ره) را مخدوش ننمایند.

یادگار امام وارث نام و سرنوشت امام است
وی پیرامون حوادثی که طی این سال‌ها برای یادگار امام رخ داده است اظهار داشت: امروز بزرگترین حامی سید حسن خمینی به عنوان وارث نام و آرمان‌های امام (ره)؛ رهبری انقلاب، و مردم‌اند. اما عده‌ای که کینه از پیر جماران دارند به خمینی جوان می‌تازند. مقام معظم رهبری فرمودند «بی نام خمینی انقلاب ایران در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست» لذا نام خمینی یادآور انقلاب اسلامی است از این منظر طبیعی است کسانی که در خلق انقلاب نقشی نداشته‌اند از ذکر نام و زنده شدن یاد خمینی خشنود نگردند. لذا این جمله رهبری می‌تواند شاخصی در شناسایی ضد امام و ضد انقلاب باشد. لذا جوانانی که امام و انقلاب را ندیده‌اند می‌توانند با مشاهده آنچه که برای یادگار امام طی این سال‌ها روی داده است، آنچه را که بر خمینی کبیر رفته است را نیز متصور شوند. لذا یادگار امام صرفا وارث نام امام نیست گویی سرنوشت حضرت امام را نیز ایشان به ارث برده‌اند. که البته این هجمه‌ها نشان و خبر از آن دارد وارث امام نیز همچون پیر جماران شخصیتی جهانی خواهد شد.ما امروز می بایست از نعمت حضور ایشان کمال استفاده را ببریم.

 در پایان از نسل سوم انقلاب  می خواهم که بیشتر در اندیشه وآرمانهای امام دقیق شویم، قطعا چراغ راه ما خواهد بود.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : امام، مردم را میزان و معیار می دانست و مردم ، امام را

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها