امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 11:53:11

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 50464 -تاریخ انتشار : جمعه 14 خرداد 1395 -ساعت : 21:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 انتخابات هییت رییسه مجلس،پیروزی دوباره لیست امید

انتخابات هییت رییسه مجلس،پیروزی دوباره لیست امید

مازندمجلس: خرداد ماه 91،لشگر کشی همه جانبه برای باز پس گیری صندلی ریاست مجلس از لاریجانی. حداد عادل امده بود تا پس از چهار سال ذیل نشینی مجلس دوباره بر کرسی ریاست که خاطره چهار ساله مجلس هفتم با ان را در ذهن داشت جلوس کند

مازندمجلس: صف ارایی پایداری ،رهپویان و ایثارگرانی ها اما موثر نیوفتاد.علی لاریجانی که همواره مواضع معتدل و عقلایی اش با مذاق طیف مقابل ناخوش می امد پیروز این میدان شد تا کفه ترازوی مجلس نهم به سمت معتدلین سنگینی بیشتری داشته باشد.

لاریجانی به خوبی توانست با کمترین تشنج مجلس نهم را تا سال 92 اداره کند.سال های پر هیاهویی که رفتار های نا متعارف دولتی های وقت را با خود داشت.اوج این قبیل رفتارها در ماجرای حمله رییس جمهور وقت به برادر لاریجانی در صحن علنی مجلس بود که با هوشیاری رییس مجلس قایله جمع شد.لاریجانی ای که جواب معتدل بودنش را با پرتاب لنگه کفش در قم دریافت کرد.

مجلس نهم پس از خرداد 92 می بایست با دولتی جدید همکار و هم گام می شد.
خرداد 92فرا رسید،سرانجام کارزار انتخابات منتج به پیروزی حسن روحانی شد.مرد اعتدال حالا باید با مجلسی تعامل می کرد که در انتخابات عموما از رقبایش حمایت کرده بودند.علی لاریجانی بی شک نقشی منحصر به فرد در عبور دادن دولت از گردنه های دشوار تعاملات حدود 3ساله با مجلس نهم داشت.رفته رفته علی لاریجانی در اذهان به مردی اعتدال گرا تبدیل شده بود تا اسفند 94فرا رسید.

علی لاریجانی به حق مهمان شایسته لیست امید شد و با حمایت های حامیان لیست توانست مجددا جواز حضور در مجلس دهم را کسب کند و در خرداد95،مرد اعتدالی مجلس نهم، حالا دوباره بر کرسی ریاست مجلس دهم تکیه می زند تا با همکاری با مسعود پزشکیان چهره شناخته شده اصلاح طلبان کمک حال دولت اعتدال باشد.دولتی که با مسایل مهمی که عمده ان ها اقتصادی است روبروست و برای پیاده سازی توسعه اقتصادی نیازمند تعاملات حداکثری و بیش از پیش با مجلس است.

نویسنده :
منبع : نگاه مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : انتخابات هییت رییسه مجلس،پیروزی دوباره لیست امید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها