مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 4363 -تاریخ انتشار : سه شنبه 31 شهریور 1394 -ساعت : 14:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جامعه نیاز  به نشاط، شادابی و سلامتی دارد

احمدرضا قلی پور رئیس هیات ورزش‌های همگانی بهشهر در گفت و گو با مازندمجلس:

جامعه نیاز به نشاط، شادابی و سلامتی دارد

اختصاصی مازند مجلس: برگزاری اولین دوره مسابقات ملی ثبت رکورد ایران توسط هیات ورزش‌های همگانی شهرستان بهشهر بهانه‌ای شد تا با احمدرضا قلی پور رئیس هیات ورزش‌های همگانی شهرستان بهشهر به گفتگو بنشینیم

اختصاصی مازند مجلس : برگزاری اولین دوره مسابقات ملی ثبت رکورد ایران توسط هیات ورزش‌های همگانی شهرستان بهشهر در سالن شهید هاشمی نژاد این شهر، بهانه‌ای شد تا با مهندس احمدرضا قلی پور رئیس هیات ورزش‌های همگانی بهشهر به گفتگو بنشینیم. مشروح مصاحبه با مهندس قلی پور در ادامه می‌آید:

مازند مجلس: قبل از هر چیز لطفا خودتان را معرفی کنید:

قلی پور: احمدرضا قلی پور هستم رییس هیات موسس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان بهشهر و این افتخار را دارم که از بدو تاسیس یعنی سال 1377تا کنون مسئول هیات ورزشه‌ای همگانی شهرستان بهشهر باشم.

مازند مجلس: چه شد که شما با سوابق مدیریت در حوزه کشاورزی در جهاد و شرکت دانه‌های روغنی و سوابق مدیریت صنعتی در شرکت بهپاک، مسئولیت یک هیات ورزشی آن هم با بیشترین سطح پوشش و مخاطب را پذیرفتید؟

قلی پور: همزمان با عضویت در شورای شهر بهشهر بعنوان منتخب مردم، از نزدیک و به شدت نیاز جامعه به نشاط، شادابی و سلامتی رو حس کردم. درک این ضرورت و همراهی یک تیم جوان و قدرتمند که پیروزی در انتخابات شوراها حاصل تلاش هدفمند و کار تیمی این عزیزان بود و همچنین یک هیات بلاتصدی به نام هیات ورزشهای همگانی بنده رو وادار به پذیرش این سمت و مسئولیت کرد.

مازند مجلس: اهم فعالیت‌های هیات را طی این چند سال بفرمایید:

قلی پور: هیات ورزش‌های همگانی شهرستان بهشهر این افتخار را دارد که بسیاری از همایش‌های ورزشی را برای اولین بار در استان و حتی کشور به صورت یک همایش رسمی برگزار نماید. به طور مثال همایش‌های پیاده روی و طبیعت نوردی خانوادگی، جشنواره آدم برفی، پرواز بادبادک‌ها، دستان آهنین (مچ اندازی)، تالاب نوردی و پاکسازی محیط، گردشگری ورزشی، ماهیگیری، یوگا، ورزش صبحگاهی، ورزش آتش نشانان، ورزش مساجد و ادارات ،ایروبیک و آمادگی جسمانی، دومیدانی و دوچرخه سواری‌های همگانی، جشنواره‌های تابستانی، داژبال و...، البته رشته‌های دیگری هم بوده که به تازگی از مجموعه هیات خارج شده مثل پرتاب دارت که اولین برگزارکننده مسابقات دارت در بهشهر این هیات بوده. همچنین طناب کشی و سپک تاکرا ، ورزشهای بومی و محلی و ...

مازند مجلس: و اما مسابقات ملی ثبت رکورد، چطور یک هیات شهرستانی مسئولیت مسابقاتی به این وسعت رو پذیرفت؟

قلی پور: خب اساس کار هیات ورزش‌های همگانی بهشهر از ابتدا بر کار تیمی با برنامه ریزی دقیق و استفاده از همه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها بوده و با همین روش کارکرد. تاکنون مسابقات و همایش‌های بزرگ شهرستانی، استانی و ملی را برگزار نمود. به پشتوانه تجارب هفده سال کار تیمی، وجود یک تیم پرقدرت برنامه ریز، اجرایی و عملیاتی انجام مسابقاتی ازین دست و در این سطح کار چندان دشواری نبوده و نیست.

 

مازند مجلس: اگه امکان دارد گزارشی از فعالیت‌های ستادی و اجرایی مسابقات ثبت رکورد ارائه بفرمایید:

قلی پور: در اوایل اردیبهشت ماه بود که نایب رییس محترم هیات و مسئول برگزاری این مسابقات، سرکار خانم کفشی پیشنهاد میزبانی شهرستان بهشهر را به فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور ارائه کرد. در ابتدا مقرر شد این مسابقات در سوم خرداد انجام شود. در ادامه دوستان وزارتخانه ورزش و جوانان تقاضا کردند برگزاری این مسابقات هم زمان با هفته دولت و در شهریور ماه صورت گیرد. از ابتدا و در اردیبهشت ستاد اجرایی برگزاری مسابقات شکل گرفت و فعالیت خودش را آغاز کرد. علیرغم ناملایمتی که صورت گرفت و برخی از وعده‌هایی که محقق نشد، ستاد برگزاری به خوبی موفق به اجرای مسابقات شد. طوریکه موجب تحسین فدارسیون شد و پیشنهاد برگزاری کلاس داوری ثبت رکورد به میزبانی بهشهر توسط فدراسیون به این هیات ارائه شد.

مازند مجلس: سطح مسابقات و شرکت کنندگان چگونه بود؟

قلی پور: در این مسابقات 22 تیم از 22 استان کشور حضور داشتند و در 18 آیتم به رقابت پرداختند. به گفته ناظرین فدراسیون و همچنین سرپرستان تیم‌های شرکت کننده، سطح مسابقات و میزبانی در سطح بسیار بالا و مطلوبی برگزار شد. نکته جالب توجه حضور قهرمانان بهشهری در این مسابقات بود. آقای هرسینی موفق به کسب مدال طلا و ثبت رکورد در رشته پارالل شدند. جناب آقای مرتضی قلندری ازمفاخر رکورد بهشهر و ایران موفق شدند رکورد میل باستانی در 120 دقیقه که متعلق به خودشان بود رو بشکنند و با 10560 حرکت موفق به ثبت رکورد شدند. همچنین آقای حمزه علیزاده موفق به کسب مدال برنز در رشته بارفیکس شدند.

مازند مجلس: در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید:

قلی پور: جا دارد به جد از اعضای ستاد اجرایی برگزاری این مسابقات تشکر ویژه داشته باشم، سرکار خانم کفشی نایب رییس محترم هیات و مسئول برگزاری این مسابقات که بیشترین زحمت را متحمل شدند و انصافا یکی از زحمت کشان ورزش شهرستان، استان و حتی کشور هستند. جناب آقای یاسر فرهادزاده دبیر محترم هیات، آقایان سید علی اصغر بابایی، حمیدرضا فضلی و خانم‌ها دادگری و یعقوبی از اعضای هیات ورزشهای همگانی شهرستان، جناب آقایان میر آقا نبوی، مرتضی قلندری، منصور قلندری، شهرام جعفری، میثم محسنی، بهرامیان، دکتر شعبانی زاده و عباس حیدری. همچنین جناب آقای مقیمی نماینده محترم مردم بهشهر که در تامین اعتبار این مسابقات تلاش و مساعدت داشتند. همچنین از سرکار خانم غرانی مسئول محترم روابط عمومی هیات استان که بسیار زحمت کشیدند. پرسنل خدوم نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس تیم محترم داوری، تیم اعزامی فدراسیون جناب دکتر طاووسی و جناب آقای رضایی، شورای شهر و شهرداری و کلیه مسوولین محترم اداری تشکر می‌کنم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمدرضا قلی پور - نامزدهای حوزه بهشهر - رئیس دانشگاه علمی کا -

نظرات کاربران در مورد : جامعه نیاز به نشاط، شادابی و سلامتی دارد
  • مهدیپاسخ0سه شنبه 07 مهر 1394

    رزومه کاری جناب قلی پورچگونه هست.بنده ایشان رازمانی ک دربهپاک مسئولیت داشتن ودرصندوق 14معصوم هزارجریبی ها بودن میشناسم لطفا بیشتر توضیح دهید.در دوجایی ک توفیق خدمت داشتن نام نیک برجای نگذاشتن .واوووویییییلللللللللللللله.ایشان درمورد مسایل مالی یک خرده ......................

نظر شما در مورد : جامعه نیاز به نشاط، شادابی و سلامتی دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها