مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 52417 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 خرداد 1395 -ساعت : 10:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در خرداد هر دو روز یک غریق در مازندران داشتیم/ شنا در خارج از محدوده طرح عامل اصلی

قبل از شروع تابستان؛

در خرداد هر دو روز یک غریق در مازندران داشتیم/ شنا در خارج از محدوده طرح عامل اصلی

مازندمجلس: از تاریخ اول تا 16 خرداد ماه امسال تعداد 7 نفر در دریای مازندران غرق شدند که این رقم در این زمان در سال گذشته 6 نفر بوده است

مازندمجلس: استان مازندران به‌دلیل داشتن جاذبه‌های فراوان گردشگری مانند کوه، دریا و جنگل در فصل گرما میزبان بسیاری از هموطنان از اقصی نقاط کشور است، نوار ساحلی استان مازندران که 400 کیلومتر از 700 کیلومتر را به خود اختصاص داده، هر ساله شاهد سیل عظیم مسافر و گردشگر است.

طرح‌های سالم‌سازی دریا چند سالی است که در استان‌های شمالی به‌منظور کاهش تعداد غریق اجرا می‌شود، هر چند کم بودن طرح و کمبود امکانات در سال‌های اخیر نارضایتی مسافران را در پی داشته اما با ایجاد این طرح‌ها تعداد غریق در سال‌های اخیر کاهش یافته و این تعداد به 86 نفر در سال 94 رسید که تعداد غرق‌شدگان برای اولین‌بار در استان دو‌رقمی شد.

البته از این تعداد 3 نفر داخل و 83 نفر خارج طرح غرق شده‌اند، امسال هم از اول خرداد طرح‌های دریا آغاز شده و در حال اجراست اما برخی مسافران و گردشگران که با دور شدن از دنیای پر‌هیاهوی امروز برای تفریح به دریا می‌آیند از روی بی‌تجربگی و آشنا نبودن به فن شنا و گوش ندادن به هشدارها به خارج از محدوده طرح رفته و اتفاقات تلخ و ناگواری را رقم می‌زنند.

اتفاقاتی که در این چند روزی که از خرداد ماه 95 گذشته‌ هم رخ داده و از گوشه و کنار مازندران خبر غرق‌شدگان به گوش می‌رسد.

* 7 نفر در دریای مازندران غرق شدند

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: از تاریخ اول تا 16 خرداد ماه امسال تعداد 7 نفر در دریای مازندران غرق شدند که این رقم در این زمان در سال گذشته 6 نفر بوده است.

علی عباسی با بیان اینکه یک نفر از غرقی‌ها بومی و 6 نفر دیگر غیربومی بوده‎اند، خاطرنشان کرد: همه این هفت نفر در خارج از طرح دریا غرق شده‌اند.

وی بیشتر غرق‌شده‌ها را بین 21 تا 30 سال اعلام کرد و افزود: غرق‌شدگان بین 21 تا 30 سال 3 مورد و 30 تا 41 سال 2 مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: از این تعداد یک نفر 11 تا 20 سال و یک نفر هم 50 تا 61 سال است.

عباسی تصریح کرد: تعداد غرق‌شدگان در نوشهر 2 نفر، بهنمیر 2 نفر و محمودآباد، رامسر و ساری هر کدام یک نفر است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در پایان تأکید کرد: مسافران به هشدارها و توصیه‌های ناجیان غریق توجه کرده و در خارج از محدوده طرح دریا شنا نکنند.


منبع : فارس مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : در خرداد هر دو روز یک غریق در مازندران داشتیم/ شنا در خارج از محدوده طرح عامل اصلی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها