مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 4678 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 مهر 1394 -ساعت : 10:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
واکنش نمایندگان مازندران به فاجعه منا/ حادثه منا به جنایت شبیه‌تر است تا به بی‌کفایتی

اختصاصی مازندمجلس/

واکنش نمایندگان مازندران به فاجعه منا/ حادثه منا به جنایت شبیه‌تر است تا به بی‌کفایتی

اختصاصی مازندمجلس: حجاجی که با شوق وصف ناپذیر به سرزمین وحی اعزام شده بودند تا آیین بندگی به جا بیاورند اما با حوادث ناگواری رو به رو شدند. اما رسانه‌های وابسته به رژیم آل سعود با فراری رو به جلو در کمال وقاحت نه تنها مسئولیتی در این باره نپذیرفتند، حتی مشاهده شد در برخی سایت‌ها حجاج ایرانی را مسبب این فاجعه خواندند و حتی تعابیر بی‌شرمانه‌ای برای حجاج ایرانی که جانشان را از دست داده بودند به کار بردند...

اختصاصی مازند مجلس :  عید قربان امسال که روز بندگی و جشن مسلمانان است با بی‌کفایتی آل سعود به فاجعه‌ای غمبار و غم‌انگیز تبدیل شده است. حجاجی که با شوق وصف ناپذیر به سرزمین وحی اعزام شده بودند تا آیین بندگی به جا بیاورند اما با حوادث ناگواری رو به رو شدند. اما رسانه‌های وابسته به رژیم آل سعود با فراری رو به جلو در کمال وقاحت نه تنها مسئولیتی در این باره نپذیرفتند، حتی مشاهده شد در برخی سایت‌ها حجاج ایرانی را مسبب این فاجعه خواندند و حتی تعابیر بی‌شرمانه‌ای برای حجاج ایرانی که جانشان را از دست داده بودند به کار بردند.

دولت، مجلس و قوه قضاییه ایران باید جوابی قاطع و محکم به این رفتارهای بی‌شرمانه دولت عربستان بدهد که امروز علاءالدین بروجردی خبر از ورود قوه قضاییه به پیگیری حادثه منا را داد و گفت: پیگیری این مسئله در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته است. بررسی ابعاد حقوقی حادثه تاسف بار نیازمند تشکیل کمیته هماهنگی ا ست تا ابعاد مختلف حقوقی موضوع دنبال شود و نیز بتوانیم از منافع ملی در این عرصه دفاع کنیم.

از طرفی پیش از این و در همان روز حادثه، دولت با همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه در پی ورود به عربستان و پیگیری جدی قضیه بودند.

مجلس شورای اسلامی نیز در مورد این حادثه ساکت ننشسته و سیدرمضان شجاعی نماینده مردم ساری خبر از تنظیم نامه‌ای خطاب به مجالس دنیا برای چاره‌اندیشی در خصوص اداره حرمین شریفین خبر داد. عضو کمیته فرهنگی مجلس گفت: درباره فاجعه منا مسائلی مطرح و پس از بحث و بررسی مقرر شد کمیسیون فرهنگی نامه‌ای را خطاب به مجالس دنیا و کمیسیون‌های فرهنگی مجالس دنیا تنظیم کند که در خصوص اداره حرمین شریفین چاره‌اندیشی شود.

 

مقیمی: حادثه منا به جنایت شبیه‌تر است تا به بی‌کفایتی

در همین ارتباط احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مصاحبه با خبرنگار مازندمجلس گف: آل‌سعود از سال‌های قبل نشان داد که برای این مهمانی بزرگ سالیانه شایستگی ندارد. در سال 66 که آن حادثه دلخراش و شهادت عزیزان ما به صرف برائت از مشرکین اتفاق افتاد. حضرت امام فرمایشی دارند: ما اگر از آمریکا و صدام بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت.

مقیمی با اشاره به حوادث متعدد در حج امسال گفت: با توجه به سوء مدیریت عربستان، کشتار حجاج در تونل منا را داشتیم، آتش‌سوزی در چادرها در سرزمین منا را داشتیم، پس از آن در چند هفته قبل سقوط جرثقیل را داشتیم. جرثقیل زمانی سقوط کرد که طوفان ایستاده بود و کمی بعد حادثه منا که برای 300-400 نفر دو تا خیابان را می‌بندند و فشار سنگین باعث بوجود آمدن آن حادثه می‌شود. حادثه منا بیشتر به جنایت شبیه است تا به بی‌کفایتی.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با اشاره به دولت‌مردان عربستان که تنها فکر خوش‌گذرانی و عیاشی در هتل‌های خارج هستند، اضافه کرد: پس از حادثه منا آتش‌سوزی در چادرهای مصر به راه افتاد. جنگ نیابتی را علیه برادران مسلمان به راه می‌اندازند و در داخل مردم خودشان را سرکوب می‌کنند. از طرفی پول‌های دلارهای نفتی را در جهت تقویت تکفیری‌ها سرازیر می‌کنند.

مقیمی در انتها تصریح کرد: حضرت آقا در جایی گفتند: دولت عربستان نمی‌تواند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند چرا که مسلمانان زیادی در آن آسیب دیدند. پیشنهاد می‌کنیم سازمان کنفرانس اسلامی مدیریت حرمین شرفین را به دست افراد توانا بسپارد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فاجعه منا - احمدی علی مقیمی - رمضان شجاعی کیاسری -

نظر شما در مورد : واکنش نمایندگان مازندران به فاجعه منا/ حادثه منا به جنایت شبیه‌تر است تا به بی‌کفایتی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها