مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 55661 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 خرداد 1395 -ساعت : 09:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تکلیف 8 نماینده مازندران مشخص شد/ 4 نماینده دیگر به کدام کمیسیون‌ها می‌روند؟ +جدول

پس از مشخص شدن اعضای 8 کمیسیون؛

تکلیف 8 نماینده مازندران مشخص شد/ 4 نماینده دیگر به کدام کمیسیون‌ها می‌روند؟ +جدول

اختصاصی مازندمجلس: در روزهای گذشته و پس از مشخص شدن اعضای نهایی 8 کمیسیون تخصصی و یک کمیسیون خاص در مجلس دهم، 8 نماینده مازندران کمیسیون‌های خود را شناختند. 7 نماینده به کمیسیون‌های انتخابی خود وارد شدند، یک نماینده مجبور به تغییر کمیسیون شد و وضعیت 4 نماینده هنوز مشخص نشده است

اختصاصی مازندمجلس: در روزهای گذشته و پس از مشخص شدن اعضای نهایی 8 کمیسیون تخصصی و یک کمیسیون خاص در مجلس دهم، 8 نماینده مازندران کمیسیون‌های خود را شناختند. 7 نماینده به کمیسیون‌های انتخابی خود وارد شدند، یک نماینده مجبور به تغییر کمیسیون شد و وضعیت 4 نماینده هنوز مشخص نشده است.

روند عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی به این شکل است که در ابتدا نمایندگان کمیسیون‌های خود را انتخاب می‌کنند، چنانچه درخواست‌ها برای حضور در یک کمیسیون بیش از حد نصاب باشد، روسای شعب به همراه یکی از نواب مجلس با توجه به سوابق، تحصیلات و تجربیات متقاضیان، اعضای نهایی کمیسیون‌ها را مشخص می‌کنند.

اعضای هر کمیسیون می‌تواند 19 تا 23 نفر باشند. به غیر از کمیسیون خاص اصل 90 که 8 عضو دارد.

 

به نظر می‌آید پس از ورود شریعت‌نژاد و شاعری به کمیسیون کشاورزی، نانواکناری و اسماعیلی باید به یکی از کمیسیون‌های اجتماعی، بهداشت و درمان، شوراها و امور داخلی کشور، فرهنگی،  قضایی و حقوقی بروند که با توجه به این موضوع که معمولا در کمیسیون بهداشت تنها پزشکان مجلس، و در کمیسیون حقوقی تنها حقوقدانان به عضویت در‌می‌آیند، و از آنجا که کمیسیون اجتماعی تقریبا تکمیل است، باید از بین کمیسیون فرهنگی و شوراها یکی را انتخاب کنند.

البته گفتنی است تاکنون تنها 3 نفر در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عضو شده اند بنابراین احتمال ورود یک نماینده از مازندران در این کمیسیون نیز وجود دارد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمیسیون های تخصصی - نمایندگان مازندران -

مطالب مرتبط با : تکلیف 8 نماینده مازندران مشخص شد/ 4 نماینده دیگر به کدام کمیسیون‌ها می‌روند؟ +جدول
نظر شما در مورد : تکلیف 8 نماینده مازندران مشخص شد/ 4 نماینده دیگر به کدام کمیسیون‌ها می‌روند؟ +جدول

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها