مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 4762 -تاریخ انتشار : سه شنبه 07 مهر 1394 -ساعت : 13:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخی اختلاف‌سلیقه‌های اصلاح طلبان از جانب شخصیت‌های بانفوذ و سیاسی حوزه است/ دولت می‌توانست برای مازندران نسخه بهتری تجویز کند

در گفتگوی اختصاصی برزگر با مازندمجلس مطرح شد؛

برخی اختلاف‌سلیقه‌های اصلاح طلبان از جانب شخصیت‌های بانفوذ و سیاسی حوزه است/ دولت می‌توانست برای مازندران نسخه بهتری تجویز کند

اختصاصی مازندمجلس: مکانیزمی در تهران تحت عنوان شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح‌طلبان شکل گرفته تا نامزد نهایی این جریان را در هر حوزه، انتخاب و معرفی کنند. در مرکز استان نیز شاهد اقدامات این شورا بودیم تاکنون چهره‌های مختلف اصلاحاتی اعلام آمادگی کردند و احتمال ورود چهره‌های جدید نیز هست بنابراین شاخص‌ها و و مکانیزم‌های دقیقی را تعیین وتنظیم کردیم و برنامه ما این است که بر اساس شاخص‌ها، نامزدها را انتخاب کنیم. اما اگر به هر دلیلی به اجماع نرسیم جریان رقیب، پیروز میدان می‌شود

اختصاصی مازند مجلس: حسین برزگر، عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان ساری، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری مازندمجلس، درباره آخرین وضعیت فضای اصلاح‌طلبان حوزه ساری و میاندورود، اظهار کرد: در آستانه برگزاری 2 انتخابات مهم در کشور، تحرک گروه‌های سیاسی استان و حوزه، به نسبت فعال‌تر شد. اصلاح‌طلبان نیز که بعنوان گروهی ریشه‌دار و شناسنامه‌دار مورد پذیرش مردم هستند که با هدف مشارکت حداکثری مردم و تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب و رهبری، درانتخابات ورود پیدا کردند.

وی بیان اینکه امیدواریم این جریان، اتحاد و انسجام خوبی داشته باشند، افزود: در این حوزه، شورای مرکزی اصلاح‌طلبان شکل گرفته و در حال بررسی و رصد فضای سیاسی استان و مرکز استان هستیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان ساری، با اشاره به وجود برخی اختلاف‌سلیقه‌های موجود در بین گروه‌های اصلاحات، تصریح کرد: گاهی این اختلاف‌سلیقه‌ها از جانب شخصیت‌های بانفوذ و سیاسی حوزه هست، اما در حالت کلی سیاست و برنامه راهبردی ما، حمایت از گزینه‌های اصلاح‌طلب و شناسایی آن به مردم، و در نهایت رسیدن به اجماع است البته با گروه‌های حامیان دولت و اصولگرایان معتدل نیز آمادگی تعامل و همکاری داریم اما اولویت با نیروهای اصلاح‌طلب است.

 

اگر به اجماع نرسیم جریان رقیب، پیروز می‌شود

برزگر ولیک‌چالی، درباره برنامه اصلاح‌طلبان برای رسیدن به اجماع در حوزه‌های مختلف، بیان کرد: مکانیزمی در تهران تحت عنوان شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح‌طلبان شکل گرفته تا نامزد نهایی این جریان را در هر حوزه، انتخاب و معرفی کنند. در مرکز استان نیز شاهد اقدامات این شورا بودیم تاکنون چهره‌های مختلف اصلاحاتی اعلام آمادگی کردند و احتمال ورود چهره‌های جدید نیز هست بنابراین شاخص‌ها و و مکانیزم‌های دقیقی را تعیین وتنظیم کردیم و برنامه ما این است که بر اساس شاخص‌ها، نامزدها را انتخاب کنیم. اما اگر به هر دلیلی به اجماع نرسیم جریان رقیب، پیروز میدان می‌شود.

وی، خطاب به همه اصلاح‌طلبان، افزود: حضور فعال درعرصه انتخابات به عنوان کاندیدا، حق طبیعی هر اصلاح‌طلب است، اما نیاز است منفعت جمعی این جریان در نظر گرفته شود.

 

بنا بر حمایت از دولت و مدیرانش است ولی به معنای نادیده گرفتن ضعف‌ها نیست

عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان ساری در مورد عملکرد مدیران دولت در مازندران، بیان کرد:  پس از انتخابات 94، که با پیروزی اصلاح‌طلبان همراه بود، انتظار می‌رفت برنامه خروج از وضعیت معضلات دولت قبل، مورد توجه قرار گیرد و تا حدودی به صورت نسبی این اتفاق افتاد و شاهد بهبود نسبی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی هستیم اما باید اعتراف کنیم که شرایط در حد مطلوب نیست با این همه، بنای حمایت از دولت و مدیرانش را داریم البته این به معنای نادیده گرفتن ضعف‌ها و انتقاد نکردن نیست بلکه عنوان کردن آنها به صورت علنی و تخریبی نیست.

 این مدرس دانشگاه با بیان اینکه نیاز است درکنار مردم باشیم و خواسته‌های آنها را درنظر بگیریم، گفت: اگرچه معتقد هستم که دولت می‌توانست برای مازندران نسخه بهتری تجویز کند و مدیران قوی‌تر، پخته‌تر و با برنامه‌تری را انتخاب کند، اما در حال حاضر بنای حمایت از مجموعه مدیریتی دولت را داریم که در مازندران عملکرد نسبتا موفقی داشتند اگر چه در بخش‌های مختلف (فرهنگی، آموزشی و ...) انتقادهایی وارد است.

 

دولت هیاتی را برای بررسی معضلات دودانگه و چهاردانگه ساری بفرستد

برزگر، در ادامه به نزدیکی سفر دکتر روحانی به مازندران اشاره کرد و گفت: استقبال از رئیس‌جمهور، در واقع استقبال از اندیشه‌ها و برنامه‌هایی است که مردم خواهان آن هستند و چنانچه در ایام تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری (سال 92) چنین استقبال با شکوهی از آقای روحانی انجام شد و حماسه‌ای ماندگار در مرکز استان رقم خورد، امیدواریم دوباره چنین استقبال باشکوهی انجام شود.

وی نبود امکانات زیرساختی، معضل زباله، یکپارچه سازی سواحل کمبود امکانات بهداشتی و درمانی و محرومیت‌زدایی را از مهمترین مطالبات بحق مردم عنوان کرد و گفت: پیشنهاد بنده این است دولت هیاتی را برای بررسی مشکلات و معضلات دودانگه و چهاردانگه ساری به سرپرستی یکی از وزیران خود بفرستد تا بار محرومیت این مناطق (اشتغال، راه نامناسب، مهاجرت، چشمه سورت، احداث سدخاکی فریم صحرا و...) کاسته شود.

مصاحبه: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حسین برزگر ولیک چالی - اصلاح طلبان ساری - اجماع اصلاح طلبان -

نظر شما در مورد : برخی اختلاف‌سلیقه‌های اصلاح طلبان از جانب شخصیت‌های بانفوذ و سیاسی حوزه است/ دولت می‌توانست برای مازندران نسخه بهتری تجویز کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها