مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 56421 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 خرداد 1395 -ساعت : 14:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسئولین استانی توسعه را متعادل و عدالت محور کنند/ منابع براساس رابطه‌بازی توزیع نشود/ جلسات خوبی با رئیس مجلس و استاندار داشتیم/ توقف واردات برنج از اول تیر

علی‌محمد شاعری نماینده شرق مازندران در گفت‌وگو با مازندمجلس:

مسئولین استانی توسعه را متعادل و عدالت محور کنند/ منابع براساس رابطه‌بازی توزیع نشود/ جلسات خوبی با رئیس مجلس و استاندار داشتیم/ توقف واردات برنج از اول تیر

اختصاصی مازندمجلس: شاعری با اشاره به نشست با استاندار و معاونین استانداری نیز افزود: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید به توسعه متعادل و متوازن توجه ویژه نشان دهد. مسئولین استانی باید همه متوجه باشند توسعه را متعادل، متوازن و عدالت محور کنند. منابعی که داریم باید براساس شاخص‌های برخورداری توزیع شود و نه براساس چانه زنی و رابطه بازی. اینها به صلاح استان و کشور نیست

اختصاصی مازندمجلس: علی‌محمد شاعری نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در گفت‌وگو با پایگاه خبری مازندمجلس گفت: شرق مازندران همواره مورد بی‌مهری در استان مازندران بوده. در ده شاخص از جمله آب، بیکاری، طلاق و راه روستایی جزو ضعیف‌ترین شهرستان‌ها هستیم. این مسائل باید توسط رسانه‌ها مطرح شود و مسئولان استانی وادار شوند در تصمیم‌گیری ها عدالت را رعایت کنند.

شاعری با اشاره به نیاز به توسعه متوازن در استان گفت: در برنامه ششم توسعه دولت لایحه‌ای که به مجلس ارائه می‌کند باید لایحه‌ای متوازن و عدالت محور باشد و براساس ظرفیت‌ها و استعدادهای منطقه‌ای توسعه را شکل بدهد.

نماینده مردم شرق استان پیرامون دیدار روز گذشته مجمع نمایندگان مازندران با دکتر لاریجانی، گفت: قرار شد پروژه‌های مشترک و مهم استان را با کمک ایشان سر و سامان بدهیم. مانند تکمیل جاده تهران-شمال. همچنین تصمیمات خوبی در حوزه آب گرفتیم.

 

منابع براساس شاخص‌های برخورداری توزیع شود و نه چانه زنی و رابطه بازی

وی با اشاره به نشست با استاندار و معاونین استانداری نیز افزود: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید به توسعه متعادل و متوازن توجه ویژه نشان دهد. مسئولین استانی باید همه متوجه باشند توسعه را متعادل، متوازن و عدالت محور کنند. منابعی که داریم باید براساس شاخص‌های برخورداری توزیع شود و نه براساس چانه زنی و رابطه بازی. اینها به صلاح استان و کشور نیست.

شاعری با اشاره به این موضوع که شرق مازندران اگر محروم باشد این محرومیت در کل استان اثر می‌گذارد،  تصریح کرد: به دنبال فضای همدلی و همکاری و تعامل در استان هستیم که توسط رسانه‌ها، مسئولین و نمایندگان به دور از چهارچوب‌ها و گرایش‌های سیاسی سیاسی ایجاد کنیم.

 

در شرق مازندران در زمینه گردشگری سرمایه‌گذاری نشده

وی همچنین پیرامون صنعت مهم گردشگری گفت: چطور می‌شود فقط  2 یا 3 درصد گردشگران به شرق مازندران بیایند و اکثریت مطلق مسافران به غرب مازندران بروند. این نشان می‌دهد آنجا زیرساخت‌ها به خوبی تعریف شده است اما در شرق مازندران اصلا سرما‌یه‌گذاری نشده و این اشکال دارد.

 

توقف واردات برنج از اول تیر

شاعری در مورد عملکردش در مدت کوتاه تشکیل مجلس دهم، گفت: در سه هفته گذشته تلاش کردیم واردات برنج را از اول تیرماه ممنوع کنیم و طبق هماهنگی که با وزارت جهاد شده، وزیر محترم جهاد کشاورزی قول داد از اول تیرماه اجازه واردات برنج داده نشود که این موضوع به اقتصاد مازندران کمک می‌کند. همچنین در زمینه خرید گندم و جو یک سری محدودیت‌های گذاشته بودند که بیشتر از 5 تن نمی‌خریدند ولی ما پیگیری کردیم و این محدودیت را برداشتیم.

وی افزود: برای رطوبت مجاز برای خرید گندم و جو محدودیتی وجود داشت و از طرفی چون درصد رطوبت استان بالا هست این درصد رطوبت را با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی به گونه‌ای هماهنگ کردیم که مشکلی برای کشاورزان ایجاد نشود. همینطور در زمینه مقابله با بیماری تب برفکی حساسیت‌هایی که نشان دادیم و پیگیری‌هایی که کردیم کمک کرد که سازمان دامپزشکی جدی‌تر و در سطح وسیع‌تر به این موضوع بپردازد تا تلفات دام ناشی از تب برفکی را مدیریت کند.

شاعری با اشاره به اینکه نمایندگان مازندران در دور دهم عزمشان را برای حمایت ار کشاورزان مازندرانی جزم کردند، گفت: یک همدلی بسیار خوبی هم در بین مدیریت استان و نمایندگان مجلس ایجاد شده که امیدواریم این همدلی و هماهنگی بین مدیران استانی و دستگاه‌های اجرایی  و نمایندگان مجلس ایجاد شود که ان‌شاالله بتوانیم با وحدت و همگرایی بیشتر به سمت حل مسائل و مشکلات شهروندان عزیز  مازندران گام برداریم.

 

به عنوان چشم بینای مردم باشید

منتخب مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در پایان با تقدیر از عملکرد پایگاه خبری مازندمجلس در طول یکسال گذشته، توصیه کرد: شما به عنوان چشم بینای مردم باشید و روند توسعه استان را دیده‌بانی بکنید.

سردبیر مازندمجلس نیز با اعلام اینکه رسانه مازندمجلس وسیله و ظرفیتی در راه توسعه و حرکت استان به سمت پیشرفت است، گفت: پایگاه خبری مازندمجلس آماده هر نوع همکاری با نمایندگان و مسئولان استان را دارد تا بتواند به سهم خود گامی در جهت اطلاع رسانی عملکرد نمایندگان داشته باشد و در نتیجه خدمتی به منطقه کرده باشد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی محمد شاعری - شاعری - نماینده شرق استان - نماینده بهشهر -

مطالب مرتبط با : مسئولین استانی توسعه را متعادل و عدالت محور کنند/ منابع براساس رابطه‌بازی توزیع نشود/ جلسات خوبی با رئیس مجلس و استاندار داشتیم/ توقف واردات برنج از اول تیر
نظر شما در مورد : مسئولین استانی توسعه را متعادل و عدالت محور کنند/ منابع براساس رابطه‌بازی توزیع نشود/ جلسات خوبی با رئیس مجلس و استاندار داشتیم/ توقف واردات برنج از اول تیر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها