مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 56797 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 خرداد 1395 -ساعت : 16:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیازآذری: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در مازندران، تاریخی شده است/ احمدی لاشکی: مهمترین برنامه مجمع بررسی جایگاه مازندران در برنامه ششم توسعه است/ از استاندار خواستیم 10 پروژه بزرگ استان را مشخص نماید

رئیس و سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در نشست با اصحاب رسانه؛

نیازآذری: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در مازندران، تاریخی شده است/ احمدی لاشکی: مهمترین برنامه مجمع بررسی جایگاه مازندران در برنامه ششم توسعه است/ از استاندار خواستیم 10 پروژه بزرگ استان را مشخص نماید

اختصاصی مازندمجلس: قاسم احمدی لاشکی و حسین نیازآذری به عنوان رئیس و سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در دفتر این مجمع میزبان خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران بودند.

اختصاصی مازندمجلس: قاسم احمدی لاشکی و حسین نیازآذری به عنوان رئیس و سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در دفتر این مجمع میزبان خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران بودند.

حسین نیازآذری ضمن تشکر از عموم مردم در باره حضور گسترده در انتخابات مجلس، اظهار کرد: با تشکیل جلسات متعدد و تعیین آیین‌نامه داخلی برای اولین بار هیات رئیسه مجمع نمایندگان را تشکیل دادیم که طی آن قاسم احمدی لاشکی رئیس، آقای نانواکناری نائب رئیس و بنده بعنوان سخنگو انتخاب شدیم.

وی درباره فعالیت‌های این مجمع بیان کرد: مجمع نمایندگان با استاندار و معاونین وی و همچنین مجلس شورای اسلامی جلساتی داشته است که طی جلسه با رئیس مجلس به جایگاه مازندران در برنامه ششم توسعه پرداخته‌ایم.

سخنگوی مجمع نمایندگان، افزود: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در مازندران، تاریخی شده است وعده‌ها و برنامه‌های بسیاری عملیاتی نشده است و مدیران استان نقش بسیار ویژه‌ای در انجام پروژه‌های نیمه‌تمام دارند.

نیازاذری، درباره عملکرد نمایندگان مازندران مجلس نهم بیان کرد: برای جانمایی پروژه‌های ملی اقدامات خوبی انجام شد و برای تکمیل پروژه جاده هراز و فیروزکوه اقداماتی صورت گرفت و اینک نیز آزادراه تهران- شمال با پیگیری‌های ریاست مجمع نمایندگان شتاب بیشتری خواهد گرفت. اتمام کمربندی‌ها و کنارگذرها نیز در دستور کار مجمع است.

وی، درباره ورود نمایندگان مازندران به کمیسیون‌های تخصصی، گفت: به منظور بهره‌گیری از کمیسیون‌های تخصصی مجلس و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان، همچنین تخصص و تجربه نمایندگان سعی نمودیم در کمیسیون‌های مختلف توزیع شویم.

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران، درباره مساله احداث فرودگاه در منطقه گاودشت، بیان کرد: زمینی در احمدکلای بابلسر در حدود 100 هکتار زمینه مناسبی برای فرودگاه شدن دارد اما نماینده آمل زمینی در بندپی غربی بابل بنام گاودشت که در حوزه شهرستان بابل بوده و مرکز تحقیقاتی برنج هست را به عنوان پیشنهاد ارائه داده است که البته اصل ارائه پیشنهاد ایرادی ندارد و فقط اینکه هر اقدامی باید با هماهنگی مسئولان بابل صورت گیرد اما راه و ریل اولویت اصلی ماست و وزارت راه اگر پولی دارد کمربندی جنوبی بابل که 15 سال از کلنگ زنی آن می‌گذرد را تکمیل نماید.

در ادامه احمدی لاشکی، ضمن مهم دانستن نقش رسانه‌ها در تعامل نمایندگان و مدیران استان، اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در این مساله از خود مدیران مهمتر است.

وی، افزود: در دیدار نمایندگان با رهبری ایشان بیان داشتند که پروژه‌های مهمتر در اولویت باشند و اتفاقا فرودگاه را مثال زدند که شاید در اولویت نباشد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، تصریح کرد: ما بنا داریم استانی فکر کنیم و فعلا در موضوعات مشترک نمایندگان ورود پیدا می‌کنیم.

لاشکی، تصریح کرد: بر اساس به آیین‌نامه داخلی مجلس هر نماینده می‌تواند 5 نفر را به عنوان مشاور در کنار خود داشته باشد البته با انتقال از سایر دستگاه‌ها.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، گفت: مهمترین برنامه مجمع بررسی جایگاه مازندران برنامه ششم توسعه است و از آنجا که برخی از مسائل 3 استان مشترک است نیازمندیم

فراکسیون نمایندگان شمال کشور را تشکیل دهیم ولی از آنجا که همه نمایندگان استان گلستان جدید هستند تاکنون مجمع آنجا تشکیل نشده که لازم است شکل گیرد.

وی، درباره نشست مجمع با استاندار اظهار کرد: از استاندار خواستیم 10 پروژه بزرگ استان را مشخص نماید  و نمایندگان نیز قصد دارند با توزیع مسئولیت‌ها مسائل استان را پیگیری کنند.چرا که مدیران استان باید برنامه محور باشند تا استان از روزمرگی خارج شود.

احمدی، درباره جلسه نمایندگان استان با رئیس مجلس، گفت: آقای لاریجانی پیشنهاد کرد برخی از مسائل مشترک استان‌های شمالی را بررسی نماییم و برای اعمال در برنامه ششم توسعه در مجلس مطرح کنیم همچنین پیشنهاد پروژه قطار شهری برای شهرهای مختلف مازندران را پیگیر شویم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، درباره نقش نمایندگان مازندران در هیات رئیسه و عضویت در کمیسیون‌های مختلف، گفت: افتخار می‌کنیم که یک نماینده مازندران جز 12 عضو هیات رئیسه می‌باشد و از آنجا که طبق آیین نامه داخلی مجلس کف تعداد اعضای هر کمیسیون 19 نفر و سقف آن 23 نفر می‌باشد در بعضی از کمیسیون‌ها با کمبود اعضا مواجهیم با این وجود 11 نماینده کمیسیون‌های خود را انتخاب کردند وپیشنهاد می‌کنیم نماینده باقیمانده عضو کمیسیون شوراها شود. چرا که در دور بعدی مجلس 20 نماینده به تعداد نمایندگان اضافه می‌شود و ضروری است یک نماینده از نمایندگان مازندران در کمیسیون شوراها باشد تا پیگیر تخصیص یک نماینده بر تعداد نمایندگان مازندران باشد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نیازآذری: بسیاری از - تاریخی شده است احمدی -

نظر شما در مورد : نیازآذری: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در مازندران، تاریخی شده است/ احمدی لاشکی: مهمترین برنامه مجمع بررسی جایگاه مازندران در برنامه ششم توسعه است/ از استاندار خواستیم 10 پروژه بزرگ استان را مشخص نماید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها