مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 59277 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 تیر 1395 -ساعت : 09:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صدای واحد نمایندگان مازندران در مجلس دهم

صدای واحد نمایندگان مازندران در مجلس دهم

اختصاصی مازندمجلس: در عصر دولتی که با شعار امید آفرین، تدبیر و امید بر مسند نشست و امیدهایی که هنوز به شکوفایی و بلوغ آن امیدواریم. این بار مازندران به مجمع نمایندگان خویش امیدوارانه‌تر می‌نگرد و حاصل این امیدواری در ابتدای کار هویدا شد

اختصاصی مازندمجلس: انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، هفتم اسفند سال گذشته برگزار شد و در این بین مازندران دوازده نماینده خود را شناخت. در  عصر دولتی که با شعار امید آفرین، تدبیر و امید بر مسند نشست و امیدهایی که هنوز به شکوفایی و بلوغ آن امیدواریم. این بار مازندران به مجمع نمایندگان خویش امیدوارانه‌تر می‌نگرد و حاصل این امیدواری در ابتدای کار هویدا شد.

مجمع نمایندگان استان مازندران به سرعت شکل گرفت و احمدی لاشکی که برای دومین بار پیاپی به مجلس راه  می‌یافت رییس مجمع نمایندگان استان شد. در این بین او با حضوری پر رنگ در رسانه‌ها صحبت از تشکیل فراکسیون شمال کشور در مجلس نمود و تحصیل حقوق مشترک استان‌های شمالی را از اولویت‌های مجمع استان برشمرد.

در قدم بعدی، یوسفیان ملا نماینده کارکشته آمل که چهارمین حضور پی در پی خود در مجلس را آغاز کرده بود به عنوان رییس کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس انتخاب گردید. یوسفیان ملا، مجلس چهارم را با تذکرهای پی در پی و حضوری فعال آغاز نموده است.

مهم‌ترین اتفاقی که در این دور برای نمایندگان استان مازندران رخ داد؛ حضور علی اصغر یوسف نژاد در هیات رییسه مجلس بود. نماینده شهرستان‌های ساری و میاندورود در ایام انتخابات با شعار نماینده ملی در رقابت‌ها شرکت کرده بود و این بار پس از آن که خلعت معاونت وزیری را برای پوشیدن قبای نمایندگی از تن درآورده بود با رای نمایندگان مجلس دهم،  به راستی نماینده ملی شد. یوسف نژاد در سومین حضور خود در مجلس، به عنوان دبیر هیات رییسه انتخاب شد تا در سمت راست لاریجانی بشیند. این اتفاق مبارک می‌تواند مطلع روزهایی خوش برای مازندران باشد.

پس از آن نوبت مهندس دامادی بود تا نایب رییس فراکسیون مهم مدیریت شهری و روستایی شود. دامادی که کارشناسی ارشد عمران است می‌تواند در دومین حضور خود در مجلس، نقش پررنگی را ایفا نماید. دامادی همواره از یکپارچه نگریستن به مازندران دفاع کرده و می‌توان در نطق‌های او دغدغه‌های استانی او را رصد نمود.

در انتخابات کمیسیون‌ها نیز مازندران نقشی پر رنگ داشت. ابتدا محمدعلی شاعری به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی انتخاب شد. این کمیسیون با توجه به شرایط استان، کمیسیونی مهم و اثر گذار می‌باشد. به خصوص آن که شاعری در این کمیسیون تنها نیست و شریعت‌نژاد دیگر نماینده مازندران نیز او را همراهی می‌کند. ریاست شاعری در اولین حضور در مجلس بسیار جالب توجه بود.

اتفاق مهم دیگری که مازندرانی‌های مجلس دهم رقم زده‌اند، نایب رییسی ادیانی در کمیسیون استراتژیک انرژی بود. این امر برای همه استان‌های شمالی کشور اتفاق مبارکی است که پیش از این هیچ گاه برای نمایندگان استان‌های شمالی سابقه نداشته است. ادیانی که نماینده‌ای سخنور و توانا است با سابقه نمایندگی در مجلس هشتم و هم چنین مدیریت در سطوح عالی وزارت نفت، توانست عنوان نایب رییسی کمیسیون انرژی را تصاحب کند. حضور نماینده‌ای از مازندران در کمیسیون انرژی بسیار مهم است.

اسماعیلی در دیگر کمیسیون مهم مجلس یعنی اقتصاد وارد شد و در اولین حضور خود در مجلس، توانست دبیر این کمیسیون شود. نیازآذری به کمیسیون تاثیرگذار عمران رفت و او نیز یکی از دبیران کمیسیون عمران شد. نیازآذری که خود برای بار دوم به مجلس رفته است، در این کمیسیون تنها نیست و مهندس دامادی نیز او را همراهی می‌کند. دامادی که به نظر می‌رسید در صورت داوطلب شدن برای نایب رییسی این کمیسیون، می‌توانست پیروز رقابت شود، تصمیم گرفت برای ریاست کمیسیون عمران داوطلب شود و با دو رای کمتر رقابت را به یک پزشک که در مجلس هشتم در کمیسیون بهداشت حضور داشت واگذار کرد.

نجفی و نانوا کناری که هر دو برای بار اول به مجلس راه یافته بودند به کمیسیون امنیت ملی رفتند تا مازندران در این کمیسیون مهم ملی نیز صاحب دو نماینده باشد. احمدی لاشکی نیز به کمیسیون آموزش رفت تا در این کمیسیون دانشگاهی نماینده منافع مازندران باشد.

در این بین دیگر نماینده قائم شهر که با سابقه حقوقی در مجلس حاضر شده بود با اظهار نظرهای تخصصی و خوب در زمینه‌های مختلف، فراتر از انتظار ظاهر شد و در ادامه با حضور در کمیسیون مهم صنایع و معادن نقش خویش را تکمیل  نمود.

مروری بر فعالیت‌های یک ماهه نمایندگان مجلس دهم مازندران، نویدبخش روزهای خوب آینده است. مازندران امروز در کمیسیون عمران دو نماینده دارد تا تکلیف محورهای فیروزکوه و هراز مشخص شود. تا پروژه‌های عمرانی بر زمین مانده تعیین تکلیف شود. مازندران امروز در کمیسیون مهم امنیت ملی دو نماینده دارد تا صدای حق طلبی ایران از نای نمایندگان مازندران خارج شود. تا رژیم حقوقی دریای مازندران پیگیری شود. مازندران امروز در کمیسیون کشاورزی دو نماینده دارد تا هم چنان خوشه‌های گندم و بذر برنج زنده بماند. مازندران و منابع طبیعی آن چشم به کمیسیونی دارد که رییس آن مازندرانی است. مازندران در کمیسیون صنایع نماینده دارد تا تکلیف صنایع کوچک هرگز شکوفا نشده و صنایع بزرگ بر گل نشسته آن مشخص شود. ماشین‌های نساجی قائم شهر را باید روشن کرد، این کارخانه چشم و چراغ مازندران است. البرز مرکزی باید شکوه خود را باز یابد، این معادن سیاه زغال، عمری دراز مایه سپید رویی اهالی بزرگ سوادکوه بوده‌اند، باید سپیدی را به آن بازگرداند. امروز مازندران در کمیسیون مهم انرژی نماینده دارد تا تکلیف نفت شمال مشخص شود؛ تا صدای مازندران هم از میان هیاهوهای ناطقان انرژی ایران به گوش برسد. در کمیسیون‌های مهم اقتصاد و در کمیسیون برنامه بودجه نماینده دارد تا دیگر ار کمبود نقدینگی نالان نباشیم. مازندران که باید محور توریست آموزشی باشد در کمیسیون آموزش نماینده دارد  و مازندرانی که امروز در هیات رییسه مجلس نماینده دارد.

امروز صدای مازندران از مجلس دهم به گوش می‌رسد. چه صدای رسا و خوش الحانی، امروز نمایندگان ما و شما در مجلس شورای اسلامی در قدم اول کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذاری را انتخاب کرده‌اند. تنوع حضور در کمیسیون‌های مجلس و هم چنین اثرگذاری بالا با نطق‌های پی در پی، چهره جدیدی از مازندران را به پارلمان ملی معرفی نموده است. امید است این سال به واسطه بهار شیرینش نکو باشد و مازندران پس از سال‌ها که غبار مظلومیت بر چهره سبز و زیبایش نشسته بود، طعم شیرین احقاق حق مسلم خویش را بچشد. امروز ما از شما دوازده تن می‌خواهیم که صدای واحد مازندران باشید. هر کدام شما فریادهایی رسا و اثرگذار بوده‌اید، از شما می‌خواهیم در ادامه مسیر دست در دست هم، به فکر مازندران یکپارچه باشید. همه جای مازندران زیبا و بی‌نظیر است. شماها نمایندگان شهرستان‌ها نباشید و همه با هم به فکر کلان شهر مازندران باشید. ما مردم مازندران هم باید به نمایندگان خویش کمک کنیم تا صدای واحد این دیار پاک باشند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آرمان قلی نژاد پاجی - مجمع نمایندگان - نمایندگان مازندران - مازندپایش -

نظر شما در مورد : صدای واحد نمایندگان مازندران در مجلس دهم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها