امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 21:46:42

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 60455 -تاریخ انتشار : شنبه 05 تیر 1395 -ساعت : 12:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خانواده‌ها یکی از علل مهم طلاق هستند/ گسترش طلاق‌های توافقی زیر 20 سال

خانواده‌ها یکی از علل مهم طلاق هستند/ گسترش طلاق‌های توافقی زیر 20 سال

مازندمجلس: رئیس دادگستری سوادکوه با اشاره به اینکه طلاق توافقی بیشترین پرونده در امور خانواده در دادگستری این شهرستان است، گفت: یک سوم پرونده‌های ورودی به دادگستری سوادکوه مربوط به خانواده است

مازندمجلس: احمد محمدی تازه‌آبای عصر امروز در جمع مردم پل‌سفید با اشاره به اینکه تحقق عدالت، حل و فصل اختلافات و حاکم کردن عدل در برابر ظلم به عنوان وظایف دستگاه قضایی در قانون اساسی بیان شده است، گفت: قدرت، اقتدار و اعتماد مردم به عنوان ابزارهای مورد نیاز قوه قضائیه است و اقتدار قوه قضائیه موجب اقتدار نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه عدم انجام وظیفه توسط برخی از ادارات و نهادهای ضابط قضایی باعث برخی مشکلات می‌شود، افزود: حفظ بستر رودخانه به عنوان حفظ جان و مال مردم است و سیل سال گذشته رودخانه تالار به عنوان هشداری برای ما بود تا ادارات و نهادهای متولی به وظایف خود به درستی عمل کنند.

رئیس دادگستری سوادکوه با هشدار به اداره آب منطقه‌ای درباره ساماندهی رودخانه تالار با همکاری شهرداری‌های زیرآب و پل‌سفید و لزوم اجرای صحیح وظایف، خاطرنشان کرد: جلب اعتماد عمومی به دستگاه قضایی با اجرای عدالت و اجرای عدالت با اجرای قانون میسر است و قوه‌ قضائیه مکلف بر اجرای قانون است.

محمدی به برخی از برنامه‌های دادگستری شهرستان سوادکوه در سال 94 اشاره کرد و افزود: ارائه مشاوره رایگان، تقویت شوراهای حل اختلاف، توجه ویژه به موضوع حقوقی و حمایت از مرتع‌داران، قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، برنامه‌ریزی برای پیشگیری از جرم و کاهش زندانیان، دسترسی آسان به قاضی و اطلاع‌رسانی برنامه‌ها بخشی از عملکردهای دادگستری سوادکوه در سال 94 بود.

وی از ورود 10 هزار پرونده در سال 94 به دادگستری سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه اثبات مالکیت به عنوان بیشترین پرونده حقوقی و طلاق توافقی هم بیشترین پرونده در امور خانواده بود و خانواده‌ها هم برای برخورد مناسب با فرزندان نیاز به مشاوره قبل از ازدواج فرزندان خود دارند، اظهار کرد: یک سوم پرونده‌ها مربوط به خانواده است و در سال‌های اخیر شاهد گسترش طلاق‌های توافقی هستیم که بیشتر آنان زیر 20 سال سن دارند و خانواده‌ها یکی از علل مهم طلاق هستند.

رئیس دادگستری سوادکوه در پایان افزود: تصادف بیشترین پرونده کیفری و ضرب و جرح رتبه دوم پرونده‌های کیفری سوادکوه را تشکیل داده است.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : خانواده‌ها یکی از علل مهم طلاق هستند/ گسترش طلاق‌های توافقی زیر 20 سال

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها