امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 05:57:31

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5142 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مهر 1394 -ساعت : 12:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بَنِردرمانی برخی نمایندگان در آستانه انتخابات

اختصاصی مازندمجلس/ بنرهای تشکر با امضاهای خاص!

بَنِردرمانی برخی نمایندگان در آستانه انتخابات

اختصاصی مازند مجلس: آیا واقعا کارمندان فلان بیمارستان و یا کارگران فلان کارخانه جمع می‌شوند و هزینه طراحی و چاپ ده‌ها بنر را می‌دهند و ده‌ها استند و یا بیلبورد شهری اجاره می‌کنند تا از نمایندشان به خاطر انجام وظیفه‌اش تشکر می‌کنند؟ اگر مردم همان مردم هستند چرا از دیگر نمایندگان اینطور با نصب بنر در سطح شهر تقدیر و تشکر نمی‌کنند؟ آیا نمایندگانی که هر روز بنر تقدیر و تشکر مردمی آنها را در سطح شهر نمی‌بینیم یعنی هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند؟!!

اختصاصی مازند مجلس : این روزها در آستانه دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، چهره‌ی برخی شهرهای استان مازندران به لطف برخی نمایندگان شکل دیگری به خود گرفته است. نصب بنرهای تشکر پی در پی در سطح شهر و تقدیر و تشکر برای هر عملکرد برخی نمایندگان به شدت پیش و پا افتاده است به طوری که با عبور از هر خیابان یک بنر در جهت تشکر و حمایت از اقدام یک نماینده مشاهده می‌شود و شائبه سازمان یافته بودن نصب این بنرها را تقویت می‌کند. آیا واقعا کارمندان فلان بیمارستان و یا کارگران فلان کارخانه جمع می‌شوند و هزینه طراحی و چاپ ده‌ها بنر را می‌دهند و ده‌ها استند و یا بیلبورد شهری اجاره می‌کنند تا از نمایندشان به خاطر انجام وظیفه‌اش تشکر می‌کنند؟

اگر مردم همان مردم هستند چرا از دیگر نمایندگان اینطور با نصب بنر در سطح شهر تقدیر و تشکر نمی‌کنند؟ آیا نمایندگانی که هر روز بنر تقدیر و تشکر مردمی آنها را در سطح شهر نمی‌بینیم یعنی هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند؟!!

تب نصب بنر در جای جای حوزه انتخابیه و با امضاهای مختلف و مردمی برای تقدیر و تشکر از نماینده محبوب(!) کاری پیش و پا افتاده و سطحی است که در شان نمایندگان مجلس نیست و عموما از طرف کسانی مشاهده می‌شود که جایگاه خود در میان مردم را متزلزل می‌بینند و نسبت به انتخات مجدد تردید و از محک محبوبیت خود واهمه دارند، بنابراین می‌کوشند تا با بزرگنمایی عملکردهای کوچک و تبلیغ به هر شکل ممکن اعتماد مردم را به خود جلب کنند.

البته بخشی از علت این پدیده را باید در پایین بودن انتظارات مردم از نمایندگان جست‌وجو کرد به نحوی که گاهی مشاهده می‌شود وظیفه یک دهیار را از یک نماینده مجلس درخواست می‌کنند و متاسفانه برخی نمایندگان نیز به جای آنکه سطح آگاهی و انتظارات مردم و مطالباتشان را ارتقاء بخشند، به این کوتاه نظری دامن می‌زنند و با رفتارهای عوام‌پسندانه جایگاه نمایندگی را تنزل می‌دهند.

امروز گزارش عملکرد نمایندگان به جای آنکه در سطوح ملی باشد، در سطح منطقه‌ای، شهری و یا حتی روستایی تنزل یافته است و این قطعا با روح حاکم بر مجلس در تناقض است. البته باید دلیل این موضوع را در شعارهای سطح پایین برخی نمایندگان در هنگام انتخابات جست‌وجو کرد که به جای وعده‌های کلان و ملی به بخشی‌نگری روی می‌آورند و وارد حیطه‌هایی می‌شوند که اساسا جزو وظایف اصلی آنها نیست.

گذشته از این موضوع در برخی از حوزه‌ها انتخابیه در مازندران که دو نماینده در مجلس دارند، رقابت نمایندگان در اعلام بیلان عملکرد خویش تا به جایی پیش رفته است که عملکرد نماینده دیگر را به نام خود کرده و با نصب گسترده بنر در سطح شهرستان با امضای مردمی و صنفی از خود تشکر می‌کنند!

حتی گاهی مشاهده می‌شود برخی تقدیرهای مردمی از نمایندگان پیرامون برخی از پروژه‌ها از هزینه تکمیل آن پروزه بیشتر است! ان‌شا‌ءالله در آینده با فرهنگ سازی درست، مردم به درکی برسند که به دنبال درخواست‌ها و مطالبات شخصی و سطحی از نمایندگان نباشند و نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی هم طوری رفتار نکنند که مجبور شوند شش ماه مانده به انتخابات به بنردرمانی روی بیاورند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بنردرمانی - نمایندگان مازندران -

مطالب مرتبط با : بَنِردرمانی برخی نمایندگان در آستانه انتخابات
نظر شما در مورد : بَنِردرمانی برخی نمایندگان در آستانه انتخابات

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها