مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5402 -تاریخ انتشار : شنبه 18 مهر 1394 -ساعت : 16:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دلواپسی مزیت است اما...

دلواپسی مزیت است اما...

اختصاصی مازند مجلس: دلواپسی؛ عیب نیست، گناه نیست، بلکه مزیت است و امتیاز. اما از چه باید دلواپس باشیم؟ ما دلواپس به تاراج رفتن سرمایه‌های مملکت از راه‌های گوناگون از جمله؛ اختلاس‌های میلیاردی و چند میلیاردی و چند هزار میلیاردی هستیم...

اختصاصی مازند مجلس: مردان و زنان، فرهیختگان و فرهنگیان، جوانان و دانشجویان، کارگران و کشاورزان و خلاصه همه مردم شریف ایران؛ دلواپسی؛ عیب نیست، گناه نیست، بلکه مزیت است و امتیاز. اما از چه باید دلواپس باشیم؟ از برجام و لبخند زدن و دست دادن و .... و یا...؛ ما هم دلواپسیم. دلواپس چی؟

ما دلواپس کیان و فرهنگ این ملت و کشوریم، ما دلواپس رخت بربستن ادب و نزاکت در سیاست و حکومتیم، ما دلواپس گسترش و نهادینه شدن خشونت در همه حوزه‌های اجتماعی، اخلاقی و سیاسی هستیم، ما دلواپس گسترش فقر در میان توده‌های مردم هستیم، آمارها حکایت از آن دارند که بیش از 40درصد مردم زیر خط فقرند، ما دلواپس پول‌های کثیف در انتخاباتیم، آنهایی که هزینه‌های میلیاردی می‌کنند، حوزه سیاست‌ورزی و انتخابات را به لجن می‌کشانند! و جالبتر آنکه هر دوره نسبت به دوره قبل بدتر می‌شود و هیچ کسی نیست با آن برخورد بکند.

ما دلواپس به تاراج رفتن سرمایه‌های مملکت از راه‌های گوناگون از جمله؛ اختلاس‌های میلیاردی و چند میلیاردی و چند هزار میلیاردی هستیم و ظاهرا زنجیره‌وار ادامه دارد، ما دلواپس بیکاری فزاینده‌ی جوانان این مرز و بوم هستیم آنانیکه از زندگی و آینده‌شان ناامیدند در حالیکه بهترین سرمایه‌ی این کشورند.

ما دلواپس فرار مغزهای این کشور و ملت به اروپا و امریکا هستیم، ما دلواپس گسترش فساد و فحشاء بخاطر فقر و بیکاری هستیم، ما دلواپس گسترش تبعیض و بی‌عدالتی و نهادینه‌شدن آن در نظام اداری کشور هستیم، ما دلواپس نهادینه‌شدن بی‌عدالتی‌ها در پرداخت دستمزدها و حقوق‌ها در میان کارکنان دولت خصوصا فرهنگیان و کارگران هستیم.

ما نگران واگذاری مدیریت‌ها به مغزهای کوچک بر مبنای روابط خویشی، محلی و باندی هستیم که نتیجه‌ی حتمی و قطعی آن سوء مدیریت و برباد دادن منافع مردم است، ما دلواپس نابودی کشاورزی بدلیل بی‌توجهی به آن هستیم که نتیجه‌ی آن فقر و فلاکت کشاورزان ما می‌باشد.

ما دلواپس آموزش در این کشور از آموزش وپرورش تا دانشگاه هستیم که همه می‌دانند در چه وضعیت و مرحله‌ایی هست. بدترین فاجعه‌ایی که سیاست و برنامه‌ریزی‌های آموزشی این کشور ایجاد کرده است به مضحکه گرفتن علم و دانش است و این مسئله زیبنده‌ی این کشور و ملت، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نیست. ما دلواپس نابودی صنعت و تولید در این کشور هستیم، و دهها دلواپسی دیگر که زبان قادر به بیان، و قلم توانایی تحریر آن‌ها را ندارند.

مرا دردیست اندر دل که گر گویم زبان سوزد                  اگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روح اله صالحی جویبار -

نظرات کاربران در مورد : دلواپسی مزیت است اما...
  • زمانیپاسخ0شنبه 14 آذر 1394

    فوق العاده

نظر شما در مورد : دلواپسی مزیت است اما...

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها