مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 64584 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 تیر 1395 -ساعت : 15:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آمایش سرزمین صدای واحد مازندران در برنامه ششم توسعه

ملی سازی مسائل استان با حضور معاون اول رییس جمهوری/

آمایش سرزمین صدای واحد مازندران در برنامه ششم توسعه

اختصاصی مازندمجلس: مختصات، اولویت ها، مزیت ها و ظرفیت های مازندران برای توسعه درون زا و حتی استقلال مالی امری دور از دسترس نیست بشرطی که به خودباوری برسیم و راه" میان بر" خودباوری هم صدایی مبتنی بر گفتگوی نیروهای جریان ساز محلی و بازیگران ملی است

اختصاصی مازندمجلس:  ایرج نیازآذری- سهم بری مازندران از اعتبارات ملی و ارتقای شاخص های توسعه به نسبت سایر استان ها همواره در محافل سیاسی و رسانه ای منشا محاجه و مجادله مازنی هاست.

فارغ از مقایسه تطبیقی مولفه ها وشاخص های توسعه یافتگی مازندران نسبت به نرم ملی اما جهت گیری معطوف به آمایش سرزمین  رویکرد و الگوی مناسبی برای بهره مندی از الزامات توسعه مستند به اسناد بالادستی است. کاهش وابستگی بودجه به نفت دولتمردان را مقتصد نموده و انواع محدودیت را در توزیع اعتبارات متوجه استان ها کرده است و " توسعه درون زا" مسیر آینده را ترسیم می نماید.

دولت از  والیان استانی خود مستند به آمایش سرزمین برنامه های مبتنی بر توسعه درون زا می خواهد.

اجرای برنامه های محلی امکان پذیر نخواهد بود مگر با همگرایی و انتشار صدای واحد. بی گمان صدای واحد همان آمایش سرزمین است، سندی که از لحاظ مفهومی و عملیاتی به اقناع کنشگران توسعه نیازمند است که تلاش در خور تحسین استانداری و سازمان مدیریت در همایش 17تیرماه در بابلسر موجد همین روند است.

آینده گرایی و آینده نگری ایجاب می نماید تمامی کنشگران توسعه و گروه های مرجع  تن در همگرایی دهند و به میثاق مشترکی برای توسعه استان دست یابند.

مختصات،  اولویت ها، مزیت ها و ظرفیت های مازندران برای توسعه درون زا و حتی استقلال مالی امری دور از دسترس نیست بشرطی که به خودباوری برسیم و راه" میان بر" خودباوری هم صدایی مبتنی بر گفتگوی نیروهای جریان ساز محلی و بازیگران ملی است.

ابتکار استاندار مازندران در "ملی سازی مسائل استان " با برگزاری همایش بررسی ابعاد جایگاه مازندران در برنامه ششم توسعه 17 تیرماه در بابلسر با حضور معاون اول رییس جمهوری نشان دهنده عزم جزم مسوولین مازندرانی در سال اقدام و عمل می باشد.  باید منتظر ماند و از اهداف و برنامه های  همایش  درشهر دانشگاهی بابلسر اخبار خوش بیشتری شنید.


* مشاور رییس مجمع نمایندگان مازندرانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایرج نیازآذری - توسعه مازندران - برنامه توسعه -

مطالب مرتبط با : آمایش سرزمین صدای واحد مازندران در برنامه ششم توسعه
نظر شما در مورد : آمایش سرزمین صدای واحد مازندران در برنامه ششم توسعه

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها