مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 63485 -تاریخ انتشار : شنبه 12 تیر 1395 -ساعت : 15:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یکشنبه طرح استرداد حقوق‌های نجومی، تقدیم مجلس می‌شود

یوسفیان ملا در گفت‌وگو با مازندمجلس:

یکشنبه طرح استرداد حقوق‌های نجومی، تقدیم مجلس می‌شود

اختصاصی مازندمجلس: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به هر حال مجلس هم باید به رسالت خود عمل کند و در این رابطه رئیس مجلس هم به مرکز پژوهش‌ها و هم به ما دستور داده‌اند این طرح سریعتر آماده و تحویل داده شود

اختصاصی مازندمجلس: عزت‌ا... یوسفیان‌ملا، با اعلام اینکه این متن هنوز آماده نشده است، اظهار کرد: تاکنون به ما اجازه تقدیم آن به هیات رئیسه مجلس داده‌اند ولی در جلسه امشب قرار است آن را به اتمام برسانیم و فردا (یکشنیه) تقدیم کنیم.

وی، با بیان اینکه دولت در این رابطه اقدام کرده و نیاز هست ما نیز در مجلس از دولت حمایت کنیم، افزود: آقای روحانی حتی فرمودند که این حقوق‌های نجومی را پس می‌گیریم. بنابراین این پس گرفتن‌ها قانون می‌خواهد و همینجوری و بی‌برنامه شدنی نیست یا باید از طریق دادگستری به صورت تک تک دادخواست مطرح کرد یا نیاز به مصوبه قانونی دارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به هر حال مجلس هم باید به رسالت خود عمل کند و در این رابطه رئیس مجلس هم به مرکز پژوهش‌ها و هم به ما دستور داده‌اند این طرح سریعتر آماده و تحویل داده شود.

یوسفیان‌ملا، ادامه داد: ما در مجلس بررسی می‌کنیم که چرا حقوق برخی کارکنان، 7 برابر حقوق همه کارکنان خدمات کشوری هست چرا برخی حقوق خاص دریافت می‌کنند و چگونه است که یک بخش از کارکنان دولت بیش از 7 برابر دریافتی دارند و بخش‌های دیگر می‌توانند. نظر نمایندگان این است که این را تسرّی بدهیم به همه عزیزان. ما نمی‌خواهیم حقوق بعضی‌ها کاهش پیدا کند مشکلی پیش بیاید ولی قطعا و یقیقا از حقوق 20 میلیون و 30 میلیون و 50 میلیون خبری نباید باشد.

وی، گفت: الان افرادی هستند لیسانس هستند و با 500 هزار تومان در ماه حاضرند کار کنند. یعنی آقایی که الان 200 میلیون حقوق دارد می‌توان با این پول 200 شغل ایجاد کرد. جامعه امکان هضم این اعداد و ارقام رو ندارد این لایحه ان شاالله فردا آماده می‌شود و طرح هم می‌دهیم و استقبال خیلی زیاد است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پایین آوردن سود بانکی شروع خوب و بجایی است، گفت: نیاز است اتفاقات لازم دیگر نیز در این باره صورت پذیرد یعنی اگر سود بانکی پایین آمده از آنطرف باید سود تسهیلات هم پایین بیاید.

یوسفیان‌ملا، با اظهار اینکه سرمایه بانک‌ همیشه خیلی جزئی هست، گفت: آنچه که گردش مالی بانک رو تشکیل می‌دهد سپرده مردم هست که همیشه دهها بلکه صدها برابر سرمایه بانک هست. لذا می‌طلبد وقتی بانک آمده سود بانکی را کاهش داده، سود تسهیلات هم باید کاسته شود.

وی، افزود: از طرف دیگر باید فکر این را کرد که یک عده‌ای برای آنها به صرفه نیست که این پول را به سپرده بگذارند، این پول کجا ممکن است برود؟ اگر خدای نکرده به بازار سکه و ارز یا زمین برود باز اتفاق‌های دیگری ممکن است در کشور بیفتد که زیان آن‌ها کمتر از زیان سود بالا نیست. بنابراین دوباره ناچار می‌شوند سود رو افزایش دهند که پول‌ها را از آن مسیر برگردانند. لذا باید به طرف دیگر قضیه هم فکر می‌شد که اگر برای سپرده گذار نمی‌صرفد با 15 درصد سپرده گذاری کند، کجا باید پولشو ببرد دولت و مجلس کجا باید حمایتش بکنند؟ کجا باید هدایت بکنند که پول برود در مسیر اصلی خود و دچار سوء جریان اقتصادی نشود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسفیان - حقوق نجومی - طرح استرداد -

مطالب مرتبط با : یکشنبه طرح استرداد حقوق‌های نجومی، تقدیم مجلس می‌شود
نظر شما در مورد : یکشنبه طرح استرداد حقوق‌های نجومی، تقدیم مجلس می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها