مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5481 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 مهر 1394 -ساعت : 18:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اکوسیستم مازندران به زودی نابود می‌شود/ در آستانه سفر ریاست‌جمهوری مهمترین معضلات را ارائه دادیم

نائیج‌پور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران؛

اکوسیستم مازندران به زودی نابود می‌شود/ در آستانه سفر ریاست‌جمهوری مهمترین معضلات را ارائه دادیم

اختصاصی مازند مجلس: رودخانه‌های ما کانال انتقال فاضلاب شده، دریای ما مخزنی از آلودگی شده، جنگل ما زباله‌دانی شده، اینها موضوعات مهم و عمده‌ای است که در سفر رئیس‌جمهور باید این مسائل مورد بررسی قرار گیرد/ حدود 40 سال پیش کسانی از نابودی دریاچه ارومیه خبر دادند و کسی توجه نکرد امروز ما می‌گوییم مازندران در خطر است شاید کسی توجه نکند

اختصاصی مازند مجلس : تورج نائیج‌پور رئیس نظام مهندسی استان مازندران در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس با اشاره به نزدیکی سفر رئیس‌جمهور در مازندران اظهار کرد: در همین راستا و برای بهبود اوضاع نظام مهندسی مازندران، محور آسیب‌ها شناسایی شد و پیرو این آسیب‌شناسی، نامه‌ای سه صفحه‌ای به استاندار مازندران نوشتیم که در آن به همه ضعف‌ها اشاره شد.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل ما واگرایی در استان یا کشور است، افزود: ما در واقع باید یاد بگیریم که روی مشترکات، چه در مسائل سیاسی چه در مسائل اقتصادی بر پایه منافع ملی و توان سرزمینی و محیط زیست حرف بزنیم.

رئیس نظام مهندسی مازندران، تصریح کرد: برای رفع این واگرایی، پایه‌هایی که وجود دارد ما (نهادهای مربوط) باید با گفتگو یک هدف مشترک را دنبال کنیم. در حال حاضر مراجع صدور پروانه، مراجع کنترلی، مسکن و شهرسازی، شهرداری، نظام مهندسی و .... هرکدام ساز خود را می‌زنند ما باید بنشینیم به این نتیجه برسیم که مشکلی باهم نداریم همه سوار یک قایق هستیم و به یک سمت می‌رویم پس باید با هم پارو بزنیم و جلو بریم ما باید به همگرایی برسیم.

* در آستانه سفر ریاست‌جمهوری مهمترین معضلات را ارائه دادیم

نائیج‌پور، با بیان اینکه جلسات زیادی با استاندار برگزارکردیم، گفت: دکتر فلاح خیلی به رفع معضلات نظام مهندسی علاقمند است و در آستانه سفر ریاست‌جمهوری از ما خواستند که مهمترین معضلات را در 2 صفحه ارائه دهیم.

وی با اظهار اینکه ما در ادوار مختلف شاید بیشترین جلسات با استاندار را داشتیم، بیان کرد: شاید تعداد جلساتی که با ربیع فلاح داشتیم در کل نظام مهندسی با هیچ استانداری نداشتیم.

رئیس نظام مهندسی مازندران، با بیان اینکه لزوم آموزش مدیران مساله خیلی مهمی است، افزود: ما باید ایجاد حساسیت کنیم، سنسورها و بدنه اجتماعی باید فعال شود. ضمن اینکه ما باید از موقعیت تحدیدی فاصله بگیریم. ما باید دنبال مدیریت حفاظتی برویم.

نائیج‌پور تصریح کرد: در این رابطه یک قصوری در مازندران در حال اتفاق است. ما این قصور را در آوردیم و اعلام کردیم به همین جهت نظام مهندسی استان شاید تنها استانی بود که به این امر مهم پرداخت چون مازندران با آنکه فقط 1.5 درصد وسعت کشور را در اختیار دارد اما با طبیعت و منابعی که دارد مانند نگینی است که برای کشور خیلی ارزنده است.

* اکوسیستم مازندران به زودی نابود می‌شود

وی با بیان اینکه اکوسیستم مازندران خیلی حساس هست، اظهار کرد: اگردقت نکنیم در آینده‌ای نزدیک، مازندران در خطر نابودی قرار می‌گیرد. حدود 40 سال پیش کسانی از نابودی دریاچه ارومیه خبر دادند و کسی توجه نکرد امروز ما می‌گوییم مازندران در خطر است شاید کسی توجه نکند.

رئیس نظام مهندسی مازندران، افزود: رودخانه‌های ما کانال انتقال فاضلاب شده، دریای ما مخزنی از آلودگی شده، جنگل ما زباله‌دانی شده، اینها موضوعات مهم و عمده‌ای است که در سفر رئیس‌جمهور باید این مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

نائیج‌پور، تصریح کرد: اینکه یک ورزشگاه درهر شهر ساخته شود و نیمه‌کاره رها شود از موضوعات اصلی ما نیست. موضوعات اصلی ما، حوزه‌های طرح آمایش سرزمین است که نیاز است به جد پیگیری شود. بحث زباله مازندران نیز مساله‌ای بسیار جدی است واقعا باید بودجه‌های خاصی برای حل آن اتخاذ شود ضمن اینکه برای حل مساله فاضلاب مازندران در همه شهرها نیاز است شبکه فاضلاب راه‌اندازی شود. اینها کارهای کلانی است که که باید از رئیس‌جمهور بخواهیم که به ما کمک کند.    

تنظیم: ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تورج نائیج پور - اکوسیستم مازندران - حضور دولت تدبیر و ام - سفر ریاست جمهوری به -

نظر شما در مورد : اکوسیستم مازندران به زودی نابود می‌شود/ در آستانه سفر ریاست‌جمهوری مهمترین معضلات را ارائه دادیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها