مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5601 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 مهر 1394 -ساعت : 15:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اقدامی مضحک در سفر ریاست جمهوری به مازندران/ استانداران هم براساس قرعه انتخاب می شوند؟

گزارش اختصاصی مازند مجلس؛

اقدامی مضحک در سفر ریاست جمهوری به مازندران/ استانداران هم براساس قرعه انتخاب می شوند؟

اختصاصی مازند مجلس : دکتر روحانی آمد و رفت اما در این سفر یکروزه، اتفاقات جالبناکی(!) افتاد که برخی از آنها به حدی مایه شگفتی است که حتی مرغ بریان را به تحرک وا می‌دارد. مثلا همین انتخاب خبرنگاران پرسشگر از طریق قرعه‌کشی در نشست خبری آقای رئیس‌جمهور! / البته نمی‌دانیم این یک اقدام فی البداهه بوده است یا یک روش و متد در دولت است که اگر یک سنت و روش بوده باشد شائبه انتخاب برخی از استانداران به شکل قرعه کشی نیز به وجود می‌آید

اختصاصی مازند مجلس: دکتر روحانی آمد و رفت اما در این سفر یکروزه، اتفاقات جالبناکی!! افتاد که برخی از آنها به حدی مایه شگفتی است که حتی مرغ بریان را به تحرک وا می‌دارد. مثلا همین انتخاب  خبرنگاران پرسشگر از طریق قرعه‌کشی در نشست خبری آقای رئیس‌جمهور!

از آنجا که حضور در نشست خبری ریاست‌جمهوری فرصتی برای هر خبرنگار محسوب می‌شود این انتظار می‌رفت که این نشست، با حضور حداکثری خبرنگاران همراه باشد یا اگر چنین فرصتی امکان‌پذیر نبود انتظار می‌رفت در اقدامی هدفمند از رسانه‌ها بخواهند که مهمترین معضلات مازندران را عنوان کنند و خواسته‌ها و انتظارات مردم مازندران را با دولت درمیان بگذارند.  
 
در همین راستا، گفت‌وگویی با «احد جاودانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران انجام ترتیب دادیم و نظر وی را در این باره جویا شدیم:

 جاودانی، با تعجب از گزینش چنین روشی، اظهار کرد: می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم مثلا از رسانه‌های فعال که از معضلات استان آگاهی داشتند و خبرنگارانی که در حوزه توسعه مازندران مطالب تاثیرگزار نوشتند و دستی بر امور استان داشتند دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدام بنا بر پیشنهاد نهاد اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری بود، افزود: نهاد اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اعلام کرد معمولا در نشست خبری از این روش استفاده می‌کنیم!

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، با اظهار اینکه قرعه‌کشی مناسب‌ترین گزینه نبود، گفت: همانطور که دیدیم در قرعه‌کشی، قرعه گاها به نام رسانه‌هایی افتاد که حتی در مازندران نمایندگی نداشتند و یا کسانی که از معضلات استان آگاهی کامل نداشتند.

جاودانی با اعلام اینکه ما دخالتی در این قضیه نداشتیم، بیان کرد: کسی نظر ما را نپرسید و به قول مازندرانی‌ها خیلی تحویل‌مان نگرفتند!  
 
همانطور که در ابتدا ذکر شد و از سخنان آقای جاودانی نیز پیداست این اتفاق، نشان‌دهنده این است که استانداری مازندران شاخصی برای این موضوع، و حتی می‌توان گفت آگاهی از رسانه‌های فعال و خبرنگاران تاثیرگذار استان نداشته و یا بدتر اینکه اصلا نمی‌دانستند که چه باید کرد که نهاد ریاست جمهوری به دادشان رسید و پیشنهاد قرعه کشی را مطرح کرد. البته نمی‌دانیم این یک اقدام فی البداهه بوده است یا یک روش و متد در دولت است که اگر یک سنت و روش بوده باشد شائبه انتخاب برخی از استانداران به شکل قرعه کشی نیز به وجود می‌آید.

در پایان، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران، روابط عمومی استانداری مازندران در دولت جدید، در اطلاع‌رسانی به اصحاب رسانه، نسبت به حضور مدیران ملی، ضعیف عمل کرده به نحوی که برخی از خبرگزاری‌ها در لحظه ورود یا پس از حضور مدیران ملی در استان، در جریان ماجرا قرار می‌گرفتند. در سفر ریاست جمهوری نیز نسبت به صدور کارت خبرنگاران و کیفیت بخشی نشست خبری که منجر به بیان موانع توسعه استان شود، نارسایی‌هایی صورت گرفته است که در نوع خود بی‌نظیر است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - سفر رئیس - قرعه کشی - رسانه - نشست خبری -

مطالب مرتبط با : اقدامی مضحک در سفر ریاست جمهوری به مازندران/ استانداران هم براساس قرعه انتخاب می شوند؟
نظر شما در مورد : اقدامی مضحک در سفر ریاست جمهوری به مازندران/ استانداران هم براساس قرعه انتخاب می شوند؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها