مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 67140 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 11:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت تغییر

مازندران، همچنان منتظر تحولی معقول؛

ضرورت تغییر

اختصاصی مازندمجلس: در مازندران هر روز که می‌گذرد رفتارها و نحوه اداره استان بیش از پیش فشل و از کار افتاده‌تر می‌نماید. هیچ برنامه مشخص، مدون واعلام شده‌ای برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و حل معضل بیکاری در استان دیده نمی‌شود، روزمرگی و برنامه‌های نمایشی بیشتر نمایانگر است تا برنامه‌ریزی، شاخص‌های اقتصادی نیز هر روز نگران کننده‌تر ظاهر می‌شوند

اختصاصی مازندمجلس: سید مصطفی فلاح*- در حالی این روزها سپری می شود که دولت تدبیر و امید شاهد بی سابقه ترین حملات و فضا سازی های جریان های رقیب علیه خود می باشد. این ایام بیش از هر چیز بی دفاع بودن شخص رئیس جمهور را نمایان کرده است.گویا هیچ بدنه ی اجتماعی و سیاسی که تعلق اختصاصی به گفتمان دولت تدبیر و رئیس جمهور آن داشته باشد وجود ندارد. تاسف بارتر آنکه تیم رسانه ای دولت نیز ضعیف تر از همیشه نمود یافته است و تنها این اصلاح طلبان هستند که به عنوان طیف قدرتمند حامی دکتر روحانی در خارج از بدنه دولت و بدون هیچ چشمداشتی پیرو انذارهای پیش گفته خود، باتمام توان در صدد حمایت از دولت دکتر روحانی بر آمده اند.

در مازندران نیز هر روز که می گذرد رفتارها و نحوه اداره استان بیش از پیش فشل و از کار افتاده تر می نماید.هیچ برنامه مشخص، مدون واعلام شده ای برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و حل معضل بیکاری در استان دیده نمی شود، روزمرگی و برنامه های نمایشی بیشتر نمایانگر است تا برنامه ریزی، شاخص های اقتصادی نیز هر روز نگران کننده تر ظاهر می شوند.

مولفه های مهم اجتماعی نیز رو به افول است و در حوزه سیاسی نیز کارویژه های بسط گفتمان تدبیر و امید در استان از سوی مدیریت ارشد، به عدد انگشتان یک دست نمی رسد. علی رغم آمادگی تام و تمامِ بزرگان اصلاحات استان و بدنه همراه آنان، هیچ تلاشی از سوی مدیریت ارشد استان در جهت جلب حمایت بدنه اصلاح طلب و فعال سیاسی استان برای تقویت دولت و گفتمان آن صورت نپذیرفته و اسفناک تر آنکه، دانسته یا نادانسته، تلاش های بسیاری در راستای تخریب، تجزیه و تفرقه این قشر اثر گذار از سوی همراهان مدیریت ارشد استان صورت می گیرد. جلسات با حضور اصلاح طلبان حامی دولت به صورت مهره چینی های خاص، یا در هنگام حضور مدیران سیاسی ملی، به منظور زینت بخشی مجالس انجام می پذیرد و یا هنگام شنیده شدن صدای پای تغییر، سراسیمه به یاد فعالان عرصه سیاسی و اجتماعی افتاده و نشست با آنان بدون در نظر گرفتن جایگاه نمادهای اصلاحات، احزاب و تشکل های سیاسی، مانند شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای اصلاح طلبان استان ترتیب داده می شود که مهمترین ویژگی این جلسات، برگزاری گزینشی و با سناریویی از پیش طراحی شده و حمایتی، بدون شنیدن صدای منتقدین است.

آنچه ذکر شد دلیل روشنی بر عدم جذب صحیح همراهان حقیقی دولت و چرایی عدم استقبال در خور مردم مازندران در سفر استانی رئیس جمهور محترم است. اینها گواه کوچکی از ناکارآمدی مدیریت سیاسی استان در جذب حداکثری قشرهای مختلف مردم و نگهداری رای دهندگان و نقش آفرینان حماسه 24 خرداد در پای علم دولت است. این در حالی است که تنها کمتر از یک سال به پایان دولت یازدهم باقی است و ضعف مفرط مدیر ارشد استان و رفتارهای تفرقه افکنانه وی و تیمش، خود بزرگترین چالش ها برای جلب آراء مجدد مردم مازندران در انتخابات آتی خواهد بود. نگرانی ها برای جلب حمایت بدنه ی اجتماعی و سیاسی تنها به این گونه رفتارها ختم نمی شود. بلکه بیم آن می رود، عملکرد ضعیف و پر ابهام استاندار محترم به حوزه هایی نظیر آنچه امروز به عنوان معضل فیش های حقوق نجومی مطرح است در سطح استان تسری یابد و شائبه هایی نظیر عضویت در چندین هیات مدیره، ارتباط با مقروضین بزرگ بانکی و سو استفاده اقتصادی مدیران استانی و بعضاً کشوری در استان دامن گیر دولتی شود که شعار آن پاکدستی و دوری از تخلف بود.

بی تردید مکنونات پیش گفته، سوژه های مناسبی برای اتاق فرماندهی تخریب دولت فراهم خواهد کرد لذا دردمندانه از رئیس جمهور محترم و وزیر کشور تقاضا می شود راه را بر دشواری های آینده ببندند. پر واضح است که مازندران عصر دولت تدبیر و امید، همچنان منتظر تحولی معقول، مدیریتی امیدبخش، مردمی و کارآمد است.حمایت همه جانبه اصلاح طلبان از دست آوردهای دولت دکتر روحانی و اعتقاد به امتداد راه دولت یازدهم در دولت آینده از سوی آنان، موجب خویشتن داری برای عدم انتقاد صریح و شدید نسبت به ضعف مدیریت سیاسی استان مازندران شده است.

اما ۳ سال، توقف و ناکارآمدی مدیریت ارشد استان و میدان داری بقایای دولت پیشین موجب طمع قبیلۀ احمدی نژاد و مانور او در مازندران سبب سرخوردگی حامیان دولت و فعالان مدنی و اجتماعی گردیده است، از این رو شکاف میان بدنه هوادار دولت و محرکان موج 24 خرداد با دولت در استان هر روز بیش از قبل میشود. این سرخوردگی و آن نگرانی از سوی همراهان دولت در استان برای ادمه مسیر تا خرداد 96 باید هرچه زودتر ترمیم شود. طبیعی است در کوتاه مدت باقی مانده و با توجه به محدودیت های کلان اقتصادی تحولات جهش گونه مورد انتظار مردم به سختی فراهم شود اما ایجاد انگیزه و اشتیاق در میان همراهان دولت با تغییرات مطلوب و در راستای گفتمان دولت شدنی است. بدون تعارف باید اذعان نمود، تنها محرک ایجاد شتاب مجدد در راه تقویت جایگاه دولت در مازندران و با در تظر گرفتن تمامی محدودیت ها، تعویض مدیریت ارشد استان است و لاغیر .

* عضو شورای اصلاح طلبان استان مازندران

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان مازندرانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مصطفی فلاح - لزوم تغییر مدیریت اس - شورای اصلاح طلبان - حزب کارگزاران مازندر -

مطالب مرتبط با : ضرورت تغییر
نظر شما در مورد : ضرورت تغییر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها