مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5729 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 مهر 1394 -ساعت : 16:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جدا شدن میاندرود خدمت به مردم بود

یادداشت ارسالی عضو شورای شهر سورک در پی درج یک مصاحبه در مازندمجلس؛

جدا شدن میاندرود خدمت به مردم بود

اختصاصی مازند مجلس: پس از انتشار بخشی از مصاحبه مازندمجلس با محمدی‌کیادهی عضو شورای شهر ساری پیرامون جدایی میاندرود، حسین طبری عضو شورای شهرستان میاندرود با ارسال یادداشتی به این مصاحبه واکنش نشان داد. از آنجایی که پایگاه خبری مازندمجلس تنها خود را رسانه‌ای مستقل و محلی برای بیان نظرات و تضارب آراء می‌داند، در رد یا تایید سخنان آقایان کیادهی و طبری هیچ اظهار نظری نمی‌کند و تنها به بازنشر سخنان و یادداشت‌های این عزیزان اقدام می‌نماید

اختصاصی مازند مجلس : پس از انتشار بخشی از مصاحبه پایگاه خبری تحلیلی مازندمجلس با محمدحسن محمدی‌کیادهی عضو شورای شهر ساری پیرامون جدایی میاندرود از ساری با عنوان (یک سوال عضو شورای شهر ساری از چهار نامزد احتمالی مجلس) حسین طبری سورکی عضو شورای شهر سورک و عضو شورای شهرستان میاندرود با ارسال یادداشتی به این مصاحبه واکنش نشان داد.

از آنجایی که پایگاه خبری مازندمجلس تنها خود را رسانه‌ای مستقل و محلی برای بیان نظرات و تضارب آراء می‌داند، در رد یا تایید سخنان آقایان کیادهی و طبری هیچ اظهار نظری نمی‌کند و تنها به بازنشر سخنان و یادداشت‌های این عزیزان اقدام می‌نماید.

باید توجه داشت در مطلب جناب آقای سورکی، اشاره‌ای به دیگر اعضای شورای شهر ساری شده است که پایگاه خبری مازندمجلس این حق را برای این عزیزان و همچنین صاحب‌نظران قائل است که دیدگاه‌های خود را در این پایگاه خبری منتشر نمایند.

البته در بخش‌های ابتدایی این نامه مسائل دیگری مطرح شده بود که ارتباطی با موضوع (جدایی میاندرود از ساری) نداشت بنابراین حذف شد.

 

 جوابیه حسین طبری سورکی به محمدحسن محمدی کیادهی

جناب آقای کیادهی؛ اگر مردم یک سرزمین همانند آب در همه جای آن سرزمین جاری باشند، مرداب دهشتناک جدایی خواهی پا نمی‌گیرد. همکار محترم بدانید خدمت به مردم شریف شهرستان میاندورود خیانت نبوده و نباید خدمت به این عظمت خیانت معرفی شود؟ شما و مسئولین ساروی خدمات شاخص خویش به بخش سابق میاندورود را بیان بفرمایید؟!

همکار محترم و عضو تازه وارد شورای عزیز شاید مشغله زیاد و یا فعالیت انتخاباتی به نفع شخص و یا اشخاص خاص شما را از توجه به این نکته که چه عواملی باعث می‌شود بخشی از شهروندان یک شهرستان خواستار استقرار فرمانداری و ارتقاء آن به شهرستان می‌شوند غافل گردانیده است؟

خدمت شما همکار عزیز مجددا یادآور می‌شوم دانستن این نکته کلید حل مشکل است؛ فقط یک نکته را با قاطعیت بیان کنم، به‌طور قطع جدایی خواهی از روی هوس نیست بلکه از روی جبر است، محروم کردن بخشی از جامعه از حقوق اساسی آن باعث نابودی فرهنگ، اقتصاد، کشاورزی و .... آنها می‌شود. تنها راه بیرون رفت همان است که خواستار جدایی و ارتقاء محل زندگی خود شوند. معلوم نیست چرا شما در هر محفل و مجالی و برخی همکاران محترمتان در شورای شهر ساری که اکنون داعیه دار نمایندگی مردم این شهرستان و شهرستان ساری در دوره آتی مجلس شورای اسلامی هستند در جلسات انتخاباتی خویش در شهرستان ساری جداسازی منطقه میاندورود و ایجاد فرمانداری در منطقه میاندورود را به نام پروژه خیانت به مردم معرفی می‌کنید؟ مگر نه اینکه ایجاد ادارات و نهادهای مستقل در یک شهرستان موجب سهولت در خدمت رسانی به مردم می‌شود؟ مگر به غیر از این است که ایجاد شهرستان میاندورود موجب شده است که بودجه مستقلی جهت خدمات رسانی به عمران و آبادانی شهرستان در دستور کار دولت و استانداری و نمایندگان مجلس قرار بگیرد؟

شما هم می‌دانید تشکیل فرمانداری مستقل موجب خدمت رسانی بهتر به مردم می‌شود که حق شهروندان است تا از خدمات و امکانات مناسب بهره‌مند شوند و به راحت‌ترین شیوه و طریق ممکنه نیازها و امورات خود رابرطرف سازند، شما و همکارانتان نیز بر این مقوله واقفید که درگذشته پیرامون اختصاص اعتبارات به شهرستان میاندورود و یا بخش سابق میاندورود مسئولین استانی و شهرستانی نگاه ویژه‌ای نداشتنند و حق مردم ادا نشده بود.

عزیز بزرگوار؛ ایجاد شهرستان میاندورود به مرکزیت شهر سورک از حقوق مردم بوده است که نظام آن را به مردم اهدا کرد و هدف از آن بهره‌برداری از اعتبارات و مدیریت بر منابع بوده است و هر فردی چه دکتر یوسف نژاد و چه دکتر شجاعی و چه هر فرد دیگری که برای استقلال و اقتدار منطقه میاندورود تلاش کرده است، خدمت بزرگی به مردم مظلوم این دیار نموده که مردم میاندورود به پاس این خدمت بزرگ جبران زحمات خواهند داشت. 

آقای کیادهی و شما همکاران محترم شورای شهر ساری که مدعی کرسی مجلس هستید، بدون تعصب و بدون پیش فرض‌های ذهنی خودتان مطالعه کنید و ببینید دلیل وجودی شهرستان میاندورود چه بوده است. بروید مطالعه و تحقیق کنید تا بدانید وفاق ملی چیست؟ وفاق منطقه‌ای چیست؟ حتما به نتیجه خواهید رسید، قبلا هم گفتم و باز هم تاکید میکنم: " ما میاندورودی‌ها و سورکی‌ها چشم تنگ نیستیم، همه برای هم و با هم هستیم، نیازی به تفرقه‌اندازی نیست. سیاه روی باد آنکس که با کردار نادرست خود به وحدت بین مردم آسیب میزند. مردم ما با نزاع میانه‌ای ندارند و اینکه برخی فقط با نزاع و دروغ پردازی می‌خواهند به پیروزی برسند، این در واقع بی‌هنری است. " بدانید همه ما متعلق به مازندران هستیم و بایسته و شایسته که عزت و اعتبار ما در گرو خدمت به مردم باشد نه بازی‌های سیاسی که باعث شود ما از شرح وظایف قانونی خود غافل شویم. تا چند سال دیگر به دنبال بازی با این سوژه اجتماعی خواهید بود؟ باور داشته باشید مردم به دنبال این بازی‌های سیاسی نیستند چرا که بسیاری از مردم ساری در میاندورود زمین دارند و بسیاری از میاندورودی‌ها در ادارات مرکز استان مشغول به کار هستند و این تعامل و ارتباط حتی با جداسازی جغرافیایی این دو قطع نمی‌شود.

اما این سوأل را از شما داریم که اگر شما واقعاً نسبت به این مسئله معترض و ناراحتید چرا در آن زمان که مسئولیت اجرایی در این شهر داشته‌اید سکوت اختیار کردید؟ چرا همکاران شما و مدعیان حال حاضر مجلس در نشست‌های انتخاباتی خود در شهرستان میاندورود جدایی را حق میاندورود و در جلسات شهرستان ساری آن را خیانت معرفی می‌کنند؟

در آخر به نمایندگی از مردم میاندورود و شهر سورک قدردانی خویش از زحمات آقایان دکتر یوسف نژاد و دکتر شجاعی و تشکیلات وزارت کشور و استانداری به جهت تلاششان برای شهرستان شدن میاندورود اعلام داشته و به شما و همکارانتان توصیه میکنم شعار جدایی طلبی و سهم خواهی و لجاجت‌های رسانه‌ای را به پایان رسانده و باید بر بی‌مهری‌های مرکز استان به شهرستان میاندورود و شهر سورک پایان بخشیده و نگاه‌ها را عوض کنید!

حسین طبری سورکی

سه شنبه 21 مهر 1394

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جدا شدن میاندرود از - حوزه انتخابیه ساری و -

نظرات کاربران در مورد : جدا شدن میاندرود خدمت به مردم بود
 • حسین عبدیپاسخ2شنبه 25 مهر 1394

  مرد مومن چرا برای خودت الکی حرف میزنی یه مورد از پیشرفت بعد از شهرستان شدن برای ما روستایی های میاندرود رو بگو فقط به نفع شما سورکی ها شد که چشم دیدن ما رو ندارین ما میخواهیم به ساری برگردیم و خاک ما دوباره بشه شهرستان ساری مرکز استان نه یه شهرستان درجه 5 استان بدون امکانات ما متعلق به ساری هستیم و به امید خدا دوباره به شهرستان ساری برمیگردیم

 • بازاریپاسخ3شنبه 25 مهر 1394

  آقای تبری شما فقط به فکر سورک هستین چرا نمیبینید که داره به کل میاندرود ظلم میشه اگر دوباره برگردیم به ساری خیلی بهتره تا یه شهرستانی باشیم که کل بودجه فرمانداریش یک میلیارد هم نمیشه آقای کیادهی عزیز حمایت ما را برای دوباره ساری شده و برگشتن شان مرکزیت استان به میاندرود با شما مسئولین ساروی هستش ما همه ساروی هستیم تا آخر عمرمان ساروی میمانیم
  خواهشا آمار دروغ به مردم ندین آقای تبری اینجا تا ابد ساری میماند انشالله به زودی مثل قبل میشویم ساری

 • فرخپاسخ4یکشنبه 26 مهر 1394

  احسن به اقای طبری.این اقایون در جمع میاندرود میگویند این خدمت به مردم شماست و در ساری میگویند که این خیانت.در صورتی که تمام بحث ساروی ها فرودگاه دشت ناز ساری هست که همانطور از اسمش مشخصه به نام ساری بوده و خواهد بود به عنوان مرکز استان.ومتاسفم برای نظرات این اقایون خود فروخته که فکر میکنن این جدایی فقط به نفع سورکه و سخت در اشتباه هستند.این جدایی به هیج منطقه و بخشی صدمه نمیزنه بلکه باعث ابادی بیشتر میشه.

 • ساروی امینپاسخ1یکشنبه 26 مهر 1394

  اقا من اصالتا میاندرودی ام به نظر من که در بین مردم منطقه هستم حدود 80 درصد مردم یا شایدم بیشتر خود را ساروی میدانند.این طبیعی که مردم سورک از حرف من راضی نباشند.اقای کیادهی شما و اعضا ی شورا از مجرای قانونی وزارت کشور الحاق میاندرود به ساری رو پیگیری کنین تا بیشتر از این ساری تحقیر نشود و باعث خوشحال شهرستان رقیب ما نشود.اگر این موضوع جدی پیگری شود مثل ازاد سازی پادگان ساری نتیجه خواهد داد.به امید بازگشتن میاندرود به ساری بزرگ.ان شا الله

 • فرخپاسخ0یکشنبه 26 مهر 1394

  مازنند مجلس لطفا نظرات درج کنید

 • رضا عربپاسخ1یکشنبه 26 مهر 1394

  آقای طبری بله خوش به حالت که سورک شهر شداما بدان تو کسی نیستی که در مورد شهرستان نظر میدهی شهرستانی که یک جاده مناسب نداره مرکز درمانی مناسب نداره و....بله سورک شهر شد به چه قیمتی؟به قیمت جان باقی اهالی میاندرود که در شرایط افتضاح زندگی میکنندبله ما اهالی میاندرود اعتراض داریم به انانی که این کار را کردند به یوسف نژاد به رمضان شجاعی اقای کیادهی دقیقا درد دل مردم میاندرود را گفتندمردمی که حتی حق ندارند اعتراض کنند که چرا بخشدار آنها باید سورکی باشدمیاندرود ارثیه پدری شما سورکی ها نیست ............................. درضمن این تو هستظ که در لابی انتخابات پاچه خواری ............... رو میکنی نه آقای کیادهی که مردم ساری و میاندرود دوستش دارند

 • مپاسخ1سه شنبه 03 آذر 1394

  انشااله با انتخاب نمایندگان خوب و پیگیری و نفوذ اقای عبوری و ایتالله طبرسی که بحق برای ساری زحمت کشیدن این شهرستان به ساری باز میگردد

 • علیپاسخ0پنج شنبه 03 دی 1394

  سورک در حد یک شهرک نیست ، یک تاکسی نداره
  انو چه به مرکز شهرستان شدن
  چقدر هزینه برای کشور بوجود امد
  فقط یک حسن داشت که فرزندان تعدادی از مسئولین را مشغول به کار شدند.

 • مريم -هپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

  شهرستان شدن سورك ارزوي ديرينه مردم مياندرود بود كه به همت دكتر يوسف نژاد به بار نشست من خودم اهل شهر سورك نيستم ولي از دكتر يوسف نژاد حمايت ميكنم

نظر شما در مورد : جدا شدن میاندرود خدمت به مردم بود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها