مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 5789 -تاریخ انتشار : جمعه 24 مهر 1394 -ساعت : 22:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برجام به زودی اجرایی می‌شود/ کدام نماینده مازندران حامی پروپا قرص برجام بود؟

اختصاصی مازندمجلس/

برجام به زودی اجرایی می‌شود/ کدام نماینده مازندران حامی پروپا قرص برجام بود؟

اختصاصی مازند مجلس: انتخابات سال 92 به نوعی رفراندوم میان تعامل گسترده با دنیا در مقابل انزوا و کوبیدن بر طبل مخالفت با دنیا بود. رای بیش از 18 میلیونی حسن روحانی در مقابل رای 4 میلیونی جلیلی فریاد محکم مردم ایران برای تغییر رویه در برخورد با دنیا و جایگزینی دیپلماسی ملاطفت و اقتدار به جای دیپلماسی انزوا و اقتدار بود. پیام انتخابات ایران رابطه با دنیا و برداشتن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه دولت و مردم ایران که ارمغان دولت (بگم بگم) و (کاغذ پاره خواندن تحریم‌ها) بود که جیب مردم را نحیف و زندگی را سخت کرده بود

اختصاصی مازند مجلس : پس از کشمکش‌های بسیار بر سر تصویب برجام یا طرح (اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام) به خاطر تغییری که در کل سیاست‌های نظام و آینده کشور ایجاد خواهد کرد، شاید بتوان مهم‌ترین اتفاق در کل دوران مجلس نهم قلمداد کرد. پس از دو روز جنجال در مجلس شورای اسلامی در تصویب کلیات و جزئیات برجام و تایید شورای نگهبان، دیروز صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی خبر از اجرایی شدن توافق برجام از چند روز آینده داد.

طبق نظرسنجی‌هایی که توسط صدا و سیما و دیگر نهادهای معتبر انجام شد، درصد بالایی از مردم خواستار توافق برجام بودند. شاید روشن‌ترین مدعای این حرف انتخابات ریاست جمهوری سال 92 باشد. جایی که حسن روحانی مسئول تیم مذاکره کننده هسته‌ای در دوران محمد خاتمی و سعید جلیلی مسئول تیم مذاکره کننده هسته‌ای در دوران محمود احمدی‌نژاد روبروی هم قرار گرفتند.

در واقع شاید بتوان گفت انتخابات سال 92 به نوعی رفراندوم میان تعامل گسترده با دنیا در مقابل انزوا و کوبیدن بر طبل مخالفت با دنیا بود. رای بیش از 18 میلیونی حسن روحانی در مقابل رای 4 میلیونی جلیلی فریاد محکم مردم ایران برای تغییر رویه در برخورد با دنیا و جایگزینی دیپلماسی ملاطفت و اقتدار به جای دیپلماسی انزوا و اقتدار بود. پیام انتخابات ایران رابطه با دنیا و برداشتن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه دولت و مردم ایران که ارمغان دولت (بگم بگم) و (کاغذ پاره خواندن تحریم‌ها) بود که جیب مردم را نحیف و زندگی را سخت کرده بود.

حسن روحان با علم به این موضوع یکی از کارکشته‌ترین و باسابقه‌ترین دیپلمات های ایران را همزمان هم به عنوان وزیر امور خارجه و هم در منصب رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای گماشت و اولویت اصلی دولت را رفع تحریم‌ها دانست. پس از گذشت حدود 2 سال مذاکرات سخت بین 5+1 با ایران، مذاکرات به ثمر نشست و زمانی که مردم خوشحال از به نتیجه رسیدن این مذاکرات طولانی و طاقت‌فرسا بودند، یک سد محکم برسر اجرایی شدن این تفاهم بوجود آمد و آن شیطنت‌های رژیم اسرائیل بود که با تبلیغ گسترده و استفاده از تمامی لابی‌های ممکن، سعی در زمینگیر کردن این دستاورد داشتند اما در نهایت موفق نشدند و همه چیز منوط به تایید مجلس ایران شد.

زمانی که دیگر به نظر می‌آمد همه چیز دارد طبق روال پیش می‌رود، گروهی در مجلس شورای اسلامی معروف به دلواپسان سعی در اجرایی نشدن این طرح بزرگ داشتند. دلواپسان که از ابتدا سعی در تخریب تیم مذاکرات هسته‌ای به هر شکل ممکن داشتند، هر مسئله‌ای را بهانه برای سنگ اندازی بر سر راه این تفاهم می‌کردند.

 

دستاورد مذاکرات تنها به توافق هسته‌ای خلاصه نمی‌شود

سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار که فعال‌ترین نماینده مازندران در تصویب برجام محسوب می‌شود در این رابطه به خبرنگار مازندمجلس گفت: در مذاکرات دکتر ظریف اتفاقی که افتاد این بود که ارتباط ما با دنیا شکل تازه‌ای به خود گرفت و راه تعامل ما با دنیا باز شد. با آنها که دشمن و متخاصم هستند کاری نداریم اما چرا راه ارتباط با بقیه کشورها که با آنها سر ستیز نداریم را ببندیم؟

سید هادی حسینی با یادآوری خاطره‌ای گفت: چند سال قبل شرکت ایرانسل به شدت در سرویس‌دهی دچار مشکل شده بود. در قالب جمعی به نمایندگی از ایران به آفریقای جنوبی (مقر اصلی شرکت MTN) رفتیم که دلیل این مشکلات را پیگیری کنیم. در نهایت متوجه شدیم یکی از کشورها با شرکت MTN مذاکره کرده بود و گفته بود شما چقدر از شرکت ایرانسل درآمد دارید؟ ما این مبلغ را به شما می‌پردازیم شما خدماتتان را در ایران متوقف کنید! می‌خواهم بگویم ما با همچنین دشمنان احمقی سر و کار داریم بنابراین دیپلماسی قوی و ارتباطات خوب با دیگر کشورهای جهان که متخاصم نیستند لازمه اقتدار و قدرت است.

اگر به دیپلماسی ایران و رفت‌آمدهای سیاسی طی چند ماه گذشته نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم علاقه کشورهای صاحب صنعت و قدرتمند جهان مانند ژاپن، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و ... به سفر به ایران و به وجود آوردن همکاری‌های استراتژیک و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف جهت تولیدات مشترک، دستاورد اصلی این مذاکرات بود که البته مخالفانی که نگرانی اصلی آنها محبوبیت روزافزون حسن روحانی است، عصبانیت خود از اینکه مذاکرات در دوره آنها یعنی در آلماتی، ژنف و جاهای دیگر به نتیجه نرسید را بر سر موضوعات حاشیه‌ای تخلیه می‌کنند.

 

بگذارید مردم زندگی کنند

سید هادی حسینی را شاید بتوان تنها نماینده‌ای از مازندران دانست که در جریان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت کرد و در این دو سال که از استقرار دولت تدبیر و امید می‌گذرد بیشترین تعامل را با دولت روحانی داشت. از طرفی در ماجرای برجام نقش حساس و تعیین کننده‌ای ایفا کرد. در روز تصویب کلیات این طرح که دکتر صالحی سخنان تکان دهنده‌ای از تهدید به مرگ شدن بر زبان آورد و همهمه‌ها در مجلس به سوی درگیری فیزیکی پیش می‌رفت، هادی حسینی در دفاع از صالحی در مقابل نبویان (یک مازندرانی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات) ایستاد و قاطعانه از دولت دفاع کرد. همچنین در روزی که نماینده مردم بروجرد رفتار محمدجواد ظریف در سازمان ملل را (غلط کردن) عنوان کرد، هادی حسینی از نمایندگانی بود که از تریبون خود به این لحن و گفتار اعتراض جدی کرد.

همچنین پس از ارائه گزارش کمیسیون 15 نفره ویژه برجام که 5 تن از اعضا نسبت به این گزارش قرائت شده اعتراض داشتند، سید هادی حسینی در تذکری جدی گفت: (گفتید تحریم کاغذ پاره هست. کاغذ پاره بود؟! کمیسیون درست کردید در صورتی که مجلس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی داشت. رفتید در کمیسیون تصمیم گرفتید بعد مردم را جمع کردید دم در مجلس، الان هم گزارش دادید، بگذارید گزارشتون خونده بشه. این گزارش اشکال نداره؟ سراسر این گزارش اشکاله. ولی عیب نداره بیاید در مجلس بخوانید. فرمان آقا پشتشه که گفته دولت زحمت کشیده. رفتید حرف زدید، توهین کردید، فحش دادید، عیب نداره. مجلس 290 نفره. شما اگه طرح بهتری دارید بیارید ما حرفی نداریم. ولی خواهش میکنم آقای دکتر، اینجا خونه ملته. 86 درصد مردم تو نظرسنجی برجام رو تایید کردن. 14 درصد مخالفند. همین 14 درصد هم تو مجلس خودشونو نشون بدن. من خواهش می کنم اذیت نکنید بگذارید مردم زندگی کنند...) (لینک ویدئو)

این صحبت نشان از همراهی و همکاری یک نماینده مجلس با دولت برای پیش‌برد اهداف و برنامه‌های خود دارد. یکی از وظایف اصلی یک نماینده در دوران مسئولیتش، جذب اعتبارات برای پروژه‌های محلی است. اگر یک نماینده مخالف دولت باشد و آن را علنی ابراز کند، قطعا نمی‌تواند با وزرا تعامل لازم برای جذب اعتبار داشته باشد، قطعا نمی‌تواند وزرا و معاونین را به استان و حوزه بکشاند، قطعا نخواهد توانست در ارائه و تصویب طرح‌ها نقش پررنگی داشته باشد و در این میان بیشترین ضرر را مردمان آن حوزه خواهند کرد که قربانی بازی‌های سیاسی شده‌اند.

مجلس شورای اسلامی و دولت به عنوان دو نهاد تقنین و مجریه در تعامل با یکدیگر خواهند توانست رفاه و آرامش را برای مردم به ارمغان بیاورند. چیزی که در مجلس نهم و دولت یازدهم، به غیر از تلاش‌های معدود نمایندگانی همچون هادی حسینی که در پی همگرایی این دو نهاد مهم بودند، کمتر شاهد بودیم.

جزئیات برجام تصویب شد/ اسامی نمایندگان مازندران که به برجام رای مثبت دادند+ تصاویر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید هادی حسینی - برجام - مجلس شورای اسلامی - محمد سفری - مجلس نهم - دولت یازدهم -

مطالب مرتبط با : برجام به زودی اجرایی می‌شود/ کدام نماینده مازندران حامی پروپا قرص برجام بود؟
نظرات کاربران در مورد : برجام به زودی اجرایی می‌شود/ کدام نماینده مازندران حامی پروپا قرص برجام بود؟
 • محمد حمیدیانپاسخ0شنبه 25 مهر 1394

  درود بر مازند مجلس بابت انعکاس زیبای اخبار.
  درود بر شرف سیدهادی حسینی

 • محمدیپاسخ0یکشنبه 26 مهر 1394

  سید هادی حسینی تنها نماینده ای بود که جانانه از برجام و دولت و ملت و رهبری دفاع نمود این شهید زنده جانباز و رزمنده دوران دفاع مقدس وکیل مردم در مجلس خود را خادم مردم و از جنس مردم میداند درود بر غیرت و شرف مثال زدنی ات سید دوست داشتنی

 • مدانلوپاسخ0دوشنبه 27 مهر 1394

  از هادی حسینی بابت پیگیری اختصاص بودجه برای ساخت سالن 6000 نفری مسابقاتی کشتی در جویبار که در سفر اخیر توسط دکتر روحانی رئیس جمهور محبوب عنوان شد ممنونیم اینگه جویبار پایتخت کشتی جهان و ایران لقب گرفت بخدا مدیون توجهات ویژه سید هادی در دوران مدیریت تربیت بدنی استان هست این را من نمیگویم همه قهرمانان جویبار اقرار دارند حاجی زاده رضا یزدانی کمیل قاسمی محمدباقر و روح الله عالی سعید احمدی مسعود اسماعیل پور ایمان صادقی رضا مظفری حسن یزدانی و چندین و چند قهرمان دیگر بدلیل وجود استعداد و زیرساخت ورزشی و سالنهای متعدد و حمایت مسئولین و البته زحمت خودشون و خانواده باعث شدند تا جویبار پایتخت کشتی شود ما طرفداران کشتی طرفدار سید هادی هم هستیم

  • محمد0یکشنبه 03 آبان 1394

   رای ورزشکاران جویباری فقط سید هادی حسینی

نظر شما در مورد : برجام به زودی اجرایی می‌شود/ کدام نماینده مازندران حامی پروپا قرص برجام بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها