مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 72123 -تاریخ انتشار : شنبه 02 مرداد 1395 -ساعت : 13:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش تنها راه نجات مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران؛

توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش تنها راه نجات مازندران

اختصاصی مازندمجلس: مازندران متعلق به همه ایران است بنابراین با بودجه استانی نمی‌توان خدمات ملی ارائه کرد/ در شرایط حاضر 570 روز طول می‌کشد تا روال اداری کار سرمایه‌گذار پایان یابد و شرایط فراهم شود/ رونق گردشگری نیاز به همکاری و حمایت همه دستگاه‌های مربوطه دارد و اگر مشکلات راه ها، ریل‌ها، فرودگاه‌ها حل و زیرساخت‌ها فراهم شود این امر بهتر محقق می‌شود

مازندمجلس: دلاور بزرگ‌نیا، در گفتگو با موثق با اشاره به مزیت‌های بومی مازندران و قرارگرفتن این استان در منطقه یک کشور در کنار استان‌هایی چون تهران، قم، قزوین، مرکزی، گلستان، و سمنان، اظهار کرد: خوشبختانه چنین اتفاقی رقم خورده و از آنجا که استان معین و برنامه‌ریز آن مازندران بوده انتظار می‌رود آثار مثبت و بهبود گردشگری مازندران را شاهد باشیم.

اجرای تور ترکیبی در مازندران

وی، افزود: در ادامه با این استان‌ها چند نشست برگزار کردیم و ارتباطات منطقه‌ای ایجاد کردیم از جمله تورهای ترکیبی را در نظر گرفتیم که نتیجه آن هم افزایی و تسهیل گردشگری استان‌های مربوطه است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، تصریح کرد: جدا از تورهایی که در استان تعریف می‌شود و دفاتر خدمات مسافرتی آن‌ها را برگزار می‌کنند، در جهت هم‌افزایی و بهره‌مندی از گردشگران و بالا بردن تعداد تورها و گردشگر، تور ترکیبی را مدنظر قرار دادیم و به زودی این کتابچه‌های راهنما به چاپ می‌رسد و رونمایی می‌شود و در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

با بودجه استانی نمی‌توان خدمات ملی ارائه کرد

بزرگ‌نیا، با تاکید بر ضرورت نگاه ملی به گردشگری مازندران، بیان کرد: نیاز است مجلس و دولت، بحث رونق گردشگری مازندران را سرعت بیشتری بدهند و مازندران را مثل مشهد و اصفهان و... ببیند. مازندران متعلق به همه ایران است بنابراین با بودجه استانی نمی‌توان خدمات ملی ارائه کرد.

570 روز بروکراسی اداری برای سرمایه گذار

وی، با اظهار اینکه شرایط مازندران در حوزه گردشگری خاص و متفاوت است، گفت: سرمایه‌گذاران در استان‌هایی چون اصفهان، یزد و ... به مراتب می‌توانند آسان‌تر از مازندران سرمایه‌گذاری کنند چون اینجا به دلیل شرایط اقلیمی خاص آن، سرمایه‌گذار برای برای کار با سازمان‌هایی چون محیط زیست، منابع طبیعی و... نیز سروکار دارد. مدیرکل گردشگری مازندران، با توجه به طولانی بودن پروسه اداری سرمایه‌گذاران، افزود: در شرایط حاضر 570 روز طول می‌کشد تا روال اداری کار سرمایه‌گذار پایان یابد و شرایط فراهم شود.

نمایندگان پای کار بیایند

بزرگ‌نیا، افزود: اگر چه در این دولت اتفاقات خوبی افتاد و شاهد کاهش این رقم بودیم اما برای رونق  گردشگری و جذب سرمایه‌گذار، این روال اداری طولانی به ضرر استان خواهد بود چون در چنین شرایطی کمتر سرمایه‌گذاری است که رغبت کند در استان کار کند. وی، با بیان اینکه حتی یک ماه هم برای این کار زمان زیادی است، گفت: از نمایندگان مازندران می‌خواهیم که پای کار بیایند و با رفع موانع قانونی و اصلاح وضع قوانین موجود اقدام کنند.

پیشنهاد ایجاد نهاد «سازمان سواحل شمال»

مدیرکل گردشگری مازندران، ادامه داد: گردشگری دریایی نیز مشکلات خاص خود را دارد در این زمینه نیز به حمایت نمایندگان نیاز داریم. بزرگ‌نیا تاکید کرد: رونق گردشگری نیاز به همکاری و حمایت همه دستگاه‌های مربوطه دارد و اگر مشکلات راه ها، ریل‌ها، فرودگاه‌ها حل و زیرساخت‌ها فراهم شود این امر بهتر محقق می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی زائران در مشهد مقدس توسط نهادی چون «معاونت زائر» گفت: نیاز است مشابه چنین تصمیمی برای مازندران نیز در نظر گرفته شود و پیشنهاد ما این است که نهادی چون «سازمان سواحل شمال» برای ساماندهی گردشگران فعالیت کند تا میزان تلفات نیز کاهش یابد.

توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش تنها راه نجات مازندران

مدیرکل گردشگری مازندران، با بیان اینکه با رونق گردشگری، می‌توانیم شاهد رونق کشاورزی و صنعت استان باشیم، افزود: تنها عامل نجات استان در چنین شرایطی تهیه چشم‌انداز و سند آمایش گردشگری هست چون گردشگر در کنار سیاحت، نیاز به خوراک، سوغات و ... دارد. بزرگ‌نیا، تاکید کرد: اگر واقعا می‌خواهیم گردشگری احیا شود و توسعه یابد نیاز به همراهی و همکاری مدیران و مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان مازندران درمجلس است.

این مطلب در شماره دوم دو هفته نامه موثق (20 تیر 95) منتشر شده است


توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش تنها راه نجات مازندران


منبع : دو هفته نامه موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دلاور بزرگ نیا - سند آمایش مازندران -

نظر شما در مورد : توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش تنها راه نجات مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها