امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 01:57:30

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 73201 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 مرداد 1395 -ساعت : 10:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تنها عامل نجات مازندران توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش استان است/  پروسه اداری سرمایه‌گذاران 570 روز طول می‌کشد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران؛

تنها عامل نجات مازندران توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش استان است/ پروسه اداری سرمایه‌گذاران 570 روز طول می‌کشد

اختصاصی مازندمجلس: مدیرکل گردشگری مازندران، با توجه به طولانی بودن پروسه اداری سرمایه‌گذاران، افزود: در شرایط حاضر 570 روز طول می‌کشد تا روال اداری کار سرمایه‌گذار پایان یابد و شرایط فراهم شود

اختصاصی مازندمجلس: دلاور بزرگ‌نیا، در گفتگو با موثق با اشاره به مزیت‌های بومی مازندران و قرارگرفتن این استان در منطقه یک کشور در کنار استان‌هایی چون تهران، قم، قزوین، مرکزی، گلستان، و سمنان، اظهار کرد: خوشبختانه چنین اتفاقی رقم خورده و از آنجا که استان معین و برنامه‌ریز آن مازندران بوده انتظار می‌رود آثار مثبت و بهبود گردشگری مازندران را شاهد باشیم.

وی، افزود: در ادامه با این استان‌ها چند تا نشست برگزار کردیم و ارتباطات منطقه‌ای ایجاد کردیم از جمله تورهای ترکیبی را در نظر گرفتیم که نتیجه آن هم افزایی و تسهیل گردشگری استان‌های مربوطه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم جدای از تورهایی که در استان برای آن تعریف می‌شود و دفاتر خدمات مسافرتی آن‌ها را برگزار می‌کنند، آمدیم در جهت هم‌افزایی، بهره‌مندی از گردشگران و بالا بردن تعدا تورها و گردشگر، تور ترکیبی راه مدنظر قرار دادیم و به زودی این کتابچه‌های راهنما به چاپ می‌رسد، رونمایی می‌شود و در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

بزرگ‌نیا، با تاکید بر ضرورت نگاه ملی به گردشگری مازندران، بیان کرد: نیاز است مجلس و دولت، بحث رونق گردشگری مازندران را سرعت بیشتری بدهند و مازندران را مثل مشهد و اصفهان و... ببیند. مازندران متعلق به همه ایران است بنابراین با بودجه استانی نمی‌توان خدمات ملی ارائه کرد.

وی، با اظهار اینکه شرایط مازندران در حوزه گردشگری خاص و متفاوت است، گفت: سرمایه‌گذاران در استان‌هایی چون اصفهان، یزد و ... به مراتب می‌توانند آسان‌تر از مازندران سرمایه‌گذاری کنند چون اینجا به دلیل شرایط اقلیمی خاص آن، سرمایه‌گذار برای برای کار با سازمان‌هایی چون محیط زیست،منابع طبیعی و... نیز سروکار دارد.

مدیرکل گردشگری مازندران، با توجه به طولانی بودن پروسه اداری سرمایه‌گذاران، افزود: در شرایط حاضر 570 روز طول می‌کشد تا روال اداری کار سرمایه‌گذار پایان یابد و شرایط فراهم شود.

بزرگ‌نیا، افزود: اگر چه در این دولت اتفاقات خوبی افتاد و شاهد کاهش این رقم بودیم اما برای رونق  گردشگری و جذب سرمایه‌گذار، این روال اداری طولانی به ضرر استان خواهد بود چون در چنین شرایطی کمتر سرمایه‌گذاری است که رغبت کند در استان کار کند.

وی، با بیان اینکه حتی یک ماه هم این کار، زمان زیادی است بنابراین از نمایندگان مازندران می‌خواهیم که پای کار بیایند و با رفع موانع قانونی و اصلاح و وضع قوانین موجود و جدید اقدام کنند.

مدیرکل گردشگری مازندران، ادامه داد: گردشگری دریایی نیز مشکلات خاص خود را دارد در این زمینه نیز به حمایت نمایندگان نیاز داریم.

بزرگ‌نیا تاکید کرد: رونق گردشگری نیاز به همکاری و حمایت همه دستگاه‌های مربوطه دارد و اگر مشکلات راه ها، ریل‌ها، فرودگاه‌ها حل و زیرساخت‌ها فراهم شود این امر بهتر محقق می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی زائران در مشهد مقدس توسط نهادی چون «معاونت زائر» گفت: نیاز است مشابه چنین تصمیمی برای مازندران نیز در نظر گرفته شود و پیشنهاد ما این است که نهادی چون «سازمان سواحل شمال» برای ساماندهی گردشگران فعالیت کند تا میزان تلفات نیز کاهش یابد.

مدیرکل گردشگری مازندران، با بیان اینکه با رونق گردشگری، می‌توانیم شاهد رونق کشاورزی و صنعت استان باشیم، افزود: تنها عامل نجات استان در چنین شرایطی تهیه چشم‌انداز و سند آمایش گردشگری هست چون گردشگر در کنار سیاحت، نیاز به خوراک، سوغات و ... دارد

بزرگ‌نیا، تاکید کرد: اگر واقعا می‌خواهیم گردشگری احیا شود و توسعه یابد نیاز به همراهی و همکاری مدیران و مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان مازنئران درمجلس است.    لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بزرگ نیا - گردشگری - مازندران -

نظر شما در مورد : تنها عامل نجات مازندران توجه به گردشگری و تهیه سند آمایش استان است/ پروسه اداری سرمایه‌گذاران 570 روز طول می‌کشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها